PURMO Flex grzejniki, które wyróżniają się elastycznością

Dodano: wtorek, 19.07.2022


To, że grzejniki płytowe Purmo są dostępne w różnych rodzajach, typach, wymiarach czy kolorach, nie jest żadną nowością. Jednak nowy grzejnik Purmo Flex razem z dwiema wersjami dekoracyjnymi, Plan Flex i Ramo Flex, wnosi nowe, bardzo istotne rozwiązanie w zakresie indywidualizacji i elastyczności. Przede wszystkim oferuje możliwość dowolnego wyboru położenia wkładki zaworowej w grzejnikach z podłączeniem środkowym.

Grzejnik PURMO Flex

Dotychczas na rynku była dostępna tylko wersja prawa. Obecnie budowa grzejnika płytowego Purmo Flex pozwala na łatwą zmianę pozycji wkładki zaworowej dzięki możliwości przełożenia jej z prawej na lewą stronę, co zapewnia wygodny i szybki montaż.

Grzejnik Purmo Flex to sprawdzona technologia przemyślana na nowo


Model Purmo Flex oparty jest na sprawdzonej technologii z 6 króćcami przyłączeniowymi. Jednak jego unikalną cechą, wyróżniającą go pośród innych grzejników z rodziny Purmo, jest umieszczony centralnie w osi grzejnika zestaw
przyłączy zintegrowany z układem rozdziału czynnika grzejnego wewnątrz grzejnika, co umożliwia swobodny wybór strony montażu głowicy termostatycznej z prawej lub z lewej strony, w zależności od potrzeb. Podłączenie środkowe znacznie upraszcza
planowanie i montaż przewodów podłączeniowych, dając większą swobodę wyboru podczas fazy projektowania i wykonawstwa. Dla wszystkich typów grzejników wielopłytowych mamy ten sam wymiar odległości osi przyłączy środkowych do ściany, co znacznie ułatwia prace instalacyjne.

Sprawdź grzejniki Purmo flex w hurtowni Onninen

Łatwy montaż wstępny

Dzięki jednakowemu rozstawowi przyłączy wstępny montaż sieci rur przy użyciu szablonu montażowego Purmo jest bardzo łatwy. Za pomocą szablonu można zamontować kompletną instalację przewodów grzejnych bez konieczności montowania grzejników. Ponadto dzięki temu można przeprowadzić próbę ciśnieniową na szczelność i płukanie instalacji bez zamontowanych grzejników.

Maksymalna elastyczność


GRZEJNIK PURMO FLEX Szczególnie interesująca przy planowaniu i montażu grzejników Purmo Flex jest możliwość swobodnego wyboru pozycji wkładki zaworowej i głowicy termostatycznej. Sprawdzona technologia z 6 króćcami przyłączeniowymi, z podłączeniem środkowym, zapewnia wyjątkowo bezproblemowy, szybki i ekonomiczny montaż. Fabryczna nastawa wkładki zaworowej zapewnia optymalną ilośćczynnika grzejnego dopływającego do grzejnika, co przekłada się na optymalizację oddawania ciepła do ogrzewanych pomieszczeń.

Szeroki asortyment produktów z serii Flex

Purmo Flex występuje w trzech różnych wersjach: profilowanej (Flex), płaskiej (Flex Plan) i płaskiej z delikatnymi poziomymi przetłoczeniami (Flex Ramo). Wszystkie wersje dostępne są w szerokiej gamie wymiarów i typów, z których każdy ma wyjątkową jakość i właściwą wydajność cieplną. Niezależnie od wybranego wzoru i typu grzejnika Purmo Flex oznacza solidność wykonania i działania na długie lata.

Sprawdź grzejniki Purmo flex w hurtowni Onninen

Grzejnik Purmo
Grzejnik panelowy pionowy