Przegląd produktów do obróbki drewna – piły, pilarki i sekatory

Dodano: poniedziałek, 13.03.2023


Od przedwiośnia do późnej jesieni ogrody tętnią życiem. A to oczywiście powoduje, że niezbędne są narzędzia do tępienia owego życia – piłowania, wycinania, przycinania, wyrywania i wszelkiej maści innej destrukcji. A że mamy szeroki wybór tego rodzaju przyborów zagłady, zapraszamy na przegląd!

Pilarka łańcuchowa do drewna w trakcie pracy

Z tą powszechną zagładą oczywiście przesadziliśmy i to w pełni rozmyślnie. Wiadomo, że używanie przedstawionych tu narzędzi służy pielęgnacji ogrodu i utrzymaniu go w ryzach, by rozwijał się zdrowo i pod kontrolą. Niczego, co nie uschło lub nie zagraża przewróceniem na zabudowania, nie polecamy wycinać ani wyrywać. To powiedziawszy możemy przejść do rzeczy.

Piły do drewna

Zaczynamy od podstaw, czyli od ręcznych pił do drewna. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Ucięcie zeschniętej gałęzi? Podzielenie pnia na polana, które po porąbaniu trafią do kominka? Piła pomoże!

Piła ręczna Wolfcraft 410 mm

Piła szablasta Wolfcraft 410 mm to narzędzie, z którym trzeba obchodzić się ostrożnie, bo nie bierze jeńców! Sprawdzi się nie tylko w starciu z drewnem, ale także płytami stolarskimi, płytami wiórowymi oklejonymi tworzywem i listwami przypodłogowymi o grubości do 72 mm. A to oznacza, że zastosowanie tej piły szablastej sięga daleko poza ogród. Szerokość cięcia wynosi tylko 1,2 mm, co przekłada się na minimalne straty ciętego materiału. Drżyjcie, pieńki i gałęzie!

Piła japońska 240 mm

Piła japońskaA może piła japońska Wolfcraft 240 mm? Elastyczny, dwustronnie uzębiony brzeszczot (drobne zęby do cięcia poprzecznego i grube do wzdłużnego) zapewnia wygodę i skuteczność w cięciu gałęzi i belek drewnianych, ale też listew przypodłogowych, kantówek i rur z tworzywa sztucznego. Jeżeli lubisz narzędzia uniwersalne, które można wykorzystać do różnorodnych zajęć, nie szukaj dalej – ta piła jest dla Ciebie!

Pilarki

Ręczne narzędzia nie sprawdzą się zawsze i wszędzie, ale gdzie piła nie może, tam pilarkę pośle!

Pilarka tarczowa Black & Decker 1250 W plus akcesoria

Nie ma za grubych i sękatych pni i gałęzi, są tylko nieodpowiednie narzędzia, ale z tą piłą tarczową Black & Decker 1250 W w dłoni trudno będzie znaleźć godnego przeciwnika. Cięcie pójdzie szybko i bez wysiłku, a w końcu o to chodzi – żeby zrobić, a się nie narobić. W komplecie otrzymujesz dwie tarcze z 13 zębami z węglików spiekanych i praktyczną walizkę do przechowywania i przenoszenia Twojej nowej zabawki.

Pilarka tarczowa Scheppach CCS165-20ProS 20V 165 mm

Ktoś może powiedzieć: do pracy w ogrodzie nie nadają się elektronarzędzia czy pilarki tarczowe, bo trzeba rozwijać kabel zasilający i to jest niewygodne. Taki argument zbijamy, a właściwie przecinamy tą oto bezprzewodową, akumulatorową pilarką tarczową Scheppach CCS165-20ProS 20V 165 mm, stworzoną do cięcia drewna, belek i desek na małe i bardzo małe kawałki. Nie ma za co. Akumulator sprzedawany osobno.

Pilarka na wysięgniku Greenworks 40 V 20 cm

Pilarka na wysięgniku„Hej, a gdyby tak zrobić kosę spalinową do gałęzi?” – powiedział ktoś i tak się stało. Ta pilarka na wysięgniku Greenworks 40 V 20 cm pozwala docierać do trudno dostępnych miejsc i precyzyjnie „strzyc” korony drzew bez wchodzenia na drabinę i przeciskania się między gałęziami. Przy czym pilarka to nie jest spalinowe, a elektryczne, ponieważ tak jest ciszej i zdrowiej. Jeżeli to nie jest rewelacja, to już nie wiemy, co nią jest.

Pilarka 40V 40 cm Premium z akumulatorem i ładowarką

Dla fanów klasyki mamy tę pilarkę łańcuchową Greenworks 40V 40 cm. Choć psychopatyczny morderca w masce hokejowej z tandetnego horroru byłby niepocieszony, bo niezawodny i trwały bezszczotkowy silnik elektryczny pracuje cicho i bez spalin, psując cały efekt. Do wykonywania przeznaczonych jej zadań pilarka ta nadaje się jednak znakomicie, m.in. dzięki prędkości suwu łańcucha na poziomie aż 20 m/s. Zbiornik oleju do smarowania łańcucha ma przezroczystą obudowę – w ten sposób łatwo sprawdzić jego poziom. W zestawie akumulator i ładowarka, co czyni z naszej propozycji narzędzie typu plug and play.

