Puszka żelowa — praktyczne zabezpieczenie złączek zaciskowych do kabli WAGO COMPACT

Dodano: niedziela, 21.08.2022


Przepływ prądu elektrycznego możliwy jest wyłącznie w przypadku dostępnych, bezpiecznych, niezawodnych oraz profesjonalnych połączeń kablowych. Firma BBC Cellpack Electrical Products jest producentem akcesoriów kablowych niskich i średnich napięciach oraz dostawcą osprzętu kablowego. Pojmuje ona zobowiązanie „We connect your energy” i oferuje wysokiej jakości produkty w obszarze połączeń kabli energetycznych, które uzyskały światową renomę. Systemy BBC Cellpack znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest połączenie, rozgałęzienie lub zakończenie kabli elektrycznych – w sieciach rozdzielczych w ziemi, kanałach kablowych oraz na powierzchni oraz w budynkach.

Puszki żelowe Cellpack

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co to jest puszka żelowych EASY-PROTECT,
 • jakie właściwości posiada puszka żelowa,
 • jakie zalety posiada puszka żelowa i jaki ma wpływ na bezpieczeństwo,
 • jak montować puszkę żelową EASY-PROTECT.

Puszka Easy-Protect marki Cellpack

Puszka żelowa EASY-PROTECT - zastosowanie i ocena produktu

Puszki żelowe EASY-PROTECT, opracowane we współpracy z firmą WAGO, są idealnym i uniwersalnym rozwiązaniem systemowym chroniącym złączki zaciskowe do kabli, które są stosowane w instalacjach o podwyższonych wymaganiach. Jest to zastosowanie łączące w unikalny system doświadczenie lidera rynku w zakresie technologii połączeń z niezawodnymi żelami BBC Cellpack.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Obudowa puszki EASY-PROTECT  o unikalnej, żebrowanej konstrukcji zapewnia solidną ochronę izolowanego połączenia elektrycznego. Obudowy są przy tym na tyle kompaktowe, że można je stosować w miejscach  o ograniczonej przestrzeni. BBC Cellpack kontynuuje rozwój  w zakresie produktów żelowych i wraz z EASY-PROTECT rozszerza swoją ofertę o nowy typ żelu wolnego od silikonu, który może być stosowany we wszystkich gałęziach przemysłu. Dzięki puszce złączki elektryczne są optymalnie chronione, zapewniając bezpieczne połączenia.

Oferta puszek żelowych EASY-PROTECT jest skierowana do osób, które w swoim zawodzie, cenią sobie jakość wykonywanych zadań oraz bezpieczeństwo. Producent stworzył produkt z myślą o solidnej konstrukcji, dopasowując akcesoria do potrzeb rynku oraz odpowiedniej kategorii, mając na uwadze wszelkie dane techniczne.

Złączki elektryczne z puszą żelową EASY-PROTECT - prawidłowy montaż

Montaż puszki EASY-PROTECT

Puszki żelowe montuje się bardzo łatwo i bez użycia narzędzi. Wystarczy tylko usunąć izolację z żył przewodów zgodnie z wymiarami podanymi dla danej złączki zaciskowej WAGO COMPACT (1), wsunąć łączone przewody do przewidzianych otworów w złączce zaciskowej i zamknąć dźwignię zaciskową naciskając ją (2), a na koniec ułożyć złączkę w puszce żelowej i naciskając, zamknąć ją tak, aby się zatrzasnęła (3). Zawsze istnieje możliwość ponownego otwarcia puszki w celu sprawdzenia połączeń przewodów. Kompaktowa obudowa umożliwia łatwe użytkowanie w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Różne warianty obudowy umożliwiają instalację kilku złączek zaciskowych w jednej puszce żelowej, co stanowi dodatkową oszczędność miejsca w instalacyjnej puszce rozgałęźnej.

ZAKUP puszki to najlepsze, rynkowe rozwiązanie. Nowoczesna formuła, która powinna znaleźć się w akcesoriach każdego elektryka.

