Praca w niesprzyjających warunkach: Kombinezony ochronne

Dodano: poniedziałek, 11.09.2023


Stanowisko pracy powinno być odpowiednio przygotowane dla każdego pracownika. Znaczenie ma nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa, ale też komfortu pracy. Dlatego warto zdecydować się choćby na kombinezony ochronne. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i wybrać najlepsze rozwiązania.

Chemicy w kombinzeonach ochronnych w hali

Sprawdź kombinezony ochronne w hurtowni Onninen

W jakich pracach przyda się kombinezon ochronny? 

kombinezon ochronny Delta Plus do ochrony chemicznej typu 3 Kombinezony ochronne mają szerokie spektrum zastosowania w pracach w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim odpowiednio dobrane modele zapewniają ochronę przed czynnikami biologicznymi czy chemicznymi. Ich rolą jest zapewnienie komfortu termicznego. Jednocześnie kombinezon ochronny zabezpiecza ciało pracownika przed zabrudzeniem. Można powiedzieć, że stanowi on też środek ochrony indywidualnej. Kombinezon roboczy jest niezbędny w pracy mechaników samochodowych, pracowników technicznych, ale też górników czy pracowników budowlanych. Nie można zapominać, że kombinezony ochronne mogą zwiększać ochronę przed uszkodzeniami skóry spowodowanymi dostaniem się na nią niebezpiecznej substancji.

Jednocześnie wybierając modele, które posiadają większą wytrzymałość można chronić ciało lepiej przed urazami, choćby otarciami na łokciach czy kolanach. W niektórych pracach trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie ubrań roboczych, a więc niezbędny jest też kombinezon ochronny. Ponadto kombinezony mogą posiadać liczne kieszenie, które pomieszczą narzędzia i wpłyną na większą wygodę pracy. Kombinezon ochronny może posiadać też odporność na zaplamienia oraz taśmy odbijające światło, które zapewniają większą widoczność pracownika i to zarówno w trudnych warunkach pogodowych jak i po zmroku. Kombinezon należy też zastosować w spawalnictwie czy metalurgii, ale i w miejscach, gdzie utylizuje się substancje niebezpieczne.           

Z czego powinny być wykonane wodery? 

wodery Delta Plus 37 z PVC

Wodery powinny być wykonane z nieprzemakalnych tworzyw, gdyż tylko wtedy można zanurzać je w wodzie. Stanową doskonałe połączenie kaloszy oraz nieprzemakalnych spodni. Dostępne są warianty ocieplane. Przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Bardzo dobrze sprawdzi się nylon bądź poliester wzmocniony membraną. Jeszcze trwalsze są wodery wykonane z lekkiego tworzywa PVC, które dodatkowo mają podeszwę antypoślizgową. Ważne by materiał pozwalał skórze oddychać i zapewniał przepływ powietrza.   

W czym zaimpregnować kurtkę deszczową? 

Odzież przeciwdeszczowa zapewnia doskonałą ochronę pracownikom podczas opadów deszczu czy śniegu. Nie można zapominać, że ważna jest odpowiednia impregnacja. Do tego celu można stosować specjalne impregnaty w sprayu bądź impregnat do gore-texu. Aby krople deszczu nadal ześlizgiwały się z materiału, wykonanie impregnacji jest wręcz niezbędne. Do prania można też dodać płyn 2w1, który myje, ale też impregnuje tkaninę. Można też impregnować kurtkę, rozprowadzając na materiale cienką warstwę impregnatu. Następnie wystarczy nadmiar preparatu usunąć czystą szmatką i poczekać aż kurtka przeciwdeszczowa wyschnie.         

Kombinezony ochronne w hurtowni Onninen 

kombinezon ochronny Delta Plus z kapturem oraz ochroną stóp z uszczelnionymi szwamiJednym z rozwiązań, które oferuje hurtownia instalacyjna Onninen to kombinezon ochronny Delta Plus biały bez kaptura. Jest to kombinezon jednorazowy, który za sprawą gumki ściągającej dostosowuje się do ciała. Wykonany został z włókniny laminowanej, która jest mikroporowata. Sprawdzi się w pracach, gdzie występuje ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi substancjami.

W przypadku narażenia na kontakt z ciekłymi chemikaliami warto zdecydować się na kombinezon ochronny Delta Plus do ochrony chemicznej typu 3 . Zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i ochronę, nawet w bardzo trudnych warunkach pracy. Dzięki gumce w nadgarstkach i kostkach jest bardzo szczelny i zapobiega się dostaniu się niebezpiecznych substancji na skórę.

W przypadku narażenia na upadek z powodu śliskiej powierzchni, a także dla ochrony przed niekorzystnymi czynnikami, warto wybrać kombinezon ochronny Delta Plus z kapturem oraz ochroną stóp z uszczelnionymi szwami. Jest to model jednorazowy, który jest zapinany na zamek błyskawiczny, znajdujący się pod listwą.  Rzeczywiście bardzo dobrze sprawdza się w trudnych warunkach pracy. Jednocześnie zapewnia pracownikom maksymalną wygodę i komfort poruszania. Można go wykorzystać w pracy lakiernika czy chemika.

Jeżeli w pracy potrzebna jest odzież przeciwdeszczowa, to dobrze może sprawdzić się komplet przeciwdeszczowy Delta Plus bluza + spodnie z poliestru obustronnie powlekanego PVC . Posiada rękawy raglanowe. Bardzo łatwo dopasować go do ciała, choćby za sprawą gumki znajdującej się w talii, ale też nogawkami zapinanymi na zatrzask. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i wodoodporny.

Tam, gdzie konieczna jest praca w warunkach wodnych sprawdzają się wodery Delta Plus 37 z PVC. Posiadają antyprzebiciową wkładkę ze stali nierdzewnej. Są w 100% wodoszczelne. Pomimo tego, że są wykonane z PVC są bardzo wygodne i nie utrudniają ruchu.

Sprawdź kombinezony ochronne w hurtowni Onninen

Odzież przeciwdeszczowa
Kombinezon ochronny
Kombinezon roboczy
Wodery