Ranking najlepszych anten TV

Dodano: wtorek, 28.03.2023


Wdrażanie naziemnej telewizji cyfrowej nabiera rozpędu. Jeżeli zatem chcemy cieszy się swoimi ulubionymi kanałami, trzeba więc wymieniać sprzęt, czyli anteny lub dekodery. Sprawdźmy, które anteny TV uchodzą za najlepsze.

retro-telewizor-na-kolorowym-tle

Sprawdź anteny TV w hurtowni Onninen

Na rynku dostępnych jest wiele anten telewizyjnych. Są też ich różne rodzaje, np. wewnętrzne i zewnętrzne. Ich wybór zależy w znacznej mierze od naszych preferencji i warunków, jakimi dysponujemy, w tym miejsca zamieszkania. Generalnie, wybierając antenę, należy zwracać uwagę na takie parametry jak:

  • zakres częstotliwości - najlepiej sprawdzą się anteny szerokopasmowe, kompatybilne z pasmem UHF;
  • zysk energetyczny - im większy, tym antena lepiej radzi sobie z odbiorem sygnału;
  • kabel antenowy - powinien być odporny na wahania temperatur oraz zmienne czynniki atmosferyczne (w przypadku anteny zewnętrznej).

Spójrzmy na mały ranking kilku popularnych anten.

Antena TV TECHNICOMBO UHD-a

Antena TECHNICOMBO UHD-aAntena kierunkowa TECHNICOMBO UHD-a ze wzmacniaczem oraz wbudowanym filtrem LTE to świetne urządzenie do odbioru telewizji DVB-T/ DVB-T2 (pasmo UHF, VHF dla MUX8), i to w jakości Full HD oraz UHD/4K. Powinna zatem zadowolić każdego fana TV, ceniącego sobie wysoką jakość obrazu oraz dźwięku. Wykonana jest z aluminium. Oferuje zasięg do 100 kilometrów. Kolejną jej zaletę stanowi to, że jest szybka w montażu, zasięg odbioru do 100 km. 

Antena TV TECHNIYAGI HDT-P LTE

Antena kierunkowa TECHNIYAGI HDT-P LTE z symetryzatorem oraz wbudowanym filtrem LTE to z kolei propozycja dla osób poszukujących nieco tańszego rozwiązania Antena wykonana jest z aluminium, składa się z dwudziestu jeden elementów i jest szybka w montażu. Jej atutem jest wysokie rzeczywiste wzmocnienie wynoszące 14dB. Niestety, nie ma odbioru UHD/4K.

Antena TV zewnętrzna SMARTTENNE 2HD

 Antena zewnętrzna SMARTTENNE 2HDZewnętrzna, wielokierunkowa antena SMARTTENNE 2HD jest idealna do odbioru sygnału DVB-T Full HD z wbudowanym filtrem LTE. Obsługuje pasma VHF, UHF, FM. Wodoodporna obudowa sprawia, że nie musimy obawiać się, że nawet silne opady deszczu lub śniegu uszkodzą antenę. Rzeczywiste wzmocnienie jest wysokie, wynosi bowiem 28 dB, co stanowi poważny atut tego urządzenia. Kompaktowa obudowa sprawia, że antena jest łatwa w montażu. W zestawienie znajdują się: zasilacz oraz przewód o długości 10 metrów zakończony złączami TV.

Antena pokojowa DIGITENNE TT2 LTE

Antena pokojowa DIGITENNE TT2 LTEJeżeli szukamy anteny pokojowej, zdecydowanie powinniśmy zainteresować się anteną pokojową DIGITENNE TT2. Umożliwia ona odbiór cyfrowych programów telewizji naziemnej (DVB-T). Antena ta posiada wbudowany, nowoczesny wzmacniacz, który pozwala na odbiór nawet w trudnych warunkach i na nietypowym terenie, dlatego też urządzenie sprawdzi się przykładowo w górach. Wzmacniacz posiada możliwość regulacji w zakresie 3-6 dB. Dodatkowo antena DIGITENNE TT2 wyposażona została we wbudowany praktyczny filtr częstotliwości LTE, dzięki któremu można odbierać także telewizję analogową. Zaletą tej anteny zdecydowanie są wysokie parametry odbioru, wynikające z 36 dB rzeczywistego wzmocnienia sygnału. Do tego dochodzi odbiór multipleksów MUX8.  Niestety, i w tym przypadku nie ma odbioru UHD/4K.

Nowoczesna antena pokojowa SLIMTENNE CE UHD

Antena pokojowa SLIMTENNE CE UHDSLIMTENNE CE UHD to z kolei nowoczesna antena pokojowa ze stylowym wykończeniem na wysoki połysk. Cechuje ją ultra płaski design, dzięki któremu wygląda oryginalnie, a zarazem jest bardzo praktyczna w instalacji oraz obsłudze. Wydajny wzmacniacz gwarantuje stabilny odbiór nawet z dużych odległości od nadajnika. SLIMTENNE CE UHD przygotowana jest do odbioru DVB-T/T2 i radia DAB+. Zapewnia odbiór programów w jakości 4K oraz Full-HD, jak również odbiór multipleksów MUX1-MUX3 oraz MUX8. Wyposażona została we wbudowany filtr LTE/4G. 

Jaką antenę TV wybrać?

Jeżeli chodzi o parametry i ich relację do ceny, zdecydowanie najlepszym wyborem okazuje się SLIMTENNE CE UHD. Ponadto, jest ona bardzo praktyczną anteną pokojową, dzięki czemu montaż nie sprawa najmniejszych kłopotów.

Drugie miejsce zajmuje TECHNICOMBO UHD-a. Ona również oferuje wysokie parametry i bardzo dobrą jakość odbioru, ale jest droższa.

SMARTTENNE 2HD trafia na trzecie miejsce, jest bowiem mniej nowoczesna niż anteny z wyższych lokat (brak odbioru UHD/4K).

DIGITENNE TT2 LTE to również niezła antena, jeśli nie potrzebujemy UHD/4K.

TECHNIYAGI HDT-P LTE jest z kolei propozycją dla osób mniej wymagających, które chcą po prostu odbierać telewizję.

Sprawdź anteny TV w hurtowni Onninen

Przewód antenowy
Rozgałęźnik antenowy
Gniazdko antenowe