Paski LED jako źródła światła. Poznaj rozwiązania marki Ledvance

Dodano: poniedziałek, 14.12.2020


Lampy LED-owe należą już do codzienności, jeśli chodzi o instalacje oświetleniowe. Ich działanie opiera się na diodach elektroluminescencyjnych, które - w porównaniu z tradycyjnymi lampami żarowymi - przekładają się na oszczędność energii. W przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych nie emitują też szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Co istotne, dostępne są w wariantach obejmujących różne temperatury barwowe, tak więc można je zastosować w dowolnym pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. W ostatnich czasach sporą popularność zyskują paski LED, znajdujące szerokie zastosowanie i zachwycające funkcjonalnością. Dowiedz się więcej o produktach marki Ledvance!

Stylowe oświetlenie kolorowymi paskami LED w przejściu w biurze

Oświetlenie LED - zalety pasków Ledvance

Marka Ledvance poszerzyła właśnie swój asortyment o nowe taśmy LED w wariantach Tunable White, RGBW i RGB, wyposażone w dedykowane sterowniki. To rozwiązania otwierające przed Tobą całą gamę możliwości oświetleniowych i dekoracyjnych. Produkty podzielone na klasy Superior, Performance i Value świetnie sprawdzają się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Za pomocą oświetlenia LED tego typu możesz zaakcentować kluczowe strefy każdego pomieszczenia, podkreślić elementy dekoracyjne oraz zapewnić sobie nocne, funkcjonalne światło w takich miejscach jak klatka schodowa czy toaleta.

Oświetlenie marki Ledvance - sprawdź produkty!

Oświetlenie LED Ledvance pod siedzeniami w galerii handlowej

Jedną z największych zalet oświetlenia Ledvance jest szeroki zakres profesjonalnych zastosowań. W taśmach występują diody LED w różnych kolorach - zarówno w uniwersalnej bieli, jak i w trzech podstawowych barwach: czerwonej, zielonej i niebieskiej. Diody RGB mieszają kolory tak, aby dać Ci światło w żądanym przez Ciebie kolorze, a RGBW mogą do tego świecić czystym światłem białym. Wariant Tunable White - jak sama nazwa wskazuje - pozwala Ci dodatkowo modyfikować temperaturę barwową oświetlenia: od zimnej - stymulującej do pracy, po ciepłą - nastrojową.

Oświetlenie LED marki Ledvance to kompleksowe systemy obejmujące wspomniane paski, sterowniki oraz niezbędne akcesoria. Dzięki temu można dowolnie konfigurować instalacje i z łatwością dostosowywać je do własnych wymagań - niezależnie od tego, czy zamierzasz wykorzystać je w charakterze dekoracyjnych, czy funkcjonalnych źródeł światła.

Oświetlenie LED dostępne w ofercie producenta cechuje się wysokim wskaźnikiem oddawania barw wytwarzanego światła. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie nastroju idealnie pasującego do każdego pomieszczenia. Co więcej, paski wyposażone są w samoprzylepną taśmę, co w połączeniu z ich elastycznością oraz szerokim asortymentem dodatków, przekłada się na łatwy i szybki montaż na gładkich powierzchniach. Wygodnie zainstalujesz je w dowolnym miejscu. Nie bez znaczenia okażą się również zintegrowane przewody zasilające po obu stronach paska, dzięki którym podłączenie żarówek do prądu nie sprawi Ci żadnych problemów.

Taśmy LED marki Ledvance


Biała taśma LED

Lampy LED w postaci elastycznych pasków o długości 5 metrów gwarantują Ci dużą swobodę projektowania. Mogą świecić aż do 60 000 godzin, co czyni z nich bardzo wydajne i energooszczędne rozwiązanie. W zależności od Twoich potrzeb, możesz zdecydować się na różne strumienie świetlne - od 300 lm/m do 2 000 lm/m. Wszystkie żarówki LED posiadają ponadto zabezpieczenie IP67 i są odporne na promieniowanie ultrafioletowe oraz mgłę solną.

Gdzie paski LED znajdą zastosowanie?

