Myjki ciśnieniowe to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Przydają się do domowego czyszczenia takich przedmiotów jak rower czy meble ogrodowe, ale usuwają także zabrudzenia w przestrzeni przedsiębiorstw, firm i hal produkcyjnych. Która jest najlepsza? Sprawdź nasz ranking myjek ciśnieniowych.
Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?
Myjka ciśnieniowa to przydatne urządzenie, które ułatwia czyszczenie różnych powierzchni. Dzięki niej skuteczniej umyjesz auto lub odświeżysz taras i kostkę brukową przed domem. Sprzęt ten swoją niezawodność i skuteczność zawdzięcza działaniu wody pod dużym ciśnieniem, co pozwala na wyczyszczenie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Myjki ciśnieniowe różnią się maksymalnym ciśnieniem i mogą wynosić od około 120 do około 200 barów. Co istotne, nie jest niezbędne używanie toksycznych detergentów.
Myjki ciśnieniowe można podzielić na dwa rodzaje:
- myjki spalinowe
- myjki elektryczne.
Myjka spalinowa najczęściej wykorzystywana jest w przemyśle przez różne firmy, natomiast myjka elektryczna zwykle stosowana jest do domowych potrzeb.
Samo działanie urządzenia jest bardzo proste. Mamy tu silnik w obudowie, wąż wysokociśnieniowy, pistolet i lancę. Wąż dostarcza do myjki wodę, a ta w pompie wytwarza duże ciśnienie i wyrzuca przez dyszę. Ważnym elementem myjek są dodatkowe filtry. Chronią one pompę przed przedostawaniem się do niej szkodliwych dla jej działania zanieczyszczeń. Istotne jest także stosowanie czystej wody - w innym wypadku może dojść do trwałego uszkodzenia pompy.
Sprawdź myjki ciśnieniowe w hurtowni Onninen
Zastosowanie myjek ciśnieniowych
Myjki ciśnieniowe mają wielorakie zastosowanie, a lista rzeczy i elementów, które można nią wyczyścić, jest długa. Wśród nich są:
- rowery
- motocykle
- samochody
- meble ogrodowe
- basen
- zabawki
- elewacja budynku
- dachy i rynny
- podjazdy i chodniki z kostki brukowej, płytek
- murki i płoty
- bramy wjazdowe
- tarasy
- linie produkcyjne
- kontenery
- pojemniki
- maszyny rolnicze
- hale udojowe.
TOP 5 najlepszych myjek ciśnieniowych
Wybór myjki ciśnieniowej nie jest najłatwiejszy, ale jeśli wiesz, do czego będziesz jej potrzebować, dobór odpowiedniego modelu stanie się prostszy. Poniżej prezentujemy 5 myjek wraz z ich specyfikacją i porównaniem.
MYJKA CIŚNIENIOWA (SILNIK BEZSZCZOTKOWY) GREENWORKS 40V
To przenośne urządzenie o silnej mocy akumulatora. Sprawdzi się między innymi do czyszczenia grilla, rowerów i przydomowych mebli czy sprzętów. Myjka ma niewielkie rozmiary, co ułatwia korzystanie z niej.
MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK CORE 125-5 PCA
Ta myjka dedykowana jest czyszczeniu podstawowych elementów, a dzięki elastycznemu wężowi, także trudno dostępnych miejsc. Myjka charakteryzuje się maksymalnym ciśnieniem 125 bar i metalową pompą aluminiową o długiej żywotności. Istnieje tu możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów.
MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK CORE 140-6 PC PATIO
Ten model to myjka o wszechstronnym zastosowaniu. Maksymalne ciśnienie to 140 bar, co pozwala na usuwanie między innymi zabrudzeń z delikatnych tkanin, a nawet głębokich śladów z tarasu. Metalowa aluminiowa pompa pozwala na czyszczenie nawet 40 m2 powierzchni w ciągu godziny.
MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK CORE 150-10 LUXURY CAR
Wydajna, dynamiczna i wszechstronna w zastosowaniu myjka o maksymalnym ciśnieniu 150 bar. Nadaje się do codziennego sprzątania, a także do walki z trudnymi zabrudzeniami tarasu. Nie ma w tym modelu elementów plastikowych ani kompozytowych, a sama pompa wykonana jest z aluminium. Dodatkowo można zakupić akcesoria przeznaczone do czyszczenia samochodów.
MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK PREMIUM 200-15
Najmocniejsza myjka o największym ciśnieniu maksymalnym wynoszącym 200 bar. Ułatwia ona czyszczenie nawet dużych powierzchni (do 60 m2 na godzinę), a także takich rzeczy jak np. baseny, łodzie, podjazdy, przyczepy kempingowe, przyczepy do przewozu koni. W tym modelu również nie ma elementów kompozytowych i plastikowych, a pompa metalowa została wyprodukowana z aluminium. Ten model dedykowany jest firmom i zaliczany do myjek półprofesjonalnych.
Podsumowując, myjki ciśnieniowe pozwalają na sprawne i skuteczne usunięcie nawet największych zabrudzeń. Z nimi mycie samochodu, roweru czy podjazdu przed domem przestaje być kłopotliwe. Ważne jest tylko dobranie odpowiedniej mocy urządzenia do powierzchni i zabrudzeń, które chcemy oczyścić.