Przegląd produktów - reduktory do gazu i tlenu

Dodano: piątek, 14.04.2023


Nie można efektywnie wykonywać spawania bez odpowiednio dobranych reduktorów. Nieprzypadkowo są one nieodłącznym elementem zestawu przeznaczonego do spawania. Mają bardzo ważne zadanie - utrzymują ciśnienie gazu na właściwym poziomie, zabezpieczając je przed niekontrolowanym wybuchem. Przyjrzyjmy się bliżej reduktorom do acetylenu, argonu i tlenu.

Reduktor do gazu

Sprawdź reduktory gazu w hurtowni Onninen

Co warto wiedzieć o reduktorze do acetylenu?

Reduktor do acetylenuReduktory do acetylenu odpowiadają za kontrolowanie ciśnienia tego organicznego związku chemicznego. Łatwo je podłączyć do każdej butli zawierającej gaz, by spełniały efektywnie swoje zadanie. Tym bardziej że konstrukcja reduktora jest niemalże identyczna jak innych reduktorów, na przykład tlenu. Niemniej, w przeciwieństwie do niej nie jest w stanie wytrzymać zbyt wysokiego ciśnienia. Dlatego też jego maksymalna wartość (zarówno ciśnienia wlotowego, jak i wylotowego) musi zostać oznaczona czerwoną kreską na manometrach. Dzięki śrubie regulacyjnej ciśnienia można regulować natężenie przepływu gazu do uchwytu poprzez ustawienia wylotu ciśnienia gazu.

Acetylen używa się bardzo powszechnie do spawania, niemniej nie tak często jak w przeszłości. Pozostaje jednak podstawowym materiałem spawalniczym przy niektórych zadaniach, na przykład do termicznej przeróbki metali. Jeśli poszukujemy jakościowego reduktora gazu tego rodzaju, zachęcamy do zapoznania się z ofertą hurtowni Onninen.  Reduktory przystosowane do pracy pod ciśnieniem wlotowym 200 bar, pozwalające na utrzymanie ciśnienia wylotowego na stałym poziomie zadanym przez użytkownika.

Reduktor do argonu - czym się charakteryzuje?

Reduktor do argonuArgon jest popularnym gazem stosowanym do spawania. Jego ważną cechą jest to, iż jest obojętny, więc nie ulega utlenianiu. Nieprzypadkowo wykorzystuje się go do spawania materiałów narażonych na działanie tlenu lub azotu. Najczęściej są to takie materiały, jak stal kwasoodporna, aluminiowa i tytan. Można powiedzieć, że nadaje się do spawania praktycznie wszystkich metali poza stalą węglową. Bez przeszkód używa się go w metodach TIG i MIG. To nie dziwi, patrząc na to, jak doskonałe właściwości mechaniczne zapewnia argon. Jest bardzo stabilny i pozwala na bezproblemowe zajarzenie łuku. Zapewnia to powstanie wąskich i czystych spoin, ograniczając jednocześnie ilość rozprysków.

Żeby praca odbywała się bez przeszkód potrzeba dopasować odpowiedni reduktor do argonu. Jednym z bardziej polecanych jest reduktor argonu BLACK MOST przeznaczony do stosowania do gazów sprężonych lub do gazów pod ciśnieniem, rozproszonych w butlach ciśnieniowych o ciśnieniu napełnienia wynoszącym max. 300 barów. Można też stosować go do gazów skroplonych. Reduktor do argonu obniża ciśnienie na wylocie z butli ciśnieniowej do wymaganego ciśnienia roboczego, utrzymując jego stałą wartość.

Reduktor do tlenu - jakie ma właściwości?

Reduktor tlenuMimo upływu lat spawanie gazowe cieszy się ogromną popularnością. To jedna z najstarszych metoda spawania, ale niezawodna i wybierana przez wielu fachowców. Zapewnia efektywną i szybką pracę, niezależnie od tego, jakiej grubości materiały są do spawania. Tutaj tak samo jak w powyższych przypadkach, do normalnego działania potrzeba reduktora do tlenu. Stanowi on obowiązkowy osprzęt, gdyż odpowiada za obniżanie ciśnienia gazu pobieranego w czasie spawania z butli. Jego główne zadanie to dostosowanie gazu oraz utrzymanie na wskazanym poziomie.

Reduktory tego rodzaju mogą cechować się różnymi parametrami, jak stopień przepustowości czy zakres ciśnienia roboczego, dzięki czemu można precyzyjnie je dopasować do konkretnych wymagań. Reduktory tlenu MOST sprawdzają się do tych zadań doskonale, bo są przystosowane do pracy pod ciśnieniem wlotowym, utrzymując odpowiednie ciśnienie wylotowe na stałym poziomie zadanym przez spawacza. Zapewniają pracę bez przykrych niespodzianek, za co odpowiada zawór bezpieczeństwa.

Jak widać, każdy z reduktorów tu opisanych ma niebagatelną rolę podczas spawania, dlatego nie można o nich zapomnieć podczas wykonywania tego rodzaj zadań.

Sprawdź reduktory gazu w hurtowni Onninen

Reduktor ciśnienia wody