Połącz klasyczny styl z nowoczesną funkcjonalnością: bateria kuchenna retro

Dodano: czwartek, 9.05.2024


Do współcześnie aranżowanych kuchni coraz części zaglądają dodatki w stylu retro, które łączą klasyczny design z najświeższymi trendami. Przykładem są zlewozmywaki kuchenne retro – piękne i oryginalne. Czerpią one z bogatej estetyki sprzed lat, ale uzbrojone są w nowatorskie technologie, gwarantujące funkcjonalność. Baterie retro wyraźnie wybijają się na tle pozostałych elementów wyposażenia nowoczesnej kuchni. Sprawdź, jaka bateria kuchenna retro sprawdzi się w Twoim wnętrzu i dowiedz się, z jakim modelem zlewozmywaka stworzy ona zgrany duet.

Bateria kuchenna retro na zlewie w kuchni nablatowa

Sprawdź baterie kuchenne retro w hurtowni Onninen

Do jakiego zlewu najlepiej pasuje bateria kuchenna retro?

Bateria zlewozmywakowa Ferro Retro stojąca, chrom XR4Bateria kuchenna retro przypomina armaturę sprzed lat. W kategorii tej znaleźć można wiele ciekawie zaprojektowanych modeli. Większość posiada dwa uchwyty w formie tradycyjnych kurków i długą wylewkę. Kolorystyka jest różna. Baterie łazienkowe retro najczęściej są złote, miedziane i srebrne/chromowane, ale mogą też mieć czarne, matowe wykończenie. W zależności od designu baterii, pasować będzie do niej inny zlewozmywak.

Złota armatura w stylu vintage lub retro idealnie zaprezentuje się w duecie z eleganckim, czarnym lub białym zlewozmywakiem. Pomieszczenie nabierze szykownego i luksusowego, a jednocześnie ciepłego i bezpretensjonalnego charakteru. Efekt będzie absolutnie unikatowy! Dekoratorzy wnętrz raczej odradzają łączenie wyrafinowanych, złotych baterii kuchennych z klasycznymi, stalowymi zlewozmywakami. Jeśli zdecydujesz się na chromowaną armaturę retro, możesz ją zestawić z dowolnie wykończonym zlewozmywakiem.

Lepsza będzie bateria kuchenna retro stojąca czy ścienna?

Baterię kuchenną można zamocować na zlewozmywaku, na blacie albo na ścianie. W zależności od preferowanego miejsca i sposobu montażu, należy wybrać odpowiedni rodzaj baterii.

Bateria zlewozmywakowa Ferro Retro New ścienna, chrom XD5Bateria kuchenna stojąca wymaga wykonania w zlewozmywaku albo w blacie specjalnego otworu. Oczywiście możesz od razu zaopatrzyć się w zlew z fabrycznie wykonanym otworem. Jeśli wolisz opcję montażu na blacie, trzeba wyciąć w nim otwór. Najlepiej powierzyć to zadanie fachowcowi. Wiele osób uważa armaturę stojącą za bardziej nowoczesną, elegancką i funkcjonalną. Wybór w tym segmencie jest naprawdę imponujący. 

Bateria kuchenna ścienna to rozwiązanie tradycyjne – ponadczasowe i uniwersalne, od dekad popularne w polskich kuchniach, dobrze sprawdzające się w małym wnętrzu lub przy ograniczonym miejscu na blacie. Baterię taką, w klasycznym wydaniu, mocuje się natynkowo, tj. do ściany. W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej stosuje się wariant podtynkowy, który umożliwia ukrycie przyłączy wodociągowych pod ścianą, gwarantując minimalistyczny efekt i prostsze czyszczenie. Na widoku zostają tylko elementy dekoracyjne, tj. uchwyty i wylewka.

Baterie kuchenne retro w hurtowni Onninen

Bateria zlewozmywakowa Ferro Retro New stojąca, chrom XD4W naszej ofercie dostępne jest kompleksowe wyposażenie kuchni retro i vintage. W asortymencie posiadamy różne baterie kuchenne w stylu retro. Większość to wysokiej jakości modele z ceramiczną głowicą, korpusem z mosiądzu i elementami montażowymi w komplecie. Oferujemy także wyposażenie łazienki w dawnym stylu. Zamówisz u nas baterie retro wannowe, umywalkowe, do prysznica i do bidetu.

W rozstrzygnięciu, jaka bateria kuchenna retro najlepiej uzupełni Twoje wnętrze, chętnie pomogą Ci eksperci Onninen, biorąc pod uwagę dostępny budżet, obecny lub planowany wystrój kuchni oraz indywidualne preferencje. Skontaktuj się z nami!

Sprawdź baterie kuchenne retro w hurtowni Onninen