Ranking najlepszych dalmierzy laserowych. Co warto o nich wiedzieć?

Dodano: piątek, 3.03.2023


Dalmierze laserowe przydają się w wielu obszarach działalności, gdyż dzięki nim precyzyjnie i szybko można zmierzyć odległości. Co warto wiedzieć o tym pomocnym urządzeniu? Jakie dalmierze lasowe można zarekomendować?

Dalmierz laserowy

Dalmierz laserowy - co to takiego?

Dalmierz laserowy to niezwykle precyzyjne urządzenie służące do pomiaru, dlatego też przydaje się wszędzie, gdzie potrzeba dokładnych wyników mierzenia, szczególnie podczas prac budowlanych, remontowych, wykończeniowych, ale też w wielu innych obszarach, jak energetyka, leśnictwo, rolnictwo, łowiectwo, sport itp. Jest nieoceniony w każdym zadaniu, w którym kluczowe są maksymalnie precyzyjnie pomiary odległości, kątów czy spadków terenu.

Dalmierze laserowe to nowoczesne instrumenty pomiarowe, zdecydowanie bardziej innowacyjne niż modele optyczne i ultradźwiękowe. Górują nad nimi pod kątem funkcjonalności i zaawansowania technologicznego. Dzięki temu zapewniają niezwykle precyzyjne pomiary rzędu +/- 1-5mm/km. Co więcej, może je obsługiwać jedna osoba, a nie tak jak w przypadku dalmierzy optycznych - minimum dwie osoby. To nie tylko przyspiesza i usprawnia prace pomiarowe, ale i ułatwia sprawy związane z potrzebami kadrowymi. 

Ale to nie wszystko, ponieważ dalmierze laserowe oferują dużo więcej. Warto też wspomnieć o tym, że są mniej podatne na błędy pomiarowe, niezależnie od tego, czy zostaną popełnione przez operatora (na przykład nieprawidłowe wypoziomowanie urządzenia) czy wynikną z innych przyczyn. Tym bardziej że większość dalmierzy laserowych wyposażona jest w funkcję autokalibracji. 

Sprawdź dalmierze laserowe w hurtowni Onninen

Dalmierze laserowe - jak działają?

Zasada działania polega na wysłaniu przez układ optyczno-elektroniczny impulsu elektromagnetycznego, który ma postać wiązki laserowej. Odbija się ona od mierzonej płaszczyzny, a następnie powraca do dalmierza. W dalszej kolejności wiązka jest przetwarzana i w ten sposób wyznaczona jest mierzona odległość. W dalmierzach laserowych fazowych pomiar obliczany jest na podstawie czasu przebycia odcinka w dwóch płaszczyznach (na podstawie pomiaru przesunięcia fazy fali EM wysłanej oraz powracającej). 

Istnieje też na to inny sposób, który dotyczy laserowych dalmierzy impulsowych. Określa się tu bezpośredni czasu, jaki potrzebuje impuls, by pokonać drogę między dalmierzem i obiektem oraz między obiektem a dalmierzem. Dostępne są też dalmierze laserowe, które dokonują interferometrycznych pomiarów odległości, co zapewnia zdecydowanie najbardziej precyzyjny, a jednocześnie najszybszy sposób pomiaru odległości. Szkopuł w tym, że tego rodzaju dalmierze laserowe kosztują dość sporo i są dość delikatne, przez co łatwo je uszkodzić. To wyklucza je z badań terenowych.

Najlepsze dalmierze laserowe w hurtowni Onninen - TOP 3

Jak widać, dalmierze laserowe są niezwykle przydatne, a czasem wręcz obowiązkowe w wielu obszarach działalności. Dzięki nim można dokonać precyzyjnych pomiarów, ale żeby tak było, musimy skupić się na wybraniu odpowiedniego urządzenia. Bogatą ofertę różnych dalmierzy laserowych znajdziemy w hurtowni instalacyjnej Onninen. Poznajmy ciekawe propozycje z dostępnej oferty!

Dalmierz Stabila LD220Dalmierz LD220 Stabila

Dalmierz Stabila LD 220 to kompaktowy, łatwy w obsłudze dalmierz, który został wyposażony w cztery podstawowe funkcje pomiarowe. Można nim mierzyć odległość do 30 metrów, więc przydaje się w wielu zastosowaniach, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. Jego wielką zaletą jest to, że jest łatwy w obsłudze. Zresztą tak samo, jak inne modele dostępne w hurtowni Onninen.

Dalmierz LD250 Stabila

Kolejnym dobrym przykładem jest Dalmierz Stabila LD250, przystosowany do pomiarów na odległościach sięgających 50 metrów. To wręcz idealny dalmierz laserowy do zadań, w których często trzeba dokumentować pomiary w pomieszczeniach. Dzięki zintegrowanej technice radiowej Bluetooth Smart 4.0 możemy w łatwy sposób, w pełni bezprzewodowo, przesyłać dane pomiarowe na smartfona bądź tablet. 

Dalmierz laserowy 424D Fluke

Dalmierz laserowy Fluke 424D (100m)Do naprawdę dużych odległości, polecamy dalmierz laserowy Fluke 424D, który pozwala mierzyć odległości do 100 metrów, niezależnie czy mowa o pomieszczeniach, czy pracy na zewnątrz. Prosty w obsłudze, trwały i niezawodny. Funkcjonalny, wyposażony w duży ekran LCD i przyciski umożliwiające pomiary jedną ręką. 

Poznaliśmy najważniejsze informacje na temat dalmierzy laserowych, możemy więc teraz w pełni świadomie zakupić własne urządzenie. 

Sprawdź dalmierze laserowe w hurtowni Onninen

Dalmierz laserowy
Dalmierz Bosch