Ranking gniazdek elektrycznych 2024

Dodano: środa, 17.01.2024


Prezentujemy ranking gniazdek elektrycznych, który obejmuje najciekawsze propozycje dostępne na rynku. Faktem jest, że proces doboru takiego gniazdka trzeba dokładnie przemyśleć. Niezwykle pomocne jest zestawienie, w którym każdy instalator znajdzie niezawodne gniazdka elektryczne. Sprawdź już teraz, co przygotowaliśmy w naszym rankingu.

Zółte gniazdo elektryczne na zielonym tle

Na co zwracać uwagę przy wyborze gniazda elektrycznego?

Gniazda elektryczne są częścią osprzętu elektroinstalacyjnego, który montowany jest w fazie końcowej podczas wykonywania przyłączy elektrycznych. Podczas wyboru z pewnością musimy pamiętać o wielu ważnych aspektach. Znaczenie ma nie tylko estetyka produktów, lecz także bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami i atestami. Poza tym zwracajmy uwagę na funkcjonalność, dopasowanie do wnętrza i rodzaj montażu gniazdek elektrycznych. Gniazdka elektryczne przeznaczone do domu powinny posiadać ochronny styk w formie uziemienia lub dwóch styków na bokach.

Sprawdź gniazda elektryczne w hurtowni Onninen

Jeśli chodzi o łazienki, tutaj znaczenie mają modele wyposażone w klapki- gniazda hermetyczne. Pozwalają one ochronić przed zalaniem wodą. Co ciekawe, gotowe bryzgoszczelne modele zastąpimy z powodzeniem gniazdami elektrycznymi ze specjalnymi wkładkami. Pełnią one rolę gumowych uszczelek, które montuje się w puszkach. Gdy w domu mieszkają dzieci, dobrym rozwiązaniem jest gniazdo elektryczne z osłonami torów prądowych.

TOP 10 najlepszych gniazd elektrycznych

Jakie gniazda elektryczne cieszą się największą popularnością na rynku? Na uwagę zasługują następujące produkty:

Białe gniazdo elektryczne OnnlineBiałe gniazdo elektryczne z uziemieniem marki Onnline

Produkt doskonale sprawdza się w wielu miejscach, zapewniając łatwość montażu oraz demontażu. Białe gniazdko Beta Onnline zostało wykonane z tworzywa termoplastycznego. Instalator może postawić na montaż pazurkowy/śrubowy. Istotne parametry to także napięcie znamionowe: 250 V i prąd znamionowy: 16 A.

Białe gniazdo natynkowe marki Ospel

Gniazdo natynkowe OspelDocenić warto łatwy i szybki montaż oraz niewielkie gabaryty produktu. To produkt, który pozwala na szybkie podłączanie przewodów: łączniki - szybkozłącza, gniazda - zaciski gwintowe. Napięcie znamionowe to 250 V, a prąd znamionowy 16 A. Długość wynosi, 0,104 m, szerokość 0,078 m, a wysokość 0,047 m.

Bryzgoszczelne gniazdo z uziemieniem marki Kontakt Simon

Bryzgoszczelne gniazdo elektryczne Kontakt SimonTo niezwykle bezpieczne gniazdo, które spełni oczekiwania każdego użytkownika. Zostało wykonane ze specjalnego tworzywa termoplastycznego i jest mocowane za pomocą śrub. Napięcie znamionowe, podobnie jak w poprzednich przypadkach to 250 V, a prąd znamionowy to 16 A. Biała kolorystyka jest jedną z najbardziej cenionych w tym przypadku.

Gniazdo białe ZP+Z marki Elektroplast Nasielsk

Gniazdo nagtynkowe Elektroplast NasielskOdznacza się minimalistycznym designem, dlatego doskonale pasuje do wielu wnętrz. Białe gniazdo posiada następujące parametry i cechy: norma PN-EN-60669-1:2006, stopień ochrony IP20, materiał: PA, łączniki 10A/250V zaciski śrubowe, gniazda 16A/250 zaciski śrubowe. Wszystko to daje nam pewność najwyższej jakości.

Gniazdo podtynkowe Sedna Design marki Schneider Electric

Gniazdo elektryczne Sedna Design Schneider ElectricPodwójne gniazdka to gwarancja komfortu i funkcjonalności w każdym otoczeniu. Seria Sedna Design & Elements stworzona została z myślą o potrzebach klientów, którzy poszukują najciekawszych trendów. Montaż pazurkowy/śrubkowy nie sprawia instalatorom większego problemu. Gniadko zostało wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jeśli chodzi o napięcie i prąd znamionowy, te wartości wynoszą 250 V i 16 A. Długość, szerokośc i wysokość wynoszą: 0,08 m / 0,075 m / 0,045 m.

Gniazdko Schuko marki Berker

Gniazdo podtynkowe Schuko BerkerBiałe gniazdko w połysku świetnie się prezentuje w pomieszczeniach. Montaż odbywa się na pazurkach, a odporne tworzywo termoplastyczne wpływa na długą żywotność gniazdka marki Berker. Napięcie znamionowe: 250 V, prąd znamionowy: 16 A.

Czarne gniazdo elektryczne Hager Lumina

Czarne gniazdo elektryczne Hager LuminaCzarna kolorystyka bardzo dobrze pasuje do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. To ciekawe produkt dla instalatorów, którzy cenią montaż pazurkowy/śrubkowy. Solidny materiał z pewnością sprosta oczekiwaniom odbiorców. Napięcie i prąd znamionowy mają takie same wartości, jak poprzednie propozycje.

Gniazdko podtynkowe Titan marki Legrand

Gniazdo elektryczne Titan LegrandNazwa wiąże się z kolorystyką, która przyciąga uwagę. Gniazdko tego typu nie tylko ciekawie się prezentuje, lecz także jest łatwe w montażu i demontażu. Docenić warto montaż pazurkowy/śrubkowy. Parametry dotyczące napięcia i prądu znamionowego również są takie same, jak w poprzednich pozycjach. Z kolei długość, szerokość i wysokość kształtują się na poziomach: 0,115 m / 0,106 m / 0,054 m.

Czarne gniazdko elektryczne marki Onnline

Czarne gniazdko elektryczne OnnlineJest to pojedyncze gniazdko elektryczne, które nadaje się do ramek z serii Gama. Tworzywo termoplastyczne wpływa na ogromną wytrzymałość i solidne wykonanie produktu. Czarne gniazdo z uziemieniem wykonane zostało z tworzywa sztucznego. Sposób mocowania odbywa się na pazurki lub śrubę. Długość, szerokość oraz wysokość wynoszą: 0,04 m / 0,1 m / 0,165 m.

Gniazdo elektryczne Schneider Electric Asfora czerwono-białe

PGniazdo elektryczne Schneider Electric Asfora czerwono-białerodukt ten stworzony został z materiałów o zwiększonej odporności na promieniowanie ultrafioletowe. Osprzęt elektroinstalacyjny tego rodzaju przyciąga uwagę i jest ciekawą propozycją dla każdego, kto chce postawić na efektowne produkty tego typu. Mamy tutaj do czynienia z montażem pazurkowym/śrubkowym. Długość, szerokość i wysokość produktu to kolejno: 0,105 m / 0,092 m / 0,054 m.

Sprawdź gniazda elektryczne w hurtowni Onninen

Gniazdka elektryczne czarne
Gniazdka elektryczne nowoczesne
Gniazdko
Gniazdo elektryczne podtynkowe
Gniazdo elektryczne podwójne
Gniazdko natynkowe
Gniazda elektryczne