Ranking myjek ciśnieniowych - TOP 5

Dodano: poniedziałek, 27.03.2023


Myjki ciśnieniowe to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Przydają się do domowego czyszczenia takich przedmiotów jak rower czy meble ogrodowe, ale usuwają także zabrudzenia w przestrzeni przedsiębiorstw, firm i hal produkcyjnych. Która jest najlepsza? Sprawdź nasz ranking myjek ciśnieniowych.

Praca z myjką ciśnieniową

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Myjka ciśnieniowa to przydatne urządzenie, które ułatwia czyszczenie różnych powierzchni. Dzięki niej skuteczniej umyjesz auto lub odświeżysz taras i kostkę brukową przed domem. Sprzęt ten swoją niezawodność i skuteczność zawdzięcza działaniu wody pod dużym ciśnieniem, co pozwala na wyczyszczenie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Myjki ciśnieniowe różnią się maksymalnym ciśnieniem i mogą wynosić od około 120 do około 200 barów. Co istotne, nie jest niezbędne używanie toksycznych detergentów.

Myjki ciśnieniowe można podzielić na dwa rodzaje:

 • myjki spalinowe
 • myjki elektryczne.

Myjka spalinowa najczęściej wykorzystywana jest w przemyśle przez różne firmy, natomiast myjka elektryczna zwykle stosowana jest do domowych potrzeb.

Samo działanie urządzenia jest bardzo proste. Mamy tu silnik w obudowie, wąż wysokociśnieniowy, pistolet i lancę. Wąż dostarcza do myjki wodę, a ta w pompie wytwarza duże ciśnienie i wyrzuca przez dyszę. Ważnym elementem myjek są dodatkowe filtry. Chronią one pompę przed przedostawaniem się do niej szkodliwych dla jej działania zanieczyszczeń. Istotne jest także stosowanie czystej wody - w innym wypadku może dojść do trwałego uszkodzenia pompy.

Sprawdź myjki ciśnieniowe w hurtowni Onninen

Zastosowanie myjek ciśnieniowych

Praca z użyciem myjki ciśnieniowej

Myjki ciśnieniowe mają wielorakie zastosowanie, a lista rzeczy i elementów, które można nią wyczyścić, jest długa. Wśród nich są:

 • rowery
 • motocykle
 • samochody
 • meble ogrodowe
 • basen
 • zabawki
 • elewacja budynku
 • dachy i rynny
 • podjazdy i chodniki z kostki brukowej, płytek
 • murki i płoty
 • bramy wjazdowe
 • tarasy
 • linie produkcyjne
 • kontenery
 • pojemniki
 • maszyny rolnicze
 • hale udojowe.

TOP 5 najlepszych myjek ciśnieniowych

Wybór myjki ciśnieniowej nie jest najłatwiejszy, ale jeśli wiesz, do czego będziesz jej potrzebować, dobór odpowiedniego modelu stanie się prostszy. Poniżej prezentujemy 5 myjek wraz z ich specyfikacją i porównaniem.

MYJKA CIŚNIENIOWA (SILNIK BEZSZCZOTKOWY) GREENWORKS 40V

Myjka ciśnieniowa GREENWORKS 40V GR5104507To przenośne urządzenie o silnej mocy akumulatora. Sprawdzi się między innymi do czyszczenia grilla, rowerów i przydomowych mebli czy sprzętów. Myjka ma niewielkie rozmiary, co ułatwia korzystanie z niej.

MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK CORE 125-5 PCA

MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK CORE 125-5 PCATa myjka dedykowana jest czyszczeniu podstawowych elementów, a dzięki elastycznemu wężowi, także trudno dostępnych miejsc. Myjka charakteryzuje się maksymalnym ciśnieniem 125 bar i metalową pompą aluminiową o długiej żywotności. Istnieje tu możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów.

MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK CORE 140-6 PC PATIO

 MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK CORE 140-6 PC PATIOTen model to myjka o wszechstronnym zastosowaniu. Maksymalne ciśnienie to 140 bar, co pozwala na usuwanie między innymi zabrudzeń z delikatnych tkanin, a nawet głębokich śladów z tarasu. Metalowa aluminiowa pompa pozwala na czyszczenie nawet 40 m2 powierzchni w ciągu godziny.

MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK CORE 150-10 LUXURY CAR

Wydajna, dynamiczna i wszechstronna w zastosowaniu myjka o maksymalnym ciśnieniu 150 bar. Nadaje się do codziennego sprzątania, a także do walki z trudnymi zabrudzeniami tarasu. Nie ma w tym modelu elementów plastikowych ani kompozytowych, a sama pompa wykonana jest z aluminium. Dodatkowo można zakupić akcesoria przeznaczone do czyszczenia samochodów.

MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK PREMIUM 200-15MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK PREMIUM 200-15

Najmocniejsza myjka o największym ciśnieniu maksymalnym wynoszącym 200 bar. Ułatwia ona czyszczenie nawet dużych powierzchni (do 60 m2 na godzinę), a także takich rzeczy jak np. baseny, łodzie, podjazdy, przyczepy kempingowe, przyczepy do przewozu koni. W tym modelu również nie ma elementów kompozytowych i plastikowych, a pompa metalowa została wyprodukowana z aluminium. Ten model dedykowany jest firmom i zaliczany do myjek półprofesjonalnych.

Podsumowując, myjki ciśnieniowe pozwalają na sprawne i skuteczne usunięcie nawet największych zabrudzeń. Z nimi mycie samochodu, roweru czy podjazdu przed domem przestaje być kłopotliwe. Ważne jest tylko dobranie odpowiedniej mocy urządzenia do powierzchni i zabrudzeń, które chcemy oczyścić.

Sprawdź myjki ciśnieniowe w hurtowni Onninen

Myjka ciśnieniowa Karcher
Myjka ciśnieniowa Parkside
Myjka ciśnieniowa akumulatorowa
Myjka ciśnieniowa Lavor
Myjka ciśnieniowa spalinowa