Przepompownie ścieków i separatory tłuszczu dla profesjonalistów

Dodano: wtorek, 11.10.2022


W ostatnich latach wyraźnie widać wzrost popularności przepompowni ścieków, umożliwiających podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych. Wydaje się, że to nie tylko chwilowa moda, ale utrzymujący się trend. Nic dziwnego, bowiem technologia stosowana w przepompowniach jest coraz bardziej efektywna oraz przystępna cenowo.

Przepompownia ścieków zamontowana poniżej poziomu posadzki

Przepompownie do ścieków szarych i czarnych

Podstawowym modelem przepompowni w ofercie SFA jest Sanicubic 1 WP NM. Jednosilnikowe urządzenie, ze zbiornikiem o pojemności 32 l, idealnie sprawdzi się w gromadzeniu i przepompowywaniu ścieków bytowych z domów jednorodzinnych czy małych obiektów komercyjnych. Silnik o mocy 1500 W, wyposażony w wysokiej jakości nóż tnący ze stali nierdzewnej ProX K2, minimalizuje ryzyko zablokowania się pompy przez okazjonalne dostanie się do zbiornika artykułów kosmetycznych. Nawet ten podstawowy model przepompowni Sanicubic wykonany jest w technologii IP68, co w praktyce oznacza, że może być montowany w studzienkach lub szachtach technologicznych w obrębie budynku.

Przepompownia ścieków zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym (pralni) domu jednorodzinnegoZ myślą o bardziej wymagających użytkownikach stworzony został Sanicubic 2 Classic NM, czyli 2-silnikowa wersja Sanicubic 1 WP. Zastosowanie 2 silników zwiększyło nie tylko wydajność przepompowni, ale również jej niezawodność. W normalnym trybie pracy silniki działają naprzemiennie. W przypadku awarii jednego z silników, drugi całkowicie przejmuje jego pracę.

Przepompownia ta przeznaczona jest do przetłaczania ścieków szarych i czarnych przez rury o małej średnicy (DN50) do oddalonych pionów kanalizacyjnych. Sanicubic 2 Classic NM jest idealnym rozwiązaniem do instalacji w obiektach komercyjnych, publicznych oraz domach i umożliwia podłączenie przyborów z takich pomieszczeń, jak WC, łazienki, kuchnie lub pralnie. Urządzenie wyposażone zostało w zewnętrzny system sterowania (przewód 5 m) oraz alarm dźwiękowy i wizualny (przewód 4 m). Przepompownie z serii Sanicubic mogą być stosowane w domach jednorodzinnych, sklepach, a nawet hotelach.

Sprawdź ofertę przepompowni ścieków SFA Sanicubic

Poza przepompowniami wyposażonymi w noże tnące, SFA ma w ofercie pompy z wirnikiem o wolnym przelocie VORTEX. Urządzenia te charakteryzuje większa wydajność pracy i mogą być stosowane w hotelach, centrach handlowych, fabrykach czy innych zakładach. Sanicubic 1 VX, który przy swoich niewielkich wymiarach charakteryzuje się silnikiem o mocy 2000 W, wyposażony został w pompę z wirnikiem VORTEX o wolnym przelocie 50 mm. Zbiornik o pojemności 60 l wykonany jest z polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym. Dzięki tak mocnej konstrukcji oraz klasie ochrony IP68, Sanicubic 1 VX można zainstalować w szachcie technologicznym lub zagłębieniu.

Przepompownia ścieków zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym (garażu) domu jednorodzinnegoDla osób ceniących sobie przede wszystkim niezawodność pracy przygotowaliśmy model Sanicubic 2 XL. Duży, 120-litrowy zbiornik mieści 2 pompy z wirnikiem VORTEX o wolnym przelocie 50 mm. Urządzenie dedykowane jest do aplikacji i montażu w dużych firmach lub zakładach produkcyjnych. Umożliwia podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych, takich jak łazienki, pomieszczenia socjalne czy – przy zastosowaniu separatora tłuszczu – profesjonalne kuchnie. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli, Sanicubic 2 XL może być zamontowany bezpośrednio na posadzce lub w zagłębieniu czy szachcie technologicznym.

