Płać mniej do 30% – sterowanie ogrzewaniem podłogowym z ENGO Controls

Dodano: czwartek, 31.08.2023


Sterowanie ogrzewaniem ENGO Controls zmniejsza zużycie energii grzewczej w domach i w obiektach rekreacyjnych. Zapewnia oszczędności, komfort i bezpieczeństwo. Jak płacić mniej do 30% dzięki sterowaniu ogrzewaniem podłogowym? Przeczytaj artykuł!

Płać mniej do 30% – sterowanie ogrzewaniem podłogowym z ENGO Controls

Sprawdź produkty marki ENGO Controls w hurtowni Onninen

Dlaczego sterowanie ogrzewaniem podłogowym pozwala oszczędzać?

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest zdecydowanie kluczowym elementem, który umożliwia znaczną redukcję kosztów eksploatacji, a to ze względu na jego zdolność do ciągłego i precyzyjnego monitorowania oraz regulacji temperatury wewnątrz budynku. Ten aspekt odgrywa fundamentalną rolę w oszczędzaniu energii i kosztów, tworząc dogodne środowisko termiczne przy minimalnym zużyciu.

Regulator temperatury ENGO Controls EONE230W podtynkowyNieważne, czy źródłem ciepła jest kocioł gazowy, węglowy, elektryczny. Jednak ważny jest sposób, w jaki instalacja gospodaruje paliwem grzewczym, za które każdego miesiąca płacimy. Jeśli nie korzystamy z nowoczesnych, jakościowych sterowników, oszczędzanie po prostu nie może się udać. Największy sens ma wybór sterowników z takimi algorytmami sterującymi, które dokładnie pilnują poboru.

Tylko wtedy mamy stuprocentową pewność, że instalacja zużywa jedynie tyle energii grzewczej, ile faktycznie musi zużyć, abyśmy czuli się komfortowo. Decydując się na sterowanie strefowe możemy obniżyć temperaturę w miejscach, w których rzadziej przebywamy lub gdzie komfort termiczny niekoniecznie jest potrzebny (np. korytarz czy pokój gościnny). Rozwiązanie to sprawdzi się także w domach wypoczynkowych, hotelach, szkołach, szpitalach – tam, gdzie potrzeby grzewcze są różne.

W skali miesiąca (a co dopiero pełnego sezonu) ekonomiczna temperatura imponująco zmniejsza koszty eksploatacji budynku. Z urządzeniami ENGO Controls uśrednione szacunki prognozują rachunki niższe aż do 30%.

Czy sterowanie regulatorem temperatury jest łatwe?

Listwa centralna do ogrzewanie podłogowego ENGO controls ECB62ZBJest tym łatwiejsze, im lepszy system wybierzemy. Montaż produktów naszej marki odbywa się bezproblemowo. Oferujemy urządzenia działające: przewodowo, bezprzewodowo, no i oczywiście, co jest naszą specjalnością i dumą, przez Internet. Co ważne i warte zapamiętania, ENGO Controls gwarantuje darmowe wsparcie techniczne przy doborze, instalacji i późniejszym użytkowaniu systemu. Zawsze służymy radą. Efektywność naszego sterowania regulatorem temperatury potwierdzają: klienci indywidualni, właściciele budynków użyteczności publicznej, hotelarze, projektanci wnętrz, architekci.

Dlaczego klienci polecają sterowniki temperatury ENGO Controls?

Klienci entuzjastycznie polecają sterowniki temperatury ENGO Controls z wielu istotnych powodów, które łącznie tworzą niepodważalny argument na rzecz tego rozwiązania. Jednym z kluczowych czynników, który wpływa na ich rekomendacje, jest przede wszystkim osobiste doświadczenie z korzystania z tych sterowników. Klienci samodzielnie przekonali się o wyjątkowej skuteczności i efektywności tego produktu, co stanowi silny bodziec do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami.

