Przygotuj się na sezon grzewczy z BWT - zadbaj o serce Twojego domu z linią SoluTECH!

Dodano: czwartek, 26.10.2023


W nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym zwracamy szczególną uwagę na ochronę i czyszczenie instalacji grzewczych. Gdy temperatury za oknem są ujemne nikt nie chce borykać się z awarią ogrzewania. BWT rekomenduje sprawdzenie stanu instalacji grzewczej, aby cieszyć się ciepłem z rodziną i znajomymi w mroźne wieczory.

Nowoczesna kotłownia z preparatami BWT

Sprawdź preparaty BWT SoluTECH w hurtowni Onninen

Jak skutecznie zadbać o efektywność instalacji grzewczej?

Grzejnik z instalatorem i aplikatorem SoluTECHCentralne ogrzewanie to powszechnie stosowany system ogrzewania domów jednorodzinnych. Jednak, aby zapewnić sprawną pracę pieca grzewczego konieczna jest jego ochrona przed korozją, tworzeniem się kamienia i zanieczyszczeniami. Napełnianie instalacji grzewczej odpowiednią wodą ma decydujący wpływ na wydajność, komfort i bezpieczeństwo ogrzewania. Kamień odkłada się w miejscach, które cechują się wysoką temperaturą. Ponadto rozpuszczone w wodzie cząstki wapnia mogą rozprzestrzenić się po całej instalacji grzewczej i spowodować m.in. zatkanie zaworów. Osady są także idealną pożywką dla bakterii i sprzyjają powstawaniu biofilmu, który także może skutkować zatkaniem zaworów. Już 1 mm warstwy osadu zmniejsza przewodność cieplną i zwiększa zużycie energii o 10 procent.

Wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego brak regularnego dbania o układ grzewczy może prowadzić do jego zatkania, utworzenia zimnych stref oraz do wzrostu zużycia energii. SoluTECH to preparat, który wlewa się bezpośrednio do obiegu grzewczego - stosując Aplikator SoluTECH zrobisz to sprawnie i bezawaryjnie.

Wyróżniamy kilka podstawowych typów instalacji: oparta na stalowych grzejnikach i kotle gazowym, instalacja mieszana (grzejniki i podłogówka) oraz instalacje z pompą ciepła i ogrzewanie podłogowe – linia produktów SoluTECH jest delikatna i bezpieczna, dzięki czemu BWT rekomenduje ją użytkownikom wszystkich instalacji po konsultacji z twoim specjalistą ds. ogrzewania.

Model domu ze swetrem na parapecie
Nowoczesna łazienka z wanną
Neutralizator kondensatu BWT SoluTECH

Preparat do czyszczenia instalacji BWT SoluTECH

SoluTECH Czyszczenie to środek o działaniu czyszczącym i dyspergującym zanieczyszczenia. Jest ciekłym preparatem na bazie składników organicznych i mineralnych inhibitorów korozji, zapewniających szerokie spectrum efektywności czyszczenia i dyspersji zanieczyszczeń w instalacji z żelaza i miedzi. SoluTECH Czyszczenie może być używany w systemach wszystkich typów. Jego działanie polega na związaniu rozproszonych zanieczyszczeń w większe cząstki, łatwo dające się usunąć na drodze filtracji. Zabezpiecza zarówno przed korozją jak i narastaniem osadów, wpływając korzystnie na pracę systemu grzewczego. SoluTECH Czyszczenie jest kompatybilny ze wszystkimi metalami.

Szlam i kamień gromadzący się w systemie grzewczym mogą również powodować szkodliwe i kosztowne blokady i przestoje instalacji. Grzejniki, podgrzewane podłogi, bojler, pompa ciepła czy rurkowe panele słoneczne są narażone na uszkodzenie, aby temu zapobiec polecamy SoluTECH Zabezpieczenie.

Preparat do zabezpieczania instalacji BWT SoluTECH

SoluTECH Zabezpieczenie chroni przed korozją, przeciekami i gromadzeniem się gazów, dzięki czemu zmniejsza koszty eksploatacji instalacji c.o. Przeznaczony do instalacji wykonanej z miedzi, stali i aluminium. Chroni grzejniki przed powstawaniem mikrootworów, które z upływem czasu powodują przecieki. Zapewnia cichą pracę pieca. Preparat jest gotowy do użycia. Do skutecznego zabezpieczenia całej instalacji wystarcza 0,5 litra preparatu*. SoluTECH Zabezpieczenie nadaje się do wszystkich tradycyjnych obiegów c.o. Zaleca się jego użycie przed oddaniem nowego sprzętu do użytku. Jest to również zdecydowanie zalecane podczas konserwacji lub renowacji kotła. W ten sposób unikniesz problemów w nowym lub odnowionym sprzęcie. SoluTECH Zabezpieczenie chroni Twoją inwestycję i utrwala dobry zwrot z Twojej instalacji.

* rekomendowana ilość dla systemu grzewczego o objętości do 100 litrów

Jak już wiemy brak regularnego dbania o układ grzewczy może prowadzić do utworzenia zimnych stref oraz do wzrostu zużycia energii, aby ochronić swoją instalację rekomendujemy SoluTECH Całkowita ochrona.

Preparaty do uszczelniania instalacji BWT SoluTECH

Preparat do zabezpieczania instalacji BWT SoluTECH Całkowita ochrona

SoluTECH Całkowita ochrona jest gotowym do użycia środkiem o działaniu antykorozyjnym i przeciwosadowym. Gotowa do użycia ciecz o właściwościach przenoszenia ciepła i działaniu ograniczającym korozje metali w tym aluminium, stali, miedzi i innych stopów. Tworzy na ich powierzchni filtr zabezpieczający i neutralizujący kwasy mogące powstawać w systemie. Środek jest stosowany w układach przenoszenia ciepła lub układach chłodniczych (wielomateriałowe układy grzewcze i wodne systemy chłodnicze). SoluTECH Całkowita ochrona zapobiegają powstawaniu osadów i uszkodzeniom spowodowanym namnażaniem się glonów i bakterii.

Preparat do uszczelniania BWT SoluTECH

Instalator BWT z klimatyzacją

SoluTECH Uszczelniacz jest ciekłym preparatem na bazie składników organicznych. Zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed niewielkimi przeciekami. Do zastosowania w instalacjach wielomateriałowych w tym zawierających aluminium. Nie wpływa na pracę pomp i zaworów. Dzięki SoluTECH Uszczelniacz zapobieganie wyciekom jest natychmiastowe i ostateczne. Jak to działa? Aktywny produkt krzepnie w kontakcie z tlenem przez to najmniejsze otwory są natychmiast zatykane.

BWT nie zaleca samodzielnego aplikowania preparatu SoluTECH – skonsultuj się ze swoim specjalistą ds. ogrzewania.

Sprawdź preparaty BWT SoluTECH w hurtowni Onninen