Oszczędność energii w Twoim domu ze Smart Home Legrand Netatmo

Dodano: poniedziałek, 17.10.2022


Smart Home to dom, w którym urządzenia wykonują odpowiednie czynności dostosowane do określonych zdarzeń. Na przykład, gdy domownik opuszcza mieszkanie, termostat automatycznie obniża temperaturę w pomieszczeniach. Dzięki Smart Home można w prosty sposób kontrolować i zarządzać działaniem urządzeń z poziomu aplikacji, nawet gdy nie ma nas w domu, a także programować scenariusze dopasowane do naszego stylu życia. Brzmi ciekawie? Czytaj dalej!

Głowica i termostat Smart Home Legrand Netatmo

Smart Home zapewnia bezpieczeństwo, komfort i spokój. Rozwiązania Smart Home pozwalają  także znacznie obniżyć rachunki za centralne ogrzewanie, a więc są inwestycją, która się zwraca. Produkty Smart Home to nowoczesne urządzenia, a liderem w dziedzinie tego typu rozwiązań na rynku jest firma Legrand z ofertą Smart Home Legrand Netatmo.

Optymalna temperatura w każdym pomieszczeniu

Oszczędzanie energii cieplnej wcale nie musi wiązać się z niskimi temperaturami w całym domu lub mieszkaniu. Można zapewnić sobie komfort cieplny i jednocześnie kontrolować zużycie energii. Jest to możliwe dzięki głowicom termostatycznym i termostatom Smart Netatmo PRO oraz inteligentnym termostatom dostępnym w ofercie firmy Legrand.

Głowica termostatyczna Smart Home Legrand Netatmo

Głowice termostatyczne Netatmo PRO mają elegancki i ponadczasowy wygląd. Składają się z półprzezroczystego cylindra z pleksiglasu, który naturalnie komponuje się z wystrojem każdego mieszkania oraz kolorowych nakładek, które pozwalają dopasować całość do szczegółów wnętrza. Za pomocą głowic w każdym pomieszczeniu można ustawić indywidualną temperaturę, tak aby dopasować ją do domowników.

Polecanym rozwiązaniem jest zestaw startowy z dwiema głowicami termostatycznymi Smart Netatmo PRO. To idealny sposób, aby przetestować inteligentne rozwiązania w domu. Głowica termostatyczna Smart Netatmo PRO wykrywa otwarte okna i wówczas wyłącza ogrzewanie w pomieszczeniu. Dodatkowo głowica analizuje środowisko pomieszczenia w czasie rzeczywistym i dostosowuje ogrzewanie do warunków panujących za oknem. Takie funkcje umożliwiają dużą oszczędność energii. Można ustawić inną  temperaturę w sypialni na czas snu, a inną w pozostałej części domu. Dzięki temu można cieszyć się idealną temperaturą, znacznymi oszczędnościami energii i generować mniejszą ilość dwutlenku węgla.

Wygoda i znaczne oszczędności w Twoim domu

Komfort cieplny w każdym pomieszczeniu zapewni Termostat Smart Netatmo PRO. Jego atut to prosty i elegancki wygląd, który można dostosować do każdego pomieszczenia dzięki czterem wymiennym kolorowym nakładkom. Termostatem można sterować zdalnie, ustawiając optymalną temperaturę w pomieszczeniach np. w drodze do domu z zimowego wypadu. Wystarczy wejść w aplikację i wprowadzić odpowiednie dane. Zdalny system zarządzania termostatem pozwala na jego optymalizację nawet wtedy, gdy domownicy są w pracy lub na wakacjach.

Głowica i termostat Smart Home Legrand Netatmo

Planując ferie zimowe lub dłuższy wyjazd, nie trzeba się martwić powrotem do zimnego mieszkania, ponieważ Termostat Smart Netatmo PRO można tak zaprogramować, aby uruchomił ogrzewanie przed powrotem do domu. Termostat dodatkowo dostosowuje temperaturę do pory dnia i harmonogramu powrotu domowników, który można ustawić według własnych potrzeb. Wyposażono go także w funkcję regulacji (Auto-Adapt), która – bazując na danych izolacji termicznej domu i temperaturze na zewnątrz – programuje optymalny czas uruchomienia ogrzewania. 

Termostat Netatmo dysponuje funkcją samodzielnej konserwacji (Auto-Care). Dzięki niej można otrzymać specjalne powiadomienie w aplikacji o niskim poziomie naładowania baterii oraz niewłaściwym działaniu instalacji grzewczej. Aby jeszcze lepiej monitorować wszelkie dane, które gromadzi termostat, użytkownik otrzymuje co miesiąc indywidualny raport dotyczący zużycia energii cieplnej.

W ofercie Smart Home Legrand Netatmo znajdziemy również Termostat modulowany OpenTherm Smart Netatmo PRO. OpenTherm to protokół komunikacyjny, dzięki któremu kocioł modulacyjny i termostat mogą wymieniać się informacjami. To rozwiązanie pozwala na płynne sterowanie ogrzewaniem i ciepłą wodą.

Produkty, które wchodzą w skład Smart Home Legrand Netatmo z serii PRO, mają czteroletnią gwarancję potwierdzającą wysoką niezawodność oferowanych rozwiązań. 

Sprawdź ofertę produktów Legrand Smart Netatmo Pro

Głowica termostatyczna smart
Głowica termostatyczna Zigbee
Inteligentna wtyczka