Ranking najlepszych czujników ruchu

Dodano: piątek, 31.03.2023


Czujniki ruchu to wyspecjalizowane urządzenia elektroniczne rejestrujące ruch i przekazujące informacje do systemu sterującego. W zależności od typu czujnika, mogą one wykrywać ruch poprzez pomiar zmiany temperatury, odbicia światła, fali dźwiękowej lub ruchu mechanicznego. Oto ranking najlepszych czujników ruchu.

czujnik-ruchu-zamontowany-na-zewnatrz

Sprawdź czujniki ruchu w hurtowni Onninen

Jak działają czujniki ruchu?

Czujniki ruchu to wyjątkowo przydatne urządzenia elektroniczne, które są w stanie wykrywać ruch obiektów bądź osób w ich otoczeniu. W zależności od typu urządzenia są oparte na detekcji ruchu za pośrednictwem podczerwieni lub wykrywania zmian w polu elektromagnetycznym.

Czujnik ruchu składa się zwykle z dwóch podstawowych elementów: detektora i układu elektronicznego. Detektor jest w stanie wykryć ruch i przetworzyć go na sygnał elektryczny, który następnie jest przesyłany do układu elektronicznego. W zależności od sygnału, układ elektroniczny może uruchomić alarm, oświetlenie lub inne urządzenia sterowane ruchem. Nasza hurtownia posiada niezwykle zróżnicowany asortyment czujników ruchu. Poniżej prezentujemy zestawienie 5 najczęściej kupowanych czujników ruchu, które cieszyły się największym uznaniem wśród naszych klientów.

Czujnik ruchu na podczerwień IP44 Opal

Jest to doskonała propozycja dla osób szukającego czujnika ruchu o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Czujnik ten wykorzystuje promieniowanie podczerwone do wykrywania ruchu w swoim polu widzenia. W momencie gdy ciało o temperaturze innej niż otoczenie porusza się w polu widzenia czujnika, zmienia się ilość promieniowania podczerwonego docierającego do elementów detekcyjnych.

Prezentowany czujnik ma zasięg maksymalny wynoszący 12 metrów przy temperaturze do 24 stopni Celsjusza. Opóźnienie wynosi +/-3 sekundy. Urządzenie może pracować w temperaturze od -35 do +50 stopni Celsjusza. Jest wykonany z tworzywa termoplastycznego. Można go montować wykorzystując technikę montażu natynkowego. Kąt widzenia wynosi 180 stopni.

Czujnik ruchu impulsowy IP44 Niko

Czujniki impulsowe wykorzystują fale elektromagnetyczne o dużej częstotliwości zamiast promieniowania podczerwonego. Tego typu czujniki są często stosowane w systemach alarmowych, oświetleniu z czujnikiem ruchu i automatyce przemysłowej, ponieważ są w stanie wykryć ruch przez ściany i przeszkody, co jest trudne do osiągnięcia za pomocą czujników na podczerwień. Prezentowany model posiada zasięg wynoszący 12 metrów oraz kąt detekcji 200 stopni. Posiada też gniazdo montażowe do szybkiego i łatwego podłączenia. Może pracować w temperaturze od -20 do +50 stopni Celsjusza.

Czujnik ruchu IP44 B.E.G.

Prezentowany czujnik posiada regulowaną głowicę oraz kąt detekcji wynoszący 140 stopni. Może on być zamontowany w standardowej puszce podtynkowej. Dodatkowo, jego zasięg wynosi maksymalnie 12 metrów (poprzecznie). Czujnik ten może efektywnie pracować w temperaturze od -25 do +50 stopni Celsjusza. Obudowa urządzenia jest wykonana z poliwęglanu, który jest odporny na promieniowanie UV.

Czujnik ruchu do dużych powierzchni Niko IP55

Czujnik typu premium, który od poprzednich propozycji wyróżnia się większym współczynnikiem IP, szerszym kątem detekcji oraz lepszym zasięgiem. Współczynnik IP wynosi aż 55, kąt detekcji nawet 200 stopni, a maksymalny zasięg to 30 metrów. Urządzenie posiada też funkcję sterowania zdalnego, co jest istotnym udogodnieniem. Prezentowany czujnik działa w trybie impulsowym oraz może funkcjonować w temperaturze od -20 do +55 stopni Celsjusza.

Mikrofalowy czujnik ruchu z funkcją czujnika obecności F&F IP40

Kolejny czujnik godzien polecenia, który dodatkowo wyposażono w specjalną funkcję czujnika obecności. Stopień ochrony wynosi tutaj IP40, temperatura pracy od -20 do +50 stopni Celsjusza, kąt detekcji 360 stopni, a zasięg aż 10 metrów.

Najlepsze czujniki ruchu - podsumowanie

Aby ułatwić porównanie wszystkich omówionych w tym rankingu czujników ruchu, przygotowaliśmy tabelę, w której zawarliśmy najważniejsze informacje na temat każdego z opisanych urządzeń. Dzięki temu każdy będzie mógł bez problemu znaleźć taki czujnik, który w pełni będzie odpowiadał jego potrzebom.

Sprawdź czujniki ruchu w hurtowni Onninen