Oświetl swój ogród i dom halogenami LED

Dodano: wtorek, 18.06.2024


Ceny energii elektrycznej znacząco rosną, co oczywiście zwiększa rachunki. Nie można również zapominać, że w przypadku oświetlenia kluczowe znaczenie ma to, jakie światło emitują urządzenia. Niewątpliwie oświetlenie powinno być energooszczędne. Nie można zapominać, że ważna jest także barwa światła. Dziś podpowiemy Wam, jak oświetlić swój ogród i dom z halogenami LED.

Nowoczesny dom parterowy z ogrodem i oświetleniem halogenami LED

Sprawdź halogeny LED w hurtowni Onninen

Jak dobrze oświetlić dom halogenami LED? 

Technologia LED niewątpliwie uważana jest za ekologiczną. Można potwierdzić, że zrewolucjonizowała ona cały przemysł oświetleniowy. Dzięki temu, że żarówki LED zastąpiły żarówki fluorescencyjne użytkownicy mogą sporo zaoszczędzić. Tego typu produkty są potrzebne w każdym domu czy ogrodzie, niezależnie od ich powierzchni.

Naświetlacz LED Ledvance FLOOD PFM SYM 100° 20W 4000K 2400lm IP65 biały z czujnikiem ruchu 4058075460973 LedvanceŻarówki są w znacznie mniejszym rozmiarze w porównaniu do tych tradycyjnych, zatem nie zajmują dużej przestrzeni, a jednocześnie barwa światła jest jaśniejsza. Tego typu produkty są wolne nie tylko od rtęci, ale też nie zawierają żadnych szkodliwych składników. Są przyjazne dla środowiska i oczywiście mają nader długą żywotność. Aby dobrze oświetlić dom, wykorzystując halogen, należy dobrać ilość halogenów do danej powierzchni.

Niewątpliwie dzięki temu, że wytrzymują one wyższe temperatury i emitują mocniejsze światło, ich ilość można zredukować do minimum. Pomyślcie tylko, że tradycyjne żarówki potrzebują ok. 10-15 W na m2, podczas gdy te wykorzystujące oświetlenie LED - zaledwie od 5 do 10 W na m2. Sytuacja jest nieco inna w przypadku miejsc, w których wymaga się stosowania mocniejszego oświetlenia. Mamy na myśli salon, gdzie powinno się zastosować ok. 15 W na m2.           

Efektywne oświetlenie zewnętrzne domu z halogenami LED z czujnikiem ruchu 

Wybór oświetlenia nie musi być trudny. Trzeba zwrócić uwagę na moc. Ważna jest też barwa oraz to, ile mocy zużywa dana żarówka, co oczywiście przekłada się na rachunki za prąd. Dobrze jeżeli halogen LED jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i ma długą żywotność. Dobrej jakości produkty charakteryzują się tymi parametrami, jednocześnie mają intensywną barwę światła. Przydatną rolę odgrywają też żarówki wykorzystujące diody LED z czujnikiem ruchu.

Oznacza to, że urządzenie włącza się w momencie wyczucia ruchu. Działanie czujnika jest efektywne, zatem oznacza to, że nie będzie dochodziło do niepotrzebnego zużycia energii. Czujnik automatycznie włącza się i wyłącza w zależności od tego, czy w pomieszczeniu bądź w przestrzeni otwartej znajdują się ludzie. Takie zastosowanie czujnika sprawia również, że zyskacie ochronę przed szybszym zużyciem się danej żarówki. Nie zapomnijcie, że także zużycie prądu jest znacznie niższe. Lampy LED z czujnikiem ruchu generują oszczędność nawet na poziomie 90% w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła.

Jak dobrać halogen LED na zewnątrz? 

Mając dom czy też prowadząc firmę, warto zadbać o właściwe oświetlenie zewnętrzne. Bardzo dobrze sprawdzają się naświetlacze LED, które wykorzystują diody LED. Jest to dobra alternatywa dla zwykłych lamp halogenowych. Naświetlacz LED można wykorzystać zarówno jako oświetlenie zewnętrzne posesji czy ogrodu, jak i jako źródło robocze, zatem sprawdzi się w miejscach, gdzie występują trudne warunki oświetleniowe. Jakie są rodzaje naświetlaczy LED? Możecie zdecydować się na modele z czujnikiem ruchu. Jest to wygodne rozwiązanie. Światło włącza się automatycznie, gdy czujnik wykryje ruch.

