Ranking grzejników łazienkowych 2024

Dodano: środa, 24.01.2024


Zapewnienie komfortowej temperatury w łazience jest bardzo ważne. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na nie tylko na efektywność działania grzejnika, ale i jego energooszczędność. Jak wybrać grzejnik łazienkowy? Poznajcie ranking produktów 2024 i zdecydujcie się na model, który spełni wszystkie Wasze potrzeby.

Nowoczesna łazienka z brązowym aluminiowym grzejnikiem łazienkowym

Sprawdź grzejniki łazienkowe w hurtowni Onninen

Grzejnik łazienkowy elektryczny

W łazience można używać kaloryfer podłączony do sieci C.O, ale może sprawdzić się także grzejnik łazienkowy konwektorowy. Dużą zaletą takiego rozwiązania w porównaniu z tradycyjnym grzejnikiem jest na pewno estetyka. Grzejnik do łazienki konwektorowy może być także wydajny, a jego zaletą jest na pewno to, że po włączeniu bardzo szybko ogrzewa powietrze.

Grzejnik konwektorowy Atlantic elektryczny F-119 MOBILE/500WW naszym rankingu grzejników elektrycznych łazienkowych nie mogło zabraknąć takich modeli. Do mniejszych łazienek proponujemy grzejnik elektryczny Atlantic F-119. Jego zaletą jest oczywiście mobilność można go postawić nie tylko w łazience, ale w razie potrzeby zastosować także w pokoju. Jest wyposażony w nóżki, ale i elektroniczny termostat z mikroprocesorem przez co bardzo szybko można dostosować temperaturę grzania do otoczenia.

Do większej łazienki polecamy model ścienny, a więc bardziej zaawansowany grzejnik konwektorowy F-120 1000W. To grzejnik elektryczny z funkcją kalibracji, programatorem, trybem pracy komfort i eko, timerem i blokadą ustawień termostatu. W tym modelu można dostosować temperaturę pracy i ustawienia do realnej temperatury otoczenia. Oczywiście grzejnik konwektorowy nie może być wykorzystany, choćby do suszenia odzieży, dlatego wyżej w naszym rankingu znalazły się grzejniki łazienkowe drabinkowe i kolektorowe.

Grzejnik łazienkowy czarny

Czarny grzejnik łazienkowy drabinkowy Instalprojekt TRICK 530X1187, 542WJednym z najpopularniejszych wyborów wśród konsumentów są grzejniki c.o. drabinkowe Instal Projekt. Ciekawym rozwiązaniem jest czarny grzejnik Frame z podłączeniem dolnym i możliwością podłączenia grzałki o mocy 449W. Nieco mniejszą moc, bo 355 W, ma grzejnik drabinkowy Nameless, ale za to posiada wygodniejszy rozstaw profili poprzecznych.

Ze względu na nowoczesny design, a także moc 542W i dużą efektywność wśród grzejników drabinkowych najwyżej notowany jest grzejnik czarny Trick. Nietuzinkowy rozstaw profili, a jednocześnie możliwość łatwego wieszania ręczników czy doposażenia grzejnika w grzałkę sprawia, że to świetny wybór dla najbardziej wymagających. Dzięki wyposażeniu grzejników drabinkowych w termostaty można dostosować temperaturę do potrzeb.

Grzejnik łazienkowy biały

Bialy grzejnik łazienkowy Onnline PBVW naszym rankingu nie zabrakło również grzejników kolektorowych. Można zdecydować się na grzejnik biały Onnline PBV 429W wykonany ze stali niskowęglowej. W przypadku tego grzejnika także występują przestrzenie pomiędzy profilami ułatwiające suszenie. Ponadto można do niego podłączyć grzałkę. Zajmuje miejsce w naszym rankingu nie tylko ze względu na funkcjonalność i efektywność, ale i estetykę. Dzięki minimalistycznemu designowi i pomalowaniu na biały kolor jest niezwykle uniwersalny i będzie pasował do każdej łazienki. Dobrym wyborem jest także jest grzejnik łazienkowy Purmo Muna 815 W, który może stać się elementem systemu smart home. Jest doskonałym rozwiązaniem do małej łazienki. Można go dodatkowo doposażyć w wieszaki okrągłe i ręcznikowe. Potwierdzeniem jakości jest także 10-letnia gwarancja producenta.

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik łazienkowy?

Warto zwrócić uwagę nie tylko moc, ale również możliwość doposażenia w grzałkę elektryczną. Dzięki temu będzie można dogrzewać pomieszczenie także poza sezonem grzewczym. Ważna jest także dostępność odpowietrznika w końcu łatwo można wtedy poradzić sobie z drobną awarią. Istotne znaczenie ma na pewno sposób montażu. Bez wątpienia w łazience najbardziej praktyczne są grzejniki ścienne.

Jeżeli zależy Wam na tym, by grzejnik szybko się nagrzewał, to na pewno konwektorowy zda egzamin. Trzeba jednak pamiętać, że bardziej wydajne w długotrwałej eksploatacji są grzejniki drabinkowe i kolektorowe podłączone do c.o. Ich zaletą jest także to, że bez szkody dla temperatury we wnętrzu można suszyć na nich ubrania.

Dla największego komfortu cieplnego można połączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem drabinkowym lub kolektorowym. Wśród wielu funkcjonalnych modeli, z pewnością znajdziecie odpowiedni do Waszej łazienki. Pamiętajcie, że dla osiągnięcia komfortowej temperatury we wnętrzu na każdy m3 potrzebujecie ok. 93 W. Zatem jeśli Wasza łazienka ma 25 m3, to grzejnik powinien mieć moc powyżej 2000 W.

Sprawdź grzejniki łazienkowe w hurtowni Onninen

Grzejnik elektryczny
Grzejnik łazienkowy czarny
Grzejnik łazienkowy biały
Grzejnik łazienkowy dekoracyjny
Grzejnik łazienkowy 40 cm
Grzejnik elektryczny ścienny
Kaloryfer/ Kaloryfer łazienkowy
Zawór termostatyczny do grzejnika
Grzejnik łazienkowy złoty
Grzejnik łazienkowy 30 cm
Grzejnik łazienkowy chrom
Grzejnik łazienkowy nowoczesny
Grzejnik łazienkowy podłączenie boczne
Grzejnik łazienkowy Terma
Grzejnik łazienkowy Purmo