Przegląd najlepszych mierników elektrycznych

Dodano: czwartek, 20.04.2023


Bezpieczeństwo jest najważniejsze i o tym każdy z nas powinien pamiętać. Warto więc stawiać na urządzenia, które rzeczywiście owo bezpieczeństwo zwiększają. Jednym z nich miernik elektryczny. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać najlepsze modele.

Elektryk mierzy napięcie instalacji

Czym jest miernik elektryczny?

Miernik elektryczny wbrew pozorom ma szerokie spektrum zastosowania. Mierzy napięcie, ale też natężenie prądu. Doskonale sprawdzi się podczas budowy czy prac remontowych, a nawet podczas wymiany żarówki. Można wykorzystać go także do rezystancji. Warto zwrócić uwagę na jego prostą budowę, ale też łatwość obsługi. Posiada wyświetlacz oraz pokrętła i gniazda wejściowe, do których następnie podłącza się przewody do dokonywania pomiarów. Występują urządzenia zarówno trzygniazdowe, jak i czterogniazdowe. Przed dokonaniem pomiaru należy jeszcze ustalić, czy urządzenie jest zasilane prądem stałym czy przemiennym. Pamiętajcie jeszcze, że obsługując miernik elektryczny należy zwrócić uwagę na parametry takie jak:

  • rozdzielczość - określa ona czujność urządzenia, czyli minimalną zmianę parametru na jaką będzie reagować miernik
  • błąd pomiaru - wskazuje on na dokładność miernika. Parametr ten występuje tylko w określonych warunkach pracy.

Skoro to już jasne, to czas poznać najlepsze modele.

Sprawdź mierniki elektryczne w hurtowni Onninen

Wielofunkcyjny Tester Instalacji Fluke 1664 FC 

W naszym zestawieniu najlepszych mierników nie może zabraknąć urządzenia wielofunkcyjnego jakim jest wielofunkcyjny tester instalacji Fluke 1664 FC. Jest to urządzenie zaawansowane technologicznie. Zachwyca ergonomią, ale też dokładnością pomiarów. Dzięki nim można chronić urządzenia podłączone do testowanej instalacji. Nie można też zapominać, że dzięki temu urządzeniu można sprawdzić, czy instalacja jest w pełni sprawna i zgodna z przepisami. Urządzenie dokonuje testów dwubiegunowych testerów napięcia, ale też ciągłości obwodu. Wyniki prezentowane są od razu i jednocześnie w sposób prosty i zrozumiały nawet dla laika. Urządzenie posiada duże przyciski, ale też podświetlenia. Dzięki temu sprawdzi się nawet w trudnych warunkach.

Miernik parametrów instalacji elektrycznej  Sonel MPI-540

Doskonałym wyborem jest też MPI-540 miernik parametrów instalacji elektrycznej. Jest to urządzenie, które zapewnia dokładność pomiarów. Przeznaczone jest do sprawdzania domowych instalacji, ale też przemysłowych. Za jego pomocą można sprawdzić, czy dana instalacja prawidłowo pracuje. Można też rejestrować parametry sieci elektrycznych. Pozwala to na kontrolę jakości energii elektrycznej, a także pomiar parametrów ochrony przeciwpożarowej. Można za jego pomocą wykonać autotesty. Służy do wykonania pomiarów parametrów ochrony przeciwpożarowej. Raporty wyświetlane są bardzo szybko. Urządzenie dokonuje oceny badanego przedmiotu i sprawdza parametry sieci. Nie można jeszcze zapominać, że miernik elektryczny posiada Certyfikat Kalibracji.

Miernik wielofunkcyjny MPI-540-PV z kamerą termowizyjną KT-256 Sonel

Miernik parametrów instalacji elektrycznych MPI-540-PV z kamerą termowizyjną KT-256 wyposażony jest w dotykowy panel. Posiada kalkulator strat energii. Kolejną zaletą jest fakt, że jest to urządzenie służące do zaawansowanej diagnostyki jakości zasilania. To urządzenie to trójfazowy rejestrator parametrów sieci elektroenergetycznej. Dzięki niemu wykonacie pomiar wszystkich parametrów ochrony przeciwpożarowej. Możecie go wykorzystać także do dokonania autotestów, czyli uproszczonych pomiarów. Rzeczywiście sprawdzi się zarówno do domowych, jak i przemysłowych instalacji elektrycznych.

Miernik elektryczny TRUE-RMS Fluke

Multimeter przemysłowy prawdziwej wartości skutecznej TRUE-RMS Fluke to zaawansowane technologicznie urządzenie nowej generacji. Zapewnia ono maksymalną dokładność pomiarów. Wykorzystuje się je do rozwiązywania złożonych elektronicznych problemów. Dane są rejestrowane, a następnie analizowane. Całość informacji pojawia się na dużym, czytelnym ekranie. Jego kolejną zaletą jest fakt, że zapewnia bezprzewodową komunikację ze smart urządzeniami. Jest to miernik o zastosowaniu przemysłowym. Pozwala też przeglądać zebrane dane.

Miernik cęgowy Fluke 323

Miernik cęgowy Fluke 323 to również urządzenie, które zasługuje na uwagę. Jest niezwykle praktyczny, ale też funkcjonalny i zapewnia maksymalną wygodę użytkowania. Sprawdzi się do podstawowych prac na użytek prywatny, ale można go wykorzystać nawet w przemyśle. Pozwala na dokonanie pomiarów prądu AC do 400 A.

Sprawdź mierniki elektryczne w hurtowni Onninen

Wskaźnik napięcia
Próbnik napięcia
Miernik napięcia
Miernik Fluke
Miernik Sonel