Montaż puszki Easy_Protect

Właściwości EASY-PROTECT

Easy-Protect - Safe to useSolidna obudowa oraz izolujący żel firmy BBC Cellpack skutecznie chronią złączkę zaciskową przed wpływem czynników zewnętrznych. Specjalna konstrukcja obudowy przeciwdziała przesuwaniu się złączki. Dodatkowo przegroda zamykająca w obszarze wprowadzenia przewodów zapobiega wyciągnięciu złączki z puszki żelowej.

 • Ochrona złączki zaciskowej przed wilgocią i wnikaniem wody zgodnie z IPX8
 • System z certyfikatem VDE zgodnie  z normą EN 60998-2, dopuszczony do stosowania ze złączkami zaciskowymi WAGO COMPACT 221
 • Niespływający żel, wolny od silikonu i substancji niebezpiecznych (nie wymaga oznakowania)
 • Obudowa odporna na promieniowanie UV
 • Pewne zabezpieczenie przewodów dzięki łatwej do wyłamania przegrodzie zamykającej
 • Dobra odporność mechaniczna obudowy

Easy-Protect - Flexible to useTrzy różne wielkości obudowy i możliwość dowolnego łączenia ze złączkami zaciskowymi WAGO COMPACT serii 221 pozwala na wykonywanie połączeń nawet  z pięcioma przewodami na fazę. EASY-PROTECT są wszechstronne  w zastosowaniu, np. w motoryzacji czy w instalacjach na zewnątrz budynków UWAGA: Aby zapewnić podwójną izolację, w instalacjach niskiego napięcia stosowane są złączki zaciskowe z puszkami żelowymi  w puszkach instalacyjnych. W przypadku napięć bezpiecznych, na przykład SELV, puszki EASY-PROTECT można stosować bez dodatkowej puszki instalacyjnej.

 • Wolny od silikonu żel umożliwia zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu
 • Do użytku wewnętrznego i zewnętrznego
 • W zakresie napięć bezpiecznych możliwość stosowania bez dodatkowej obudowy
 • W zakresie niskich napięć stosowane z dodatkową obudową (podwójna izolacja / przestrzegać II klasy ochronności)

Wszechstronne zastosowanie i szybki montaż puszek żelowych

EASY-PROTECT zapewniają ochronę złączek zaciskowych WAGO COMPACT przed wilgocią i umożliwiają montaż połączeń elektrycznych w szerokim zakresie zastosowania.

Obszary zastosowania:

 • Oświetlenie budynków
 • Zasilanie i instalacje elektryczne budynków
 • Systemy kablowe
 • Wewnątrz i na zewnątrz budynków
 • Chronione i niechronione obszary zewnętrzne
 • Pomieszczenia i urządzenia o dużej wilgotności
 • Zastosowania tymczasowe  i modernizacje instalacji elektrycznych
 • Duże instalacje elektryczne (puszki rozgałęźne, szafy rozdzielcze itp.)
 • Instalacje podwieszane i sufitowe
 • W zakresie napięć bezpiecznych bez dodatkowej obudowy
 • W zakresie niskich napięć z dodatkową obudową (podwójna izolacja / przestrzegać II klasy ochronności)

                                           

Sprawdź ofertę hurtowni instalacyjnej Onninen

Nowoczesny sklep internetowy hurtowni instalacyjnej Onninen został dopasowany do potrzeb instalatorów, firm budowlanych oraz instytucji. Innowacyjna hurtownia hydrauliczno-elektryczna oferuje najlepszą jakość produktów, pionierskie rozwiązania, gwarancję udanych zakupów i odbiór towaru na terenie całej polski.

W hurtowni Onninen czekają na Ciebie najlepsze okazje! Zarejestruj się do programu lojalnościowego OnnTop i wymieniaj korzyści. Znana marka, doskonała jakość i fachowa obsługa — to wyróżnia hurtownię internetowy Onninen od konkurencji. Tysiące profesjonalnych produktów i smart rozwiązań czeka na Ciebie w ofercie hurtowni. Sprawdź!