Pionowe grzejniki dekoracyjne PURMO - Kos, Tinos, Paros

Dodano: 2020 10 5, Mon


Zdecyduj się na jakość Purmo - pomyśl o eleganckim, nowoczesnym grzejniku dekoracyjnym, który spełni nie tylko Twoje oczekiwania estetyczne, ale będzie też zapewniał optymalną temperaturę wnętrz zimą!

Pionowe grzejniki dekoracyjne Purmo

  • Nowoczesny design
  • Wysokie moce grzewcze
  • Duży wybór rozmiarów
  • Montowane blisko ściany
  • Luksusowe i połyskujące wykończenia
  • Najwyższa jakość
  • 10 lat grawancji!

Podstawowym kryterium przy wyborze grzejnika powinno być to, że ma zapewniać ciepło w naszym domu. Jednak w XXI wieku stawiamy nie tylko na funkcjonalność, ale i design. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne cechuje efektowana forma, co nie musi wykluczać ich podstawowej funkcji. Jak wybrać idealny grzejnik dekoracyjny i nie popełnić błędu w doborze mocy grzewczej – radzi ekspert Purmo Robert Skomorowski.

Grzejnik Kos V

Grzejnik Purmo - Kos V
Grzejnik Purmo - Kos V Grzejnik Purmo - Kos V Grzejnik Purmo - Kos V
Pionowe Kos V pozwalają wykorzystać wąską powierzchnię ścian, można je także montować w pobliżu dużych i okien drzwi. Grzejnik ozdobny Kos charakteryzuje się minimalistycznym designem, który tworzą idealnie płaska płyta czołowa, łagodnie zaokrąglone krawędzie oraz czyste, proste linie. Grzejnik Kos V są bardzo funkcjonalne – można do nich dokupić uchwyt i wykorzystać optymalnie w kuchni lub innych pomieszczeniach.

Zobacz grzejniki Purmo Kos w sklepie

Grzejnik Tinos V

Grzejnik Purmo - Tinos V
Grzejnik Purmo - Tinos V Grzejnik Purmo - Tinos V Grzejnik Purmo - Tinos V
Tinos V to dekoracyjny grzejnik płytowy w którym ozdobny panel czołowy tworzy, wraz z osłonami bocznymi, jeden element. Osłony boczne w połączeniu z płaskim frontem tworzą monolit, a ich wyprofilowanie pod kątem 90º podkreśla surową formę grzejnika. Z uwagi na niewielką przestrzeń pozostawioną pomiędzy grzejnikiem a ścianą, całość doskonale komponuje i integruje się z aranżacją pomieszczenia.

Zobacz grzejniki Purmo Tinos w sklepie

 

Grzejnik Paros V

Grzejnik Purmo - Paros V
Grzejnik Purmo - Paros V Grzejnik Purmo - Paros V Grzejnik Purmo - Paros V
Paros V to grzejnik dekoracyjny zrywający z tradycją ostrych krawędzi i załamań. Panel frontowy zintegrowany z osłonami bocznymi przechodzi łagodnym łukiem od przedniej płyty grzejnika aż do powierzchni ściany na której jest zamocowany.  Podłączenie środkowe od dołu grzejnika czyni je dyskretnym nie ograniczając przy tym dostępu do zaworu regulacyjnego.

Zobacz grzejniki Purmo Paros w sklepie

Dlaczego Kos V?

Purmo Kos to dekoracyjne grzejniki przeznaczone przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Kos posiada formę prostej i eleganckiej płyty – dostępny są w wersji pionowej oraz poziomej (H) - na zamówienie w sklepie Domkowicz.pl. Kos to grzejnik dla osób, które cenią sobie luksusowe i połyskujące wykończenia. Grzejniki dostosujemy do wnętrza nie tylko wymaganą mocą grzewczą, ale także rozmiarami. Atutem pionowych modeli Kos jest możliwość podłączenia ich od dołu, w połowie szerokości grzejnika, co znacznie upraszcza system podłączenia do instalacji. Gładki Kos nadaje wnętrzu wrażenia surowości. Pasuje zarówno do mieszkania typu lotf, jak i do nowoczesnych wnętrz, np. kuchni w zestawieniu ze stalowo-szarą lodówką i podobnymi sprzętami AGD. Świetnie sprawdzi się także w eleganckim hallu.