Szeroka oferta taśm LED pozwala na wykorzystanie ich między innymi w charakterze oświetlenia nastrojowego, wnękowego lub ogólnego. Wydajność tego typu lamp czyni z nich bardzo opłacalne rozwiązanie w wielu różnych obszarach każdego domu. Do głównych zastosowań pasków LED zaliczyć można:

  • niewielkie projekty oświetleniowe, takie jak małe biura, pokoje hotelowe, puby itp.,
  • oświetlenie ogólne, akcentujące i dekoracyjne w mieszkaniach,
  • oświetlenie zewnętrzne (paski LED z odpowiednim zabezpieczeniem).

Stylowo oświetlony paskami led sklep jubilerski

Projekt, w jakim zostaną zastosowane paski Ledvance, zdecyduje o rodzaju wykorzystanych produktów. Klasa Superior przeznaczona jest do przestrzeni przemysłowych i dużych, prestiżowych aranżacji. Obejmuje paski LEDowe o najwyższej jakości, odporne na działanie wody, mgły solnej i silnego promieniowania słonecznego. Z powodzeniem można je więc montować także na zewnątrz.

W zastosowaniach mieszkalnych w większości przypadków świetnie sprawdzi się klasa Performance. To paski LEDowe dostosowane do konkretnych potrzeb i spełniające podstawowe wymagania oświetleniowe. Można instalować je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Asortyment marki Ledvance uzupełniają produkty klasy Value, które w idealnym stopniu łączą wysoką wydajność z przystępnymi cenami. Znajdują zastosowanie w mniejszych, półprofesjonalnych projektach - wciąż nadają się jednak do przestrzeni narażonych na wilgoć.

Dostępne w ofercie producenta paski LED można dowolnie skracać, łączyć i konfigurować. Wszechstronny charakter pozwala zastosować je między innymi jako dekoracyjne oświetlenie sufitowe (paski montuje się nad listwami wzdłuż krawędzi sufitu, co daje atrakcyjny efekt). Można wykorzystać je także do podświetlenia wnętrz szafek, półek regałów czy stopni schodów. Diody LED znakomicie sprawdzają się jako oświetlenie nocne w każdym domu.

Oświetlenie marki Ledvance - sprawdź produkty!

Zasilanie taśm LED

Oświetlenie LED zasilane jest napięciem bezpiecznym 24V. W zestawach z taśmami znajdziesz również zasilacze, które przystosowane zostały do wymagań taśm Ledvance. Modele stałonapięciowe świetnie nadają się do zasilania pasków z serii Value, a zintegrowane zaciski na przewodach znacznie ułatwiają ich podłączenie i skracają czas montażu.

Co istotne, w ofercie producenta dostępne są także zasilacze przeznaczone do zastosowania zewnętrznego, odznaczające się stopniem ochrony IP66. Niektóre warianty zostały dodatkowo wyposażone w funkcję ściemniania. Z łatwością możesz podłączyć paski LED do systemów sterowania oświetleniem.

 Paski LED marki Ledvance - wsparcie dla instalatorów

Nowoczesne jasne biuro z oświetleniem LED Ledvance

Częścią oferty marki Ledvance jest zaawansowana obsługa klienta, obejmująca dodatkowe wsparcie dla instalatorów. Firma udostępnia intuicyjne narzędzie do szybkiej i bezproblemowej konfiguracji systemów LED, dzięki któremu można łatwo zdefiniować potrzeby dotyczące oświetlenia. Jako instalator masz możliwość wprowadzenia do systemu wymiarów przestrzeni, wymaganego poziomu jasności czy barwy światła. Program zapyta Cię również o rodzaj montażu (wewnętrzny czy zewnętrzny), tryb pracy, zainstalowane akcesoria i sterowniki.

Posiadając wszystkie te informacje, aplikacja automatycznie wygeneruje niezbędne kody EAN, na podstawie których instalator może zamówić potrzebne komponenty bezpośrednio u dystrubutora. Program dostarczy również przydatne wskazówki dotyczące montażu.

Postaw na oświetlenie LED od marki Ledvance!

Niezależnie od tego, czy szukasz wydajnych pasków LED do przestrzeni publicznej, czy interesuje Cię nastrojowe światło do domu, w ofercie Ledvance znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Oświetlenie LED to wszechstronne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach.

Oświetlenie marki Ledvance - sprawdź produkty!

Oświetlenie led