Ranking najlepszych baterii wannowych. Którą baterię wybrać?

Dodano: poniedziałek, 5.06.2023


Wybór baterii wannowej nie jest łatwy. Dostępnych jest naprawdę wiele modeli. Tutaj trzeba pamiętać, że dobra bateria to taka, która jest funkcjonalna, a przy tym dobrze się prezentuje. Ważne, aby estetyka oraz trwałość szły w parze. Dziś przedstawimy Wam ranking najlepszych baterii wannowych.

Bateria wannowa

Sprawdź baterie wannowe w hurtowni Onninen!

Bateria wannowa ścienna GALA

W naszym zestawieniu znalazła się bateria wannowa GALA ścienna. Wyróżnia się ona bardzo łatwym montażem. Zasadniczo można dopasować ją do każdej wanny. Pasuje zarówno do prostej, jak i nowoczesnej. Warto zauważyć, że prezentuje się niezwykle elegancko. 

Bateria wannowa Onnline

Można zamontować ją np. w przygotowanych otworach, które znajdują się z boków wanny. Zestaw składa się z baterii, słuchawki jednofunkcyjnej, uchwytu punktowego, a także węża natryskowego. Producent wyposażył baterię w perlator, dzięki któremu można zmniejszyć zużycie wody, a przy tym nie traci się komfortu korzystania z wanny. Dzięki perlatorowi można oszczędzić nawet 30% wody. Siteczko jest bardzo drobne, dzięki temu dodatkowo wychwytuje i zatrzymuje osad. Na uwagę zasługują jeszcze parametry pracy, otóż ta bateria wannowa charakteryzuje się maksymalną temperaturą roboczą wynoszącą 90 stopni Celsjusza. Bateria jest mosiężna, a dla lepszej estetyki i zwiększenia trwałości pokryta jest warstwą chromu.

Bateria wannowa natynkowa Hansgrohe Logis

Bateria wannowa Hansgrohe Logis

Na uwagę zasługuje także bateria wannowa Hansgrohe Logis. Utrzymana jest w niezwykle nowoczesnym stylu. Dla większej wygody korzystania posiada tłumiki szumów. Co istotne ten model może współpracować nawet z przepływowym podgrzewaczem wody.Tutaj również na uwagę zasługuje bardzo prosty montaż. Nie ma konieczności kucia w ścianie, co znacznie przyspiesza pracę. Jest wykończona w kolorze chromu i posiada prostokątny kształt. Pasuje nawet do aranżacji w stylu industrialnym czy glamour. Ten model został wyposażony w głowicę ceramiczną, która zapewnia maksymalną szczelność. Dzięki przełącznikowi ciśnieniowemu mogą być obsługiwane dwa źródła strumienia wody.

Bateria wannowo-natryskowa KLUDI PURE&EASY

Bateria wannowo-natryskowa KLUDI PURE&EASYDobrym wyborem będzie również bateria wannowo-natryskowa KLUDI PURE&EASY. Bardzo dobrze sprawdzi się dla miłośników klasycznych rozwiązań oraz nowoczesnej estetyki. Wyposażona jest w perlator, dzięki któremu można zaoszczędzić nawet 40% wody. Można też regulować kąt strumienia wody. Wykonana jest z niezwykle trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Do tego wszystkiego jest odporna na korodowanie. Jest przystosowana nawet do podłączenia bezciśnieniowych urządzeń grzewczych. Oczywiście musimy też wspomnieć o tym, że należy do pierwszej grupy akustycznej, zatem pracuje bardzo cicho. Posiada ponadto głowicę ceramiczną, która zapobiega przeciekaniu wody. Dzięki temu, że jest jednouchwytowa można bardzo łatwo regulować temperaturę. 

Bateria wannowo-natryskowa ORAS SAGA

Bateria wannowo-natryskowa Oras SAGAWarto zdecydować się na produkt, jakim jest bateria wannowo-natryskowa ORAS SAGA. Posiada stałą wylewkę, a także przełącznik i aerator, dzięki którym można obniżyć zużycie wody. Prezentuje się niezwykle elegancko, a jednocześnie subtelnie. Dla jeszcze większej efektywności pracy producent wbudował funkcję ograniczającą przepływ, ale i temperaturę wody, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo. Jest to bateria chromowana, która wykazuje silne właściwości antykorozyjne i nawet po latach może zachować połysk. Wystarczy tylko regularnie utrzymywać ją w czystości. Temperatura maksymalna w przypadku tej baterii wynosi 80 stopni.

Bateria wannowa Grohe Essence

Bateria Grohe EssenceOdpowiednim rozwiązaniem do nowoczesnej łazienki będzie bateria wannowa Grohe Essence. Jest to bateria niezwykle funkcjonalna, wyposażona w rozetę ścienną. Na uwagę zasługuje też metalowa dźwignia, która prezentuje się niezwykle stylowo. Dla jeszcze większej trwałości powłoka jest chromowana. Bateria wyposażona jest w automatyczny przełącznik wanna-prysznic. Bateria posiada kryte mocowania. Producent zastosował tutaj innowacyjną konstrukcję ceramiczną głowicy. Dzięki temu uzyskuje się maksymalną kontrolę nad temperaturą, ale i ciśnieniem wody. Oczywiście musimy też wspomnieć o systemie szybkiego montażu, dzięki któremu można skrócić czas instalacji nawet o 50%. 

Sprawdź baterie wannowe w hurtowni Onninen!