Pilarka 40 V 30 cm Basic

Pilarka łańcuchowa Greenworks 40V 30 cm Basic to jest trochę prostsza wersja niż ta zaprezentowana powyżej, ale jesteśmy pewni, że egzamin z wykonywania podstawowych prac ogrodowych zaliczy śpiewająco. O ile dźwięk ucinania gałęzi łańcuchem z zębami jest muzyką dla Twoich uszu, ale zakładamy, że inaczej by Cię tu nie było. Ważny atut tego modelu to masywna osłona dłoni – bezpieczeństwo pracy przede wszystkim!

Pilarka tarczowa Scheppach HS1200 400 V 315 mm

Stołowa pilarka tarczowaNie zawsze trzeba nosić piłę do ogrodu, czasem można przynieść ogród do piły. Nie cały oczywiście, tylko te jego elementy, które wymagają pocięcia. Dzięki tej stołowej pile tarczowej Scheppach HS120O 400 V 2,8 kW 315 mm można wcześniej zebrane gałęzie i pnie podzielić na mniejsze części np. w warsztacie czy garażu. Moc 2,2 kW sprawia, że robota będzie szła gładko i tylko wióry będą się sypać. Dosłownie i w przenośni!

Sprawdź ofertę elektronarzędzi w hurtowni Onninen

Sekatory

Kiedy już opadnie kurz po piłowaniu gałęzi i ścinaniu pni, przyjdzie czas na precyzyjne modelowanie i dopieszczanie szczegółów sekatorem. Poniżej wybór najbardziej godnych uwagi modeli tych prostych narzędzi.

Sekator ogrodowy (GARDEN)

Zobaczyć jeden sekator ogrodowy Home to jak zobaczyć je wszystkie? Trochę tak. To jest model zupełnie podstawowy, najprostszy, dla niewymagających fanów ogrodnictwa, którzy – podobnie jak my – żyją w nieświadomości tego, że sekator może mieć jakieś funkcje ponad ucinanie cienkich gałązek.

Sekator ogrodowy z kowadełkiem (GARDEN)

A tu mamy sekator ogrodowy z kowadełkiem Home. Rękojeści wyposażono w obfitą ilość gumowania, żeby dobrze leżały w dłoniach i nie upijały przy ściskaniu. Wszak najlepsze narzędzia to takie, których używania się nie czuje – bierzesz, robisz swoje, odkładasz, siadasz na kanapie i kiedy podnosisz pilot od telewizora, nie zastanawiasz się, skąd wzięły się pęcherze i otarcia na palcach.

Sekator ogrodowy 200 mm gumowana rękojeść (GARDEN)

Ten sekator to niewymagające narzędzie do niewymagających zadań. Po skończeniu pracy można go spiąć, żeby wyglądał porządnie po odłożeniu lub odwieszeniu.

Sekator ogrodowy 220 mm STRONG (GARDEN)

Sekator ogrodowyOstatni będą przedostatnimi, czy jakoś tak… Ten sekator ogrodowy Home 220 mm Strong również można spiąć, kiedy nie jest w użytku, tyle że nie na końcu rękojeści, a u ich nasady, w pobliżu sprężyny rozpierającej. Gdyby to był samochód, napisalibyśmy: pali, jeździ, skręca, hamuje. Nie ma apki na smartfon ani komunikacji Bluetooth, bo i po co?

A może jeszcze heblarka?

Na koniec mamy ukrytą opcję dodatkową, taką wisienkę na torcie, grzybek w barszczu i w ogóle samo dobre. Formalnie nazywa się to grubościówko-heblarka, co przypomina nam o odwiecznej prawdzie, że łatwiej kija pocienkować niż go potem pogrubasić.

Grubościówko-heblarka Scheppach HMS850

Nie każde drewno z ogrodu jest odpadem, który po pocięciu nadaje się tylko na opał. Z pnia drzewa można na przykład zrobić deski lub listwy, a wtedy Grubościówko-heblarka Scheppach HMS850 będzie sprzętem jak znalazł. Będzie prezentować się bardzo ładnie na falbanku w warsztacie, obok stołowej piły tarczowej i innych narzędzi do obróbki drewna.

Sprawdź ofertę narzędzi ogrodowych w hurtowni Onninen

Piła tarczowa
Wyrzynarka do drewna
Piła do drewna
Tokarka
Łuparka do drewna
Heblarka
Pilarka stołowa
Pilarka akumulatorowa
Pilarka stołowa DeWalt
Pilarka DeWalt
Pilarka Parkside
Pilarka Husqvarna
Pilarka ręczna
Pilarka ukosowa
Pilarka Makita
Pilarka elektryczna
Pilarka spalinowa
Pilarka Stihl
Sekator Fiskars
Sekator do gałęzi
Sekator teleskopowy
Sekator elektryczny
Sekator ręczny