Pręt gwintowany: wszechstronny i niezawodny element budowlany

Dodano: wtorek, 23.01.2024


Pręty gwintowane to niezwykle wszechstronne elementy, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach. Ich unikalna konstrukcja i właściwości sprawiają, że są nieodłącznymi częściami wielu projektów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej prętom gwintowanym - czym są, jak działają oraz dlaczego warto je wykorzystać w swoich projektach.

Pręty gwintowane do łączeń ślusarskich w hucie

Sprawdź pręty gwintowane w hurtowni Onninen

​Rodzaje prętów gwintowanych

Pręty gwintowane są dostępne w różnych rodzajach, które można dopasować do konkretnych potrzeb budowlanych. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów prętów gwintowanych:

 1. Pręt gwintowany Walraven BIS 2m DIN976-1 4.8 M8Pręty gwintowane stalowe: Wykonane z wysokiej jakości stali, te pręty charakteryzują się wytrzymałością i trwałością. Są idealne do zastosowań strukturalnych, takich jak mocowanie elementów konstrukcyjnych czy tworzenie ram.
 2. Pręty gwintowane nierdzewne: Te pręty są wykonane ze stali nierdzewnej, co oznacza, że są odporne na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Są często stosowane w projektach zewnętrznych, gdzie wymagana jest odporność na warunki atmosferyczne.
 3. Pręty gwintowane mosiężne: Mosiężne pręty gwintowane mają estetyczny wygląd i są popularne w projektach dekoracyjnych oraz meblarskich. Mosiądz ma także właściwości antybakteryjne i niekorodujące, co sprawia, że ​​jest to dobry materiał do zastosowań sanitarnych.
 4. Pręty gwintowane aluminiowe: Aluminiowe pręty gwintowane cechuje lekkość i łatwość obróbki. Są powszechnie stosowane w projektach budowlanych wymagających lekkich konstrukcji lub tam, gdzie istnieje potrzeba zmniejszenia obciążenia.

​Klasa prętów gwintowanych

Klasa prętów gwintowanych przekazuje istotne informacje dotyczące ich konstrukcji i właściwości. Określa materiał, z którego zostały wykonane, co bezpośrednio wpływa na ich późniejszą wytrzymałość. Dodatkowo, klasa prętów jest wskaźnikiem zarówno wytrzymałości na rozciąganie, jak i granicy plastyczności. W ofercie dostępne są pręty o różnych klasach, takie jak 4.6, 5.8, 6.8, 8.8, 10.9 i 12.9. Pręty o niższych klasach, tj. 4.6, 5.8 i 6.8, zazwyczaj są wytwarzane z stali niskowęglowej lub średniowęglowej.

Natomiast pręty o wyższych klasach wykonuje się z stali o niskiej zawartości węgla, z dodatkami, na przykład manganu lub chromu. W przypadku poszukiwania trwałych połączeń gwintowych, pręty gwintowane nierdzewne dostępne w hurtowni hudraulicznej i elektrycznej  Onninen stanowią doskonałą propozycję dla każdego poszukującego solidności i wytrzymałości

​Zastosowanie prętów gwintowanych

 • Pręt gwintowany M6 jest najmniejszym z omawianych prętów i znajduje zastosowanie w projektach o mniejszej skali, takich jak montaż lekkich elementów dekoracyjnych, mebli czy instalacji elektrycznych. Jego rozmiar pozwala na precyzyjne mocowanie mniejszych elementów.
 • Pręt gwintowany M8 znajduje zastosowanie głównie w projektach o mniejszej skali, takich jak montaż małych konstrukcji lub tworzenie lekkich ram. Ze względu na swój mniejszy rozmiar, pręty M8 są bardziej uniwersalne i łatwe w obróbce.
 • Pręt gwintowany OBO Betterman typ TR M8 2M GPręt gwintowany M10 jest często wykorzystywany w różnorodnych projektach budowlanych. Jego średnia wielkość sprawia, że ​​jest odpowiedni zarówno dla mniejszych, jak i większych konstrukcji. Pręty M10 są również popularne do mocowania drewnianych elementów czy łączenia metalowych profili.
 • Pręt gwintowany M12 jest powszechnie stosowany przy budowie większych struktur i konstrukcji stalowych. Dzięki swojej wytrzymałości, ten rodzaj pręta nadaje się doskonale do mocowania dużych elementów oraz zabezpieczania ciężkich obciążeń.
 • Pręt gwintowany M16 jest szeroko stosowany w budownictwie, szczególnie do mocowania elementów konstrukcyjnych o większych wymiarach. Dzięki swojej wytrzymałości i trwałości, pręty M16 są idealne do tworzenia stabilnych ram czy mocowania cięższych elementów.
 • Pręt gwintowany M20 znajduje zastosowanie tam, gdzie wymagane są bardzo wysokie parametry nośności. Ten rodzaj pręta jest popularny przy budowie mostów, maszyn przemysłowych czy konstrukcji, które wymagają dużego obciążenia.
 • Pręt gwintowany M24 jest jednym z większych rodzajów prętów i jest używany głównie w projektach budowlanych wymagających wyjątkowej wytrzymałości. Dzięki swojej dużej średnicy, pręty M24 są idealne do mocowania bardzo ciężkich elementów i zapewnienia stabilności konstrukcji.

​Pręty gwintowane z hurtowni Onninen - gwarancja jakości produktów 

Pręt gwintowany Onnline M10x2000 Pręty gwintowane są wszechstronnym rozwiązaniem do mocowania różnych elementów w konstrukcjach zarówno mniejszych, jak i większych. Dzięki swojej wytrzymałości i różnym rozmiarom, pręty te znajdują zastosowanie w wielu branżach i projektach budowlanych. Bez względu na to, czy budujesz małą strukturę czy ogromną konstrukcję stalową, pręty gwintowane zapewnią niezawodne mocowanie i stabilność. Pamiętaj jednak o doborze odpowiedniego rodzaju pręta oraz jego średnicy, aby spełnić wymagania nośności danego projektu.

Hurtownia Onninen oferuje pręty gwintowane najwyższej jakości. Dzięki naszym produktom możesz być pewien, że Twoje konstrukcje będą mocne i stabilne. Nasze pręty są wykonane z trwałych materiałów, które zapewniają długotrwałą wytrzymałość. Wybierając pręty gwintowane z hurtowni Onninen, możesz mieć pewność, że otrzymasz produkty najwyższej jakości. Nasze pręty są starannie wykonane i spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Oferujemy również konkurencyjne ceny oraz szybką dostawę.

Sprawdź pręty gwintowane w hurtowni Onninen

Pręt gwintowany m24
Pręt gwintowany m6
Pręt gwintowany m20
Pręt gwintowany m12
Pręt gwintowany m10
Pręt gwintowany m8
Pręt gwintowany m16
Pręt gwintowany