Prosta w montażu i wielofunkcyjna powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT

Dodano: poniedziałek, 23.10.2023


W obecnych czasach, ogrzewanie pompą ciepła, która aż 80% energii pozyskuje z natury, jest najbardziej oszczędnym, komfortowym, a jednocześnie ekologicznym rozwiązaniem. Pompy ciepła mogą zapewnić najwyższą, spośród innych dostępnych źródeł ciepła, efektywność energetyczną i tym samym najniższe koszty eksploatacyjne. 

Powietrzna pompa ciepła NIBE AMS10 na szarym tle

Sprawdź pompy ciepła NIBE w hurtowni Onninen

Wielofunkcyjne powietrzne pompy ciepła NIBE SPLIT

Pompa ciepła i centrala sterująca NIBE

Pompy ciepła obecnie coraz częściej pojawiają się w wielu polskich domach. Wpływ na to ma zwiększająca się świadomość ekologiczna i technologiczna, aspekty ekonomiczne, a także możliwość skorzystania z  dotacji rządowych i promocji producentów tych urządzeń. W trwającej obecnie „Szwedzkiej Promocji – Cashback”, na pompy ciepła renomowanej marki NIBE, końcowy użytkownik może otrzymać premię w wysokości 2000 zł (szczegóły na www.szwedzkapromocja.pl).

Największą popularnością od wielu lat cieszą się powietrzne pompy ciepła NIBE SPLIT, które są optymalnym rozwiązaniem grzewczym stosowanym zarówno w budynkach nowych jak i poddawanych termomodernizacji. Powietrzne pompy ciepła typu SPLIT to urządzenia, w których układ chłodniczy rozdzielony jest na dwie jednostki: zewnętrzną NIBE AMS oraz wewnętrzną kompaktową centralę NIBE BA-SVM. 

Pompa ciepła NIBE SPLIT (AMS + BA-SVM)

Centrala wewnętrzna pompy ciepła NIBE BA-SVM 10-200/6Pompa ciepła NIBE SPLIT pracuje do -20°C i zapewnia 58°C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy sprężarki, a z dodatkowym źródłem ciepła do 65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący system grzejnikowy. 

Dzięki możliwości odwrócenia obiegu chłodniczego, system NIBE SPLIT oprócz ogrzewania i produkcji ciepłej wody, zapewnia również chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim. Wykorzystanie w pompach NIBE SPLIT technologii inwerterowej sprawia, że moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, co zapewnia wysoką efektywność pracy przy niskim koszcie eksploatacji. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511.

Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Jednostkę zewnętrzną AMS oraz wewnętrzną BA-SVM łączy się ze sobą systemem rur chłodniczych, a następnie wypełnia czynnikiem chłodniczym. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku.

Pompa ciepła powietrzna split AMS 10-6 - 5,2 kW

Dodatkowe atuty typoszeregu NIBE SPLIT to cicha praca (37 dB(A) wg EN11203, w odległości 2m), szeroki zakres temperatury pracy (od -20°C do +43°C), brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego, szybkość instalacji, niska awaryjność i łatwość obsługi. Poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów, system grzewczy oparty na pompie NIBE SPLIT daje możliwość obsługi kilku obiegów grzewczych o różnych temperaturach zasilania (np. grzejniki, podłogówka, obieg basenowy), zliczanie wyprodukowanej energii cieplnej, czy sterowanie urządzeniem za pomocą sterownika pokojowego z wyświetlaczem.

Wszystko w jednym miejscu, czyli centralna jednostka wewnętrzna NIBE BA-SVM

Do współpracy z pompami ciepła NIBE SPLIT przeznaczona jest kompletna centrala wewnętrzna NIBE BA-SVM z wbudowanym sterownikiem, która poprzez zintegrowanie komponentów, ułatwia i przyspiesza instalację oraz oszczędza miejsce w kotłowni. NIBE BA-SVM, oprócz wbudowanego sterownika z kolorowym wyświetlaczem, wyposażona jest w wężownicowy, emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180l, elektryczny podgrzewacz pomocniczy o maksymalnej mocy 9 kW, grupę bezpieczeństwa, naczynie przeponowe o pojemności 10l, manometr oraz skraplacz. Elektronicznie sterowana pompa obiegowa optymalizuje pracę systemu i minimalizuje zużycie energii.

Centrala do sterowania pompą ciepła NIBE w kotłowniTo zaawansowane urządzenie wraz z jednostką zewnętrzną NIBE AMS tworzy kompletny system do ogrzewania, chłodzenia pomieszczeń oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo daje możliwość rozbudowania systemu i komunikacji z rekuperatorem NIBE ERS i systemem fotowoltaicznym NIBE PV, zapewniając jeszcze większe oszczędności. Centrala umożliwia także podłączenie zewnętrznego źródła ciepła, np. kotła gazowego.

Efektywność energetyczna to kluczowa kwestia i NIBE SPLIT z BA-SVM nie zawodzi. Zestaw NIBE BA-SVM 10-200/12E z NIBE AMS 10 osiąga najwyższą klasę energetyczną A+++, co oznacza minimalne zużycie energii i związane z tym oszczędności. 
Sterowanie urządzeniem jest intuicyjne, dzięki kolorowemu wyświetlaczowi oraz prostemu interfejsowi użytkownika. NIBE BA-SVM oferuje wiele udogodnień, takich jak możliwość aktualizacji oprogramowania poprzez wbudowane gniazdo USB oraz zdalne sterowanie przez Internet. Dzięki temu zawsze masz kontrolę nad systemem, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.

Montaż NIBE BA-SVM jest łatwy i szybki, zarówno w nowych budynkach, jak i tych poddawanych modernizacji. Wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów, z anodą tytanową, zapewnia dostęp do ciepłej wody o każdej porze. Ważnym elementem bezpieczeństwa jest wbudowana funkcja zwalczania bakterii Legionella.

Pompy ciepła NIBE wraz z dodatkowym wyposażeniem, objęte są gwarancją szwedzkiego producenta NIBE AB, którego przedstawicielem na terenie Polski jest NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Sprawdź powietrzne pompy ciepła w hurtowni Onninen

Centralne ogrzewanie