Podstawowe narzędzia na budowie: Co musisz wiedzieć?

Dodano: środa, 13.09.2023


Remont i budowa wymagają odpowiedniego przygotowania. Poza sprzętem niezbędnym do wykonania poszczególnych prac, jak malowanie, flizowanie itd. niezbędne są również akcesoria pomagające zabezpieczyć mieszkanie i znajdujące się w nim sprzęty. W co należy się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac?

Pracownik fizyczny w remontowanym mieszkaniu

Sprawdź narzędzia budowlane w hurtowni Onninen

Jak zabezpieczyć powierzchnię przed remontem mieszkania?

wiadro budowlane Modeco 20 lZabezpieczenie powierzchni w czasie remontu i budowy to czynności, które należy wykonać z należytą precyzją. Nawet zwykłe malowanie mieszkania wymaga zabezpieczenia sprzętów i powierzchni, takich jak podłogi czy okna przed przypadkowym zabrudzeniem. Podobnie w przypadku remontu np. dachu, gdzie całość prac wykonywana jest najczęściej w kilka dni, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie budynku przed wodą, wilgocią oraz wiatrem. W tym wypadku podstawą jest folia budowlana. Gdy jest ona wykonana z materiałów wysokiej jakości, pozwala na skuteczną ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Na liście przed remontowych zakupów powinno znaleźć się również wiadro budowlane oraz worek na gruz. Te akcesoria są niezbędne, szczególnie że odpadów budowlanych i gruzu nie można wyrzucać do standardowych śmieci. Worki powinny być solidne i wytrzymałe, aby uniknąć ryzyka rozerwania np. podczas wynoszenia gruzu z domu lub mieszkania. Podobnie wiadro budowlane, które wykorzystywane będzie przez cały remont.

Jakie podstawowe narzędzia przydadzą się podczas remontu?

worki na odpady budowlane Modeco 120lWybór odpowiednich narzędzi na czas remontu zależy przede wszystkim od prac, jakie mają zostać wykonane. Jeśli jest to niewielki remont, podczas którego mieszkanie ma zostać “odświeżone” lub zmienione zostaną kolory na ścianach, wystarczą podstawowe akcesoria malarskie, takie jak wałki, pędzle, kuwety do farby, a także taśmy i folia zabezpieczająca powierzchnie i znajdujące się w mieszkaniu sprzęty przed zabrudzeniem. Natomiast w przypadku, gdy wykonywane będzie flizowanie niezbędne będą m.in. mieszadło do kleju, paca do fugowania. W przypadku wymiany silikonu z całą pewnością przyda się również specjalna szpachelka do silikonu. W niektórych pracach świetnie sprawdzi się również mieszadło do betonu.

Bardzo często prace remontowe obejmują również wykonanie gładzi, wówczas potrzebna będzie paca do gładzi. Położenie warstwy gładzi na ścianie wymaga dokładnego zeszlifowania, firmy zajmujące się profesjonalnie wykonywaniem gładzi wykorzystują w tym celu specjalne odkurzacze do gładzi oraz tzw. żyrafa do szlifowania. Do wielu prac potrzebne będą także elektrosprzęty, jak wiertarki, wkrętarki itp.

Artykuły budowlane w hurtowni Onninen

W ofercie hurtowni instalacyjnej Onninen posiadamy szeroki asortyment narzędzi budowlanych, idealnych do każdego remontu, idealnie, aby w jednym miejscu wyposażyć się we wszystkie potrzebne rzeczy. Poza klasyczną folią, w hurtowni Onninen dostępna jest także folia budowlana Modeco Home 4M X 5M firmy Modeco. Wykonana z doskonałej jakości materiałów cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy niekorzystne warunki atmosferyczne.

W Onninen posiadamy również sprawdzone, solidne wiadra budowlane, jak np. wiadro budowlane Modeco 20 l. Metalowy, wytrzymały uchwyt ułatwia przenoszenie zapraw suchych i mokrych. Dużym atutem jest to, że plastik, z którego wykonane jest wiadro jest na tyle dobrej jakości, że łatwo zadbać o czystość sprzętu. Wiadro świetnie sprawdza się również wtedy, gdy trzeba wymieszać i przygotować odpowiednią zaprawę. Na co dzień może być wykorzystywane również do przenoszenia mniejszych sprzętów i akcesoriów.

Worki do odkurzaczy Nilfisk Multi IIPrzy gruntownych remontach z całą pewnością warto zainwestować również w specjalne worki na gruz, które cechują się wysoką wytrzymałością. W naszej ofercie dostępne są worki na odpady budowlane Modeco 120l, wykonane z materiału LDPE. Ich atutem jest podwójny zgrzew, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko rozerwania lub pęknięcia. Ekipy zajmujące się gładziami mogą zakupić specjalne worki do odkurzacza, wytrzymałe, dostosowane do wykonywania prac w trudnych warunkach. Worki do odkurzaczy Nilfisk Multi II to rozwiązanie funkcjonalne i praktyczne, pozwalające nie tylko usprawnić prace remontowe, ale jednocześnie umożliwi odpowiednie zadbanie o sprzęt.

Każde prace remontowe, nawet najdrobniejsze wymagają odpowiedniego przygotowania, zarówno materiału wykorzystywanego podczas realizacji, jak i sprzętu, który pozwala na fachowe i rzetelne wykonanie pracy.

Sprawdź narzędzia budowlane w hurtowni Onninen

Mieszadło do betonu
Mieszadło do kleju
Paca do fugowania
Paca do gładzi
Szpachelka do silikonu
Folia budowlana
Worek na gruz
Wiadro budowlane
Metrówka/ Taśma miernicza
Marker permanentny
Taśma antypoślizgowa