Podstawowe narzędzie w pracy każdego ogrodnika: taczka ogrodowa

Dodano: środa, 31.01.2024


Taczka ogrodowa to niezwykle przydatne, uniwersalne narzędzie pracy każdego ogrodnika – profesjonalisty i amatora. Taczka pozwala na prosty załadunek i wygodne wożenie różnych rzeczy luzem lub zapakowanych w worki. Dostępne w sklepach taczki różnią się pod względem materiału wykonania, ilości i rodzaju kół, pojemności czy napędu. Coraz częściej spotkać można zaawansowany technologicznie sprzęt, wyposażony w napęd przód/tył. Jak wybrać dobrą taczkę do przewożenia ziemi, nawozów, piasku albo materiałów budowlanych? Jaki model będzie najlepszy dla osób starszych? I jakie znaczenie mają koła w taczce? Odpowiedzi na te i inne pytania o taczki ogrodowe znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czerwona taczka ogrodowa w ogrodzie ze szpadlem

Sprawdź taczki ogrodowe w hurtowni Onninen

Dobra taczka ogrodowa, czyli jaka?

Aby dokonać odpowiedniego wyboru, na początek należy odróżnić taczkę ogrodową od budowlanej, której codzienne używanie w ogrodzie byłoby mocno uciążliwe ze względu na znaczny ciężar. Taczka budowlana z reguły wykonana jest ze stali ocynkowanej, ponieważ musi być ekstremalnie wytrzymała. Posiada spawaną lub tłoczoną misę o charakterystycznej, kanciastej formie, oferującą zwiększoną ładowność. Waga taczki z metalu czasem dochodzi do 20 kg. Tak masywny, solidny i pojemny sprzęt pozwala przewozić kamienie, worki z gruzem oraz inne, cięższe materiały na placach budowy - bez obaw o uszkodzenia mechaniczne, korozję i odkształcenia konstrukcji.

Taczka ogrodowa elektryczna Greenworks 40V G40GCDo różnorodnych zastosowań w przydomowym ogrodzie znacznie wygodniejsza będzie specjalna taczka ogrodowa - projektowana z myślą o maksymalnym komforcie pracy użytkownika. Tego typu taczka wykonana jest najczęściej z tworzywa sztucznego. Posiada lekką konstrukcję, optymalnie długie rączki i wygodne, ergonomiczne uchwyty. Może być swobodnie obsługiwana przez kobiety i seniorów. Modele plastikowe umożliwiają przewożenie sadzonek roślin, worków z ziemią, nawozów itp. Pojemność i ładowność sprzętu należy dopasować do indywidualnych preferencji i wymagań.

Taczką z plastiku raczej nie transportuje się materiałów budowlanych, aczkolwiek wiele zależy od przeznaczenia danego produktu. Jeśli zależy Ci na przewożeniu ciężkich oraz/lub większych gabarytowo przedmiotów, szukaj taczek do ogrodu o odpowiednio wysokim maksymalnym obciążeniu i zwiększonej pojemności. W naszej hurtowni dostępna jest taczka plastikowa, której maksymalny udźwig wynosi aż 100 kg, a pojemność taczki przekracza 100 litrów. Do przewożenia cięższych ładunków po ogrodzie, w tym materiałów budowlanych, dobrze sprawdzi się również taczka wykonana z aluminium – stosunkowo lekka i wytrzymała. Warto wspomnieć jeszcze o taczkach drewnianych. Modele z drewna pełnią obecnie przede wszystkim rolę dekoracyjną.

Różnica w zastosowaniu taczki jedno- i dwukołowej

Dostępne na rynku taczki różnią się między sobą pod względem ilości i rodzaju kół. W ogrodach wykorzystywane są głównie modele wyposażone w jedno koło, jednak większą stabilizację oferują warianty dwukołowe. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wytrzymałości oraz pełnej wygodzie i swobodzie poruszania się po nierównym terenie, wybierz taczkę, której przednią oponę tworzy obrotowe kółko pneumatyczne (pompowane). W najtańszych produktach stosowane są kółka plastikowe.

Kiedy warto wybrać taczkę z napędem?

Taczki przeznaczone dla bardziej wymagających ogrodników wyposażone są w silnik – spalinowy albo elektryczny. Nowoczesna taczka z napędem idealnie sprawdzi się przy transporcie cięższych materiałów, przewożeniu przedmiotów na większe odległości oraz w przypadku poruszania się po nierównej powierzchni, skosach i wzniesieniach. Napęd z pewnością docenią seniorzy oraz osoby cierpiące na choroby układu ruchu lub krążenia. Urządzenie może poruszać się nie tylko do przodu, ale także do tyłu, ponieważ wyposażone jest w bieg wsteczny. Niektóre modele pozwalają na wybór prędkości.

Taczki ogrodowe w hurtowni Onninen

W hurtowni Onninen każdy ogrodnik - profesjonalista i amator, znajdzie narzędzia i akcesoria ogrodnicze na miarę swoich potrzeb i wymagań. W asortymencie posiadamy m.in. nowoczesne i proekologiczne taczki ogrodowe z napędem elektrycznym marki Greenworks – lidera sprzedaży narzędzi akumulatorowych w USA. To najwyższej klasy sprzęt, który będzie Ci doskonale służyć latami.

Masz dodatkowe pytania? Nadal nie wiesz, jaka taczka sprawdzi się w Twoim ogrodzie? A może szukasz wytrzymałej taczki na plac budowy? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci wybrać właściwe rozwiązanie.

Sprawdź taczki ogrodowe w hurtowni Onninen

Taczka
Taczka ogrodowa