Regulator temperatury Internetowy ENGO Controls EONE230B podtynkowyJeden z klientów zmagał się z wysokimi opłatami i brakiem kontroli nad pokojami, które wynajmował studentom. Lokatorzy niefrasobliwie zarządzali poborem energii, co mnożyło koszty grzewcze. Źródłem ciepła w domu klienta jest kocioł olejowy. Chcąc rozwiązać coraz bardziej kosztowny problem, właściciel zamontował nasze regulatory internetowe. Wskazał maksymalną temperaturę zadaną (22,5 ℃) oraz zainstalował czujniki otwarcia przy oknach wynajmowanych pokoi, dzięki czemu regulatory automatycznie wstrzymywały grzanie przy wietrzeniu. Te proste działania przyniosły klientowi konkretne oszczędności. Zużycie oleju opałowego zmniejszyło się z 7 litrów na dobę do 4.

Z kolei właściciel górskiego domku wypoczynkowego, przy użyciu ogrzewania gazowego, przed otwarciem dla gości obiektu obawiał się czy podoła całosezonowym opłatom grzewczym. Przygotowując projekt domku wyliczył zapotrzebowaniem na energię użytkową (konieczną m. in. do ogrzania budynku). Bez naszego systemu szacunki były, delikatnie mówiąc, niekorzystne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku paliw. Właściciel był w kropce, bo zainwestował w wymarzony biznes mnóstwo pieniędzy. To skłoniło go do poszukania energooszczędnych sterowników, które zmniejszyłyby gigantyczne zużycie gazu. Zdecydował się na ENGO Controls i efekt przerósł jego oczekiwania. Gospodarz domku obliczył oszczędności rzędu 30% w stosunku do opłat, które musiałby ponosić bez pomocy naszego sterowania.

Z ENGO Controls oszczędzasz dzięki sterowaniu ogrzewaniem podłogowym

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym (oraz każdym innym rodzajem) daje kontrolę nad najważniejszymi wydatkami – tymi, które zimą pochłaniają największą część domowego budżetu. Nie do przecenienia jest też fakt, że nasze sterowniki współpracują z platformą Tuya.

Pozwala to na obsługę w aplikacji ENGO Smart nie tylko naszych urządzeń, ale i produktów tych marek, które również są kompatybilne z Tuya. Taka otwartość jest bezcenna. Nie da się osiągnąć tylu korzyści przy zastosowaniu rozwiązań mniej rozbudowanych technologicznie.

Sterowniki temperatury ENGO Controls dostępne w hurtowni Onninen

W hurtowni hydraulicznej Onninen dostępna jest szeroka oferta nowoczesnych sterowników ENGO Controls. Między innymi regulatory temperatury ENGO Controls temperatury w wersji bateryjnej i Regulator temperatury ENGO Controls EONE230W podtynkowy, w kolorze białym i czarnym. Mają wygodny wyświetlacz z regulacją jasności. Z systemem komunikują się w najnowszym protokole transmisji danych ZigBee 3.0. Ich programowanie jest łatwe, dzięki aplikacji ENGO Smart. 

Regulator temperatury ENGO Controls EONEBATW natynkowyRegulatory ONE umożliwiają podłączenie czujnika NTC oraz czujnika zajętości (np. karta hotelowa). Są wyposażone w algorytm sterujący TPI i tradycyjną histerezę (±0.1°C do ±2°C).

Kolejnym energooszczędnym elementem systemu ogrzewania podłogowego jest listwa centralna do ogrzewania podłogowego ENGO Controls ECB62ZB. Urządzenie kontroluje aż osiem stref grzewczych: sześć wejść bezprzewodowych i dwa przewodowe. Jest wyposażona w napięciowe wyjścia 230 V dla pompy obiegowej, regulatorów i siłowników (współpracuje z siłownikami typu NC).

Sprawdź produkty marki ENGO Controls w hurtowni Onninen

Poznaj więcej produktów i oszczędzaj na ogrzewaniu: www.engocontrols.com

Centralne ogrzewanie