PIROSYSTEM - wysokiej jakości produkty do ochrony pożarowej dla instalatora

Dodano: poniedziałek, 2.08.2021


Profesjonalne produkty do wykonywania pasywnych zabezpieczeń pożarowych instalacji stosowane są na polskim rynku od wielu lat. Jest to stale rozwijająca się branża, w której przede wszystkim liczy się innowacyjność stosowanych wyrobów. Szybko zmieniająca się technologia w budownictwie, wymusza na producentach produktów ogniochronnych ciągłe dostosowywanie swojej oferty do używanych na budowie nowoczesnych materiałów budowlanych.

Produkty Pirosystem

Produkty ogniochronne Pirosystem

W odpowiedzi na ciągle rosnące zapotrzebowanie na rynku instalacyjnym pojawiła się marka Pirosystem skupiająca kompletną ofertę produktów ogniochronnych do wykonywania pasywnych zabezpieczeń pożarowych. W skład oferty Pirosystem wchodzi szereg wysokiej jakości produktów dedykowanych do zabezpieczania przejść p.poż rur, kabli, przewodów, kanałów wentylacyjnych a także szczelin dylatacyjnych w ścianach i stropach oddzielenia pożarowego. W zakresie profesjonalnych rozwiązań Pirosystem znajdują się między innymi: opaski ogniochronne, masy i pasty ogniochronne, farby ogniochronne, kołnierze ogniochronne, piany ogniochronne i przepusty ogniochronne.

Oferta dla instalatorów z branży sanitarnej i elektrycznej

Oferta Pirosystem jest kierowana przede wszystkim do instalatorów z branży sanitarnej i elektrycznej, którzy na co dzień spotykają się z koniecznością stosowania pasywnych zabezpieczeń pożarowych na wykonywanych przez siebie instalacjach w budownictwie mieszkaniowym. Przy opracowywaniu wyrobów marki Pirosystem szczególną uwagę zwrócono przystosowanie ich do szybkiej i łatwej aplikacji w trudnych warunkach panujących na placu budowy.

Pasty ogniochronne PiroCoat 

Pasta ogniochronna PiroCoat I i Pasta ogniochronna PiroCoat A oferowane są w wygodnych 3kg opakowaniach, opatrzonych przejrzystymi instrukcjami stosowania, zawierających w zestawie profesjonalne narzędzia do ich aplikacji oraz kartuszach 310ml dających możliwość aplikacji pasty ogniochronnej w miejscach trudnodostępnych.  Pirosystem PiroCoat I jest masą znajdującą zastosowanie przy wykonywaniu przejść pożarowych rur stalowych, żeliwnych i miedzianych, bez izolacji, przez ściany i stropy. Do zabezpieczeń przejść ogniowych rur izolowanych wełną mineralną dedykowana jest pasta ogniowa PiroCoat A. 

Sprawdź ofertę PIROSYSTEM w ofercie hurtowni


Przejścia pożarowe kabli i koryt kablowych przez przegrody p.poż mogą być bezproblemowo wykonywane przy użyciu oferowanej w 3kg opakowaniach farby ogniochronnej PiroCoating. Jest to wysokiej jakości farba marki Pirosystem, po zaaplikowaniu tworzy w warunkach pożaru trwałą barierę dla ognia i dymu zabezpieczając zastosowaną w przejściu ogniowym wełnę mineralną.

Kolejnym produktem do wykonywania zabezpieczeń przejść pożarowych rur i kabli przez ściany i stropy są opaski ogniowe Piro Multitube. Opaski dostarczane są w postaci taśmy w rolkach o długości 5mb wraz z  niezbędnymi do aplikacji narzędziami. Taśmę ogniochronną Piro Multitube przycina się na odpowiednią długość za pomocą załączonego noża i owija wokół rury, kabla lub wiązki przewodów. Dzięki temu opaski Pirosystem Piro Multitube są prostym, skutecznym i tanim a  jednocześnie uniwersalnym rozwiązaniem, które może być dopasowane do potrzeb każdej instalacji.

Kołnierze ogniochronne to jedno z najpopularniejszych rozwiązań na rynku budowlanym. Pirosystem w swojej ofercie posiada innowacyjne rozwiązanie w postaci kołnierzy do samodzielnej budowy Piro Collar PCL. Komplety montażowe Piro Collar PCL 110 i PCL 200, pozwalają na zbudowanie kołnierza o dowolnej średnicy w zakresie do 200mm, który zamontowany na rurze lub kablu będzie stanowił trwałe i solidne, pasywne zabezpieczenie pożarowe instalacji elektrycznej lub sanitarnej.

Szeroki zakres zastosowań wyrobów Pirosystem obejmuje także zabezpieczenia szczelin dylatacyjnych w ścianach oddzielenia pożarowego lub stropach pożarowych. Do zabezpieczenia ogniowego dylatacji dedykowane są wysokowydajne piany ogniowe PiroFoam PF 240 o pojemności 750ml oraz ogniochronna masa akrylowa PiroAcrylic Sealant dostarczana w 3kg wiaderku  lub kartuszach o pojemności 310 ml.

Wyroby opatrzone logo Pirosystem posiadają szereg aprobat i certyfikatów wymaganych na rynku polskim, potwierdzających ich wysoką jakość. Wszystkie produkty Pirosystem regularnie poddawane są badaniom według wymagających procedur w Instytucie Techniki Budowlanej, których efektem są dokumenty ETA potwierdzające ich ognioodporność na poziomie nawet do EI240.

Wysoka jakość i niezawodność produktów marki Pirosystem poparta jest ponad 30-letnim doświadczeniem Carboline Polska, lidera w zakresie produkcji wyrobów ogniochronnych do zabezpieczania konstrukcji i instalacji w budownictwie.

Poznaj ofertę PIROSYSTEM

Farba ogniochronna