Dlaczego Tinos V i Paros V?

Dla osób ceniących sobie klasyczne wnętrza i prostotę dobrymi propozycjami będą grzejniki dekoracyjne Purmo Tinos i Paros. To grzejniki, które można zamontować w miejscach, które wcześniej nie przyszłyby nam do głowy – nawet na głównej ścianie działowej w salonie lub w miejscu między oknami w sypialni. Sprawdzą się nie tylko z racji swoich właściwości technicznych, ale także ze względu na gustowną formę. W modelach Tinos i Paros płyta czołowa i osłony boczne są wytwarzane jako jeden element, pozbawiony wszelkich łączeń i spawów. Nadaje to bryle grzejnika spójność i łagodzi przejścia pomiędzy liniami. Płaskie panele przednie tych grzejników kryją najnowocześniejszą technologię grzewczą – są wydajne zachowując jednocześnie oszczędną formę.

W modelach Tinos i Paros zastosowano specyficzny sposób montażu – bardzo blisko ściany – Dla grzejnika typ 11 całkowita głębokość zabudowy to zaledwie 83 mm. Dzięki temu, przednie panele grzejników dekoracyjnych Purmo Tinos i Paros, po zamontowaniu stanowią zintegrowany z przestrzenią element dekoracyjny wnętrza. Nie można oprzeć się wrażeniu, że zostały zaprojektowane specjalnie do wnętrza, w którym zostały zamontowane.

Grzejniki Tinos  i Paros  są dostępne w ponad 200 kolorach palety RAL. Dodatkowo można wybierać spośród 12 ekskluzywnych wykończeń metalicznych. Wszystkie grzejniki Purmo mają zapewnioną 10-letnią gwarancję.

Specyfikacja dekoracyjnych grzejników pionowych Kos V, Tinos V i Paros V
Materiał: głęboko tłoczna blacha niskowęglowa walcowana na zimno FePO1
Grubość blachy: z której tłoczy się płyty grzejników:  zgodna z PN-EN 442
z której wykonuje się ożebrowanie konwekcyjne:  zgodna z PN-EN 442
Maksymalne ciśnienie robocze: 6 bar
Ciśnienie próbne: 8 bar (po zainstalowaniu)
Maksymalna temperatura: 99°C
Kolor: RAL 9016 śnieżnobiały, inne na zamówienie
Malowanie podkładowe: KTL II - kataforeza drugiej generacji
Malowanie końcowe: napylanie elektrostatyczne
Produkcja: zgodna z BS EN ISO 9001 oraz BS EN ISO 14001
Deklaracja zgodności z: PN-EN 442
Atest Higieniczny: HK/B/0436/01/2007
Gwarancja: 10 lat

Pionowe grzejniki dekoracyjne Purmo - Narbonne VTWybierając idealny grzejnik, który będzie ozdobą naszego wnętrza zwróćmy uwagę na jego moc grzewczą. To najważniejszy aspekt, na który zawsze powinniśmy zwrócić uwagę. Dobór odpowiedniej wielkości grzejnika powinien zawsze opierać się na danych z projektu instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej dokumentacji to warto skorzystać z porady fachowca lub z programu komputerowego umożliwiającego poprawny dobór grzejnika. Deficyt mocy jest najszybciej uwidaczniającą się „usterką”, a jej naprawa wiąże się zazwyczaj z wysokimi kosztami zakupu i montażu większego lub dodatkowego grzejnika, ewentualnie z okresowym korzystaniem z dodatkowego źródła ciepła, jakim może być grzejnik elektryczny.

Grzejniki dekoracyjne to nie tylko ozdoba naszego domu, wybierając ten właściwy inwestujemy zarówno w niebagatelny design, jak i w funkcjonalność. Nie należy o tym nigdy zapominać i dawać się uwieść „fikuśnym” kształtom, nie dającym potem wystarczająco dużo ciepła. Odpowiednia moc grzewcza to priorytet przy wyborze grzejnika. Może ona być równa wymaganej wysokości temperatury w naszych domach lub ją przekraczać, nigdy natomiast nie powinna być niższa. Warto też postawić na jakość. Wszystkie grzejniki dekoracyjne marki Purmo objęte są aż 10-letnią gwarancją.

Zobacz grzejniki dekoracyjne Purmo w sklepie