Ranking kosiarek Greenworks. Jakią kosiarkę warto wybrać?

Dodano: środa, 21.06.2023


Jeśli posiadasz ogród na pewno będziesz musiał utrzymać go w odpowiednim stanie. W jaki sposób możesz o niego zadbać? Jednym z zadań jest przycinanie trawnika z użyciem kosiarki. Jednak, którą kosiarkę Greenworks warto wybrać. Sprawdź nasz krótki ranking kosiarek, a poznasz odpowiedź.

mężczyzna z kosiarką na trawniku

Sprawdź kosiarki Greenworks w hurtowni Onninen

Jaki model kosiarki Greenworks wybrać?

Jeśli spodziewasz się, że wskażemy Ci konkretny produkt, który masz kupić, musimy rozwiać Twoje wątpliwości – kosiarki Greenworks to na tyle obszerna kategoria, że trudno jest wyłonić zdecydowanego faworyta.

Kosiarka 35 cm GREENWORKS 40V

Kosiarka GREENWORKS 35 cm 40VUrządzenie to pozwala nam na wykonanie cięcia o szerokości 35 centymetrów wysokości oraz szerokości na poziomie od 20 do 70 milimetrów – taki stan rzeczy oznacza, że mamy dość szerokie możliwości, by móc dostosować ustawienia do naszych oczekiwań i potrzeb.

Pojemność kosza w kosiarce Greenworks 35 cm 40V wynosi 40 litrów, a więc dość dużo, jak na urządzenie przeznaczone do przydomowych ogrodów czy niewielkich działek (optymalna powierzchnia koszenia to 200 -400 metrów kwadratowych).

Warto jednak mieć na uwadze, że kosiarka ta to nie tylko dobre parametry techniczne, ale także komfort podczas codziennego użytkowania. Ten ostatni jest zapewniony m.in. przez składany uchwyt, który ułatwia przechowywanie. Dodatkowo otrzymasz klucz, który zabezpiecza urządzenie przed uruchomieniem przez osobę trzecią.

Jeśli spojrzymy na parametry, okaże się, że kosiarka 35 cm GREENWORKS 40V to solidny produkt w tej kategorii. Jak szukasz dobrego jakościowo sprzętu, model ten powinien dobrze się sprawdzić.

Kosiarka GREENWORKS 40V 41 cm G40LM41

Jest to kolejna wygodna, zwrotnaKosiarka GREENWORKS 40V 41cm G40LM41 oraz lekka (masa: 18 kg) kosiarka – idealna do niewielkich terenów zielnych w ogródkach przydomowych oraz działkowych (maksymalna zalecana powierzchnia to 500 metrów kwadratowych). Podobnie jak w poprzednim przypadku, także ten model jest wyposażony w odporną na uszkodzenia oraz wstrząsy obudowę ABS, a także klucz zabezpieczający (dobre zabezpieczenie na wypadek kradzieży, ale także skuteczna ochrona np. przed włączeniem sprzętu przez dzieci).

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, kosiarka GREENWORKS 40V 41 cm G40LM41 zapewnia:

  • szer. koszenia wynosi 41 cm,
  • wysokość koszenia od 25 do 80 mm.

Kosiarka GREENWORKS z napędem 46 cm (silnik bezszczotkowy) 40V

Kosiarka GREENWORKS z napędem 46 cm (silnik bezszczotkowy) 40VKosiarka GREENWORKS 40V z silnikiem bezszczotkowym to kolejne urządzenie, na które warto zwrócić uwagę. Dlaczego? Pomijając takie kwestie jak np. szerokość i wysokość cięcia, warto mieć na uwadze takie zalety jak na przykład:

  • ECO-Boost, czyli nowoczesny system oszczędzania energii, który ma za zadanie dostosować prędkość obrotową silnika do aktualnego obciążenia,
  • silnik bezszczotkowy DigiPro – wydajniejszy niż tradycyjne silniki benzynowe,
  • duże, łożyskowane koła – dzięki nim urządzenie jest zwrotne oraz łatwe w sterowaniu,
  • solidny, odporny na uszkodzenia metalowy korpus.

Kosiarka GREENWORKS z napędem 46cm (Silnik bezszczotkowy) 40V [Zestaw(Ład.+4Ah), GD40LM46SPK4] 

To urządzenie koszące zapewnia przede Kosiarka GREENWORKS 40V z napędem 46cm (Silnik bezszczotowy)[Zestaw(Ład.+4Ah), GD40LM46SPK4]wszystkim dobrą szerokość cięcia – na poziomie wynoszącym 46 centymetrów – oraz szeroki zakres, jeśli chodzi o wysokość cięcia (od 25 do 80 milimetrów). Bez wątpienia na uwagę zasługuje również pojemność kosza: wynosi ona aż 55 litrów, co z pewnością ułatwi Ci koszenie (brak konieczności częstego opróżniania kosza). Kosiarka GREENWORKS 40V z napędem 46cm Zestaw(Ład.+4Ah) ta jest dedykowana do powierzchni wynoszących od 400 do nawet 750 metrów kwadratowych.

Nie bez znaczenia jest również tryb ECO-Boost, który pozwala na oszczędność zużycia prądu.

W odróżnieniu od poprzedniego modelu produkt ten zawiera zestaw ładowania.

A może robot koszący GREENWORKS?

Kosiarka do ogrodu to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Oprócz tego można zdecydować się np. na robota koszącego. Ciekawym rozwiązaniem pod tym względem jest robot koszący GREENWORKS Optimow 15 GSM, który może sprawdzić się nawet w przypadku dużych powierzchni ogrodowych (1500m2). Urządzenie to wyręczy Cię w pracy manualnej, ponieważ jest sterowane przez aplikację mobilną Greenguide®.

Podsumowanie Rankingu kosiarek GREENWORKS

Tak jak pisaliśmy, trudno jest wyróżnić lidera, jeśli chodzi o kosiarki Greenworks. Szukasz małej i zwrotnej kosiarki? Wybierz Greenworks 40V lub 35 lub 41 cm. Jeśli jesteś posiadaczem większej uprawy i zależy Ci na oszczędności energii, lepszym rozwiązaniem będzie kosiarka Greenworks z napędem 41 cm.

Robot koszący GREENWORKS Optimow 15 GSM 1500m2 (Optimow 15)Warto pamiętać, że kosiarki to nie wszystko; w ofercie Greenworks możemy znaleźć także takie rozwiązania jak np. roboty koszące czy podkaszarki. Przykładowo, w sytuacji, gdy chcesz postawić na nowoczesność, możesz wybrać inteligentnego robota koszącego Optimow.

Sprawdź kosiarki Greenworks w hurtowni Onninen

Robot koszący Husqvarna
Robot koszący
Kosiarka Greenworks
Kosiarka Stihl
Kosiarka Husqvarna
Kosiarka
Kosiarka akumulatorowa
Kosiarka elektryczna
Kosiarka spalinowa
Żyłka do kosy
Żyłka do podkaszarki
Żyłka do kosiarki
Nożyce do żywopłotu ręczne
Teleskopowe nożyce do żywopłotu
Nożyce do żywopłotu Husqvarna
Nożyce do żywopłotu Fiskars
Nozyce do żywopłotu Parkside
Nożyce do żywopłotu Makita
Nożyce do żywopłotu Stihl
Nozyce do żywopłotu na wysięgniku
Nożyce do gałęzi
Nożyce do żywopłotu spalinowe
Nożyce elektryczne do żywopłotu