Naświetlacz LED Steinel XLED One 18W 3000K 2060lm IP44, biały ST065218Co istotne, czujnik wmontowany jest w lampę i wykrywa także zmrok, co jest dużym udogodnieniem. Można także wybrać urządzenia wyposażone w pilota. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji użytkownika. W ofercie hurtowni znajdziemy naświetlacze LED z regulacją np. jasności światła. Można także wybrać modele tradycyjne czy oczywiście produkty, które posiadają odbłyśnik odbijający światło i zapewniający większą efektywność pracy lampy. Wykorzystanie żarnika zapewnia mocny przepływ energii i emisję światła, a także dobre podparcie dla gwintu i grubych drutów.

Przewody pozwalają na szybki przepływ prądu elektrycznego i nagrzanie żarnika. Taki parametr sprawia, że urządzenie świeci intensywnie. Do obudowy urządzenia elektrycznego wykorzystuje się mocne materiały, odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też temperaturę. Jak podłączyć naświetlacz LED i jaki model wybrać? Trzeba rozkręcić obudowę, a następnie wprowadzić przewód zasilający. Podobnie sytuacja wygląda, gdy wybierzecie urządzenie z detektorem ruchu.

Należy zaznaczyć ołówkiem miejsce, gdzie będziecie wiercić otwory. Warto zastosować poziomicę. Klasa szczelności ma także duże znaczenie przy wyborze naświetlacza, gdyż dzięki temu lampa będzie bardziej odporna na zmienne warunki atmosferyczne i będzie ją można wykorzystać bez obaw w ogrodzie. Jeżeli stosujemy naświetlacze LED, to nie zapominajmy, że uziemienie zapewnia większy poziom bezpieczeństwa lamp, choć nie jest konieczne.    

Jaki wskaźnik oddawania barw (Ra) powinny mieć halogeny LED? 

Halogeny są stosowane obecnie na szeroką skalę. Trzeba wiedzieć, że ważny jest także wskaźnik oddawania barw Ra. Wysoki współczynnik CRI wynosi 80. Oznacza to, że halogen naprawdę wiernie odwzorowuje barwy i zapewnia naturalne światło. Można wybrać takie, które mają jeszcze wyższy wskaźnik CRI. Maksymalna wartość może wynosić nawet 100.

Współczynnik CRI mierzy aż 16 podstawowych kolorów, zatem wskaźnik oddawania barw można wybrać w zależności od swoich potrzeb. W przypadku stosowania wyższego wskaźnika oddawania barw koszty za energię mogą być nieco wyższe, ale zasadniczo nie odczujecie praktycznie żadnej różnicy.      

Halogen LED w hurtowni Onninen 

Warto wybrać naświetlacze i halogeny LED z hurtowni elektrycznej Onninen.

Na uwagę zasługuje naświetlacz LED Ledvance FLOOD PFM SYM 100° 20W 4000K 2400lm IP65 biały z czujnikiem ruchu 4058075460973 Ledvance. Nadaje się on do różnego rodzaju lamp, zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Stosowane w nim parametry techniczne sprawiają, że posłuży przez naprawdę długi czas. Potwierdzeniem jego niezawodności jest 5-letnia gwarancja. Matowy klosz równomiernie oddaje światło.

Naświetlacz LED Philips BVP164 20W 4000K 2400lm 840 SWB IP65 911401852483 PhilipsDobrym wyborem będzie także naświetlacz LED Steinel XLED One 18W 3000K 2060lm IP44, biały ST065218. Cechuje go niezwykła elegancja oraz funkcjonalność. Generuje potężny strumień świetlny o ciepłej barwie, zatem doskonale oświetli nawet miejsca zaciemnione. W zestawie nie znajduje się czujnik ruchu, jednak bardzo łatwo można dobrać go do tego typu naświetlacza.

Ponadto warto zakupić naświetlacz LED Philips BVP164 20W 4000K 2400lm 840 SWB IP65 911401852483 Philips. To kolejny produkt, który cieszy się dużą popularnością, a jednocześnie jego cena jest naprawdę korzystna. Kąt rozsyłu światła wynosi od 100 do 120 stopni. Barwa światła jest biała. Zwróćcie jeszcze uwagę na rodzaj okablowania, które jest tradycyjne, czyli końcowe.   

Sprawdź halogeny LED w hurtowni Onninen