Innymi przepompowniami dedykowanymi do komercyjnych zastosowań są modele z serii Sanicubic GR. Pompy wykonane są z mocnego żeliwa GG 20 i potrafią przetłaczać ścieki na wysokość do 39 metrów. Wyposażone są w innowacyjny nóż tnący, wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, Pro X K3. Modele Sanicubic GR, dzięki swoim wysokim parametrom tłoczenia, znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność przetłaczania ścieków na duże wysokości i odległości. Sanicubic 1 GR zapewnia niezawodne funkcjonowanie wszystkich pomieszczeń sanitarnych. Urządzenia te dysponują dużą liczbą wejść o średnicach DN 100 oraz DN 50. Odprowadzenie DN 50 ma wbudowany żeliwny kulowy zawór zwrotny. Przepompownia jest dostępna w 2 wariantach – jednosilnikowym oraz dwusilnikowym oraz kilku specyfikacjach, różniących się mocą oraz parametrami tłoczenia.

Sprawdź ofertę przepompowni ścieków SFA Sanicom

Przepompownia ścieków zamontowana pod ścianą pomieszczenia magazynowegoSerię profesjonalnych przepompowni do zadań specjalnych uzupełniają modele Sanicubic SC. Są to wysokowydajne przepompownie wyposażone w wirnik jednokanałowy z płytą cierną o wolnym przelocie 80 mm, a w przypadku mocniejszych wersji nawet 100 mm. Silniki, wykonane z żeliwa GG 25, w zależności od wersji mają moc od 4000 do 8700 W i osiągają duże wydajności tłoczenia, dochodzące nawet do 165 m3/h! Urządzenie wyposażono w wejście DN 150 z żeliwnym kołnierzem oraz odprowadzenie DN 100 oraz w zewnętrzny system kontroli z wyświetlaczem tekstowym LED, wskazującym poziom napełnienia, informacje o konserwacji i godzinach pracy oraz komunikaty ewentualnych usterek. Przepompownia oferowana jest w 2 wariantach – jednosilnikowym oraz dwusilnikowym, które różnią się mocą oraz parametrami tłoczenia.

Przepompownie do ścieków szarych

Przepompownia ścieków zamontowana przy filarze pomieszczenia magazynowegoW przypadku odprowadzania jedynie szarych ścieków, idealnym rozwiązaniem będzie podstawowy model przepompowni Sanicom 1. Urządzenie o mocy silnika 750 W wyposażone zostało w 1 pompę. Dla bardziej wymagających użytkowników w ofercie SFA znajduje się również rozszerzona wersja, czyli Sanicom 2, która została wyposażona w 2 niezależne pompy. Ścieki po dostaniu się do urządzenia powodują automatyczne uruchomienie jednej pompy, która przetłacza ścieki do oddalonej kanalizacji. W razie napływu dużej ilości ścieków załączana jest 2. pompa. Dzięki temu rozwiązaniu pompa przystosowana jest do intensywnej pracy w obiektach komercyjnych lub publicznych. Przepompownie z serii Sanicom znajdują zastosowanie w pralniach, zakładach fryzjerskich, restauracjach i barach oraz profesjonalnych kuchniach.

Separatory tłuszczu

Separator tłuszczu stojący na ulicy między food truckiem a kratką studzienki kanalizacyjnejW ofercie firmy SFA Poland znajdują się również wysokosprawne separatory tłuszczu SANIGREASE. Konstrukcje tego typu oddzielają tłuszcz spożywczy z wody na zasadzie flotacji. SANIGREASE T24 jest idealnym rozwiązaniem do niewielkich lokali gastronomicznych, takich jak bary lub food trucki. Lekki, wykonany z tworzywa HDPE model T24 to jeden z najmniejszych separatorów dostępnych na rynku. Ze względu na swoje niewielkie wymiary wymaga codziennego czyszczenia.

Separatory SANIGREASE serii T to modele wykonane ze stali nierdzewnej, przeznaczone do montażu przy zlewach kuchennych, w miejscach częstego przygotowywania posiłków. Wyposażone w zdejmowany osadnik resztek organicznych, nóżki o regulowanej wysokości oraz zawór spustowy, są niezwykle łatwe w codziennej eksploatacji.

Sprawdź ofertę separatorów tłuszczu SFA Sanigrease