Połączenie technologii z tradycją: Łączniki i gniazda SUNO od Legrand

Dodano: czwartek, 31.08.2023


SUNO od Legrand to więcej niż zwykła seria gniazd i łączników. To dopełnienie każdego wnętrza, niezależnie od jego stylu. Czy preferujesz minimalistyczny skandynawski styl, tradycyjny, czy może bardziej nowoczesny loftowy charakter? SUNO bez problemu dopasuje się do każdego z nich, tworząc innowacyjny i elegancki akcent w Twoim domu. Łączniki i gniazda serii SUNO nie tylko dekorują, ale również spełniają wiele kluczowych funkcji w domu, takich jak sterowanie roletami, gniazda USB czy termostaty pokojowe.

Łączniki i gniazda serii Suno i Suno with Netatmo Legrand

Sprawdź łączniki i gniazda Suno od Legrand w hurtowni Onninen

Wyjątkowa estetyka i minimalizm łączników i gniazd SUNO

Seria SUNO to innowacyjna seria gniazd instalacyjnych i łączników ściennych, łącząca klasykę z nowoczesnością. Kwadratowe łączniki z subtelnymi załamaniami powierzchni dostępne są w trzech podstawowych kolorach: biały, czarny i aluminium. Ramki dostępne są w 5 odcieniach o matowym i błyszczącym wykończeniu. Producent zadbał o możliwość wyboru tekstury szczotkowane aluminium czy wzorzystą czerń, co zapewni dodatkowy efekt wizualny. Wszystkie produkty serii SUNO, zostały wyprodukowane z materiału barwionego w masie, a nie malowany jedynie nawierzchniowo. Taki proces barwienia w masie zwiększa trwałość i odporność na zarysowania.

Innowacyjność w serii łączników i gniazd SUNO

Drewniane biurko z krzesłem na tle białej ściany z gniazdkiemSeria gniazd i łączników SUNO oferuje bogaty wachlarz zaawansowanych produktów. Wyróżniają się one unikalnymi funkcjami i intuicyjnością, które często przewyższają standardowe oferty rynkowe. 

  • Gniazda zasilania: SUNO zapewnia gniazda z zabezpieczeniem przed włożeniem do nich innych przedmiotów niż wtyczka, co jest idealnym rozwiązaniem dla domów z małymi dziećmi. Gniazda te mają również opcje dodatkowej ochrony przed wilgocią (IP44), co czyni je doskonałym wyborem do kuchni czy łazienek, gdzie ryzyko zalania jest wyższe.
  • Gniazda USB: Obsługują one standardy USB-A i USB-C, co umożliwia ładowanie większości współczesnych urządzeń. Dla tych pragnących szybszego ładowania, SUNO oferuje także innowacyjne ładowarki indukcyjne da USB.
  • Gniazda multimedialne: Szeroka paleta gniazd multimedialnych w ofercie SUNO obejmuje gniazda telefoniczne, do przesyłu danych (również światłowodowe) oraz TV i audio. Standardy, które są obsługiwane przez gniazda multimedialne to między innymi: TV, TV-RD, R-TV-SAT, R-TV-SAT-SAT, RJ11, RJ45 kategorii 6A, 6 oraz 5E.
  • Sterowanie roletami: Z SUNO możesz kontrolować indywidualne rolety lub całe segmenty, na przykład wszystkie rolety na jednym piętrze.
  • Termostaty: Termostaty SUNO pozwalają na precyzyjne sterowanie temperaturą, współpracując z systemami grzewczymi i wentylacyjnymi. Wyróżniają się one funkcją automatycznego dostosowywania temperatury oraz są dostosowane do systemów ogrzewania podłogowego, gwarantując stałą, optymalną temperaturę.

Jaki łącznik wybrać: standardowy czy nowoczesny?

SUNO możliwość wyboru między łącznikami standardowymi a nowoczesnymi. Tradycyjne łączniki są dostępne w różnorodnych modelach, takich jak jednobiegunowe (z opcją podświetlenia), dwubiegunowe czy potrójne. Dodatkowo w ofercie znajdują się eleganckie łączniki świecznikowe i cięgnowe. SUNO oferuje także łączniki z czujnikiem ruchu, dzięki którym oświetlenie na podjeździe czy w garażu jest efektywne i energooszczędne.

Oświetlenie uruchamia się tylko przy wykryciu ruchu i działa przez ustalony czas. Konfiguracja takiego urządzenia pozwala dostosować zarówno zasięg czujnika, jak i czas trwania światła. Aby uzyskać większą precyzję w regulacji natężenia światła, SUNO oferuje ściemniacze w wariantach: dotykowym i obrotowym. Oba typy mają funkcję pamięci natężenia, co bardzo ułatwia użytkowanie.

Łatwa instalacja i bezpieczeństwo łączników i gniazd SUNO

Wykorzystując innowacyjne technologie, mechanizmy zastosowane w łącznikach ściennych Suno, zostały zaprojektowane w zmniejszonych rozmiarach oraz z automatyką złącz. Efektem tego jest to, że produkty z tej linii cechują się łatwością w montażu oraz szeroką kompatybilnością z różnymi typami puszek montażowych.

Radosna dziewczyna na kanapie w salonie ze słuchawkamiAby ułatwić pracę instalatorom, dodano punkty kontrolne dla sprawdzenia połączeń oraz intuicyjny diagram połączeń, który znajduje się na odwrocie urządzenia. Zabezpieczenie o klasie IP20 oddziela sekcję montażową od przedniego panelu, a specjalna osłona chroni przewody przed przypadkowym uszkodzeniem podczas montażu.

Gniazda podtynkowe elektryczne marki SUNO również zapewniają prostotę instalacji. Cały proces polega na umieszczeniu mechanizmu w odpowiedniej puszce, przy użyciu wkrętów lub pazurków. Kolejnym krokiem jest nałożenie ramki na mechanizm, a na zakończenie – dokręcenie ozdobnej plakietki do mechanizmu oraz ramki do ściany, co gwarantuje idealne przyleganie gniazda do powierzchni ściany.

SUNO with Netatmo: Smart Home dla Twojego domu

Nowoczesny salon z czarnym włącznikiemSeria gniazd i łączników SUNO with Netatmo umożliwia korzystanie z funkcji Smart Home, pozwalając na zdalne sterowanie różnymi urządzeniami domowymi. Korzystanie z funkcji Smart Home, gwarantuje nie tylko wygodę, ale również możliwość oszczędzania energii. Legrand upraszcza proces instalacji, umożliwiając stopniowe wprowadzanie systemu. W pierwszej kolejności można zacząć od oświetlenia lub łącznika do sterowania roletami, a dalsze rozbudowanie systemu można wykonać w bardzo prosty sposób. Dzięki Suno with Netatmo można cieszyć się wygodnym życiem w inteligentnym domu.

Współczesne technologie, dbałość o detale oraz elastyczność w dopasowywaniu do różnych stylów wnętrz czynią SUNO idealnym wyborem dla każdego, kto ceni sobie nowoczesność połączoną z funkcjonalnością.

Sprawdź łączniki i gniazda Suno od Legrand w hurtowni Onninen

Gniazdka elektryczne Legrand
Gniazda elektryczne