Ranking najlepszych grzejników kanałowych

Dodano: środa, 7.06.2023


Grzejniki kanałowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie zaburzają estetyki wnętrza, a przy tym zapewniają efektywne ogrzewanie. Można określić je mianem systemu ogrzewania podłogowego. Dziś przedstawimy Wam ranking 5 efektywnych urządzeń marki Regulus, które spełniają restrykcyjne normy jakościowe.

grzejnik-kanalowy-w-biurze

Sprawdź grzejniki kanałowe Regulus w hurtowni Onninen

Top 1: Grzejnik kanałowy Quattrovent 100/250/300/230V L=750

W naszym zestawieniu znalazł się grzejnik kanałowy Quattrovent 100/250/300/230V L=750. Jest to dobra alternatywa zarówno dla tradycyjnych grzejników panelowych, jak i ogrzewania podłogowego. Ten model niezwykle szybko się nagrzewa i działa niemal niezwłocznie od uruchomienia ogrzewania. Do montażu wzdłuż przestrzeni okiennych. Wyposażony jest w wentylator, a więc osoby, które posiadają pompęGrzejnik kanałowy QUATTROVENT ciepła mogą wykorzystać go także do chłodzenia. Montaż kanału grzewczego jest prosty. Trzeba wiedzieć, że warstwa podłoża, pod i obok kanału grzewczego muszą stanowić kontynuację warstw posadzki. Ten zestaw należy usytuować w sposób równoległy do przeszklenia ściany. Jeżeli chodzi o odległość to tutaj wybór zależy od inwestora. Ważne jest, by ściana zewnętrzna była dobrze docieplona, wtedy też zestaw kanałowy może nawet do niej przylegać. Najlepiej montować go w odległości do 30 cm od ściany, pamiętając przy tym, że firany nie mogą zaburzać swobodnej cyrkulacji powietrza. 

Top 2: Grzejnik kanałowy TRIOVENT 80/250/300/230V L=750


Grzejnik kanałowy TRIOVENTNa uwagę zasługuje także grzejnik kanałowy TRIOVENT 80/250/300/230V L=750. Również ten model jest w zestawie z wentylatorem. Głębokość zestawu wynosi zaledwie 80 mm. Dzięki temu można go zamontować nawet w posadzce pomiędzy stropami. Cechuje go też niska bezwładność cieplna. Inwestorzy docenią go za fakt, iż łatwo nim sterować. Trzeba też wiedzieć, że wykazuje wysoką efektywność nawet w niskich temperaturach. Do tego jest odporny na zmienne, ale i wysokie ciśnienie. Zwróćcie uwagę, że w tym przypadku ocieplenie wanny kanału należy wykonać z materiału izolacyjnego, który jest odporny na ściskanie. Tutaj możemy polecić styropian, ale i styrodur. Warstwa ocieplenia pod wanną, ale też obok niej powinna być dostosowana do technologii w jakiej wykonana jest posadzka, przy czym nie powinna być mniejsza niż 20 mm. Dotyczy to montażu grzejnika w stropie nad ogrzewanym pomieszczeniem.

Top 3: Grzejnik kanałowy QUATTRO 150x300x350x1500mm

Jeżeli szukacie grzejnika bez wentylatora, to możecie zdecydować się na grzejnik kanałowy Quattro 150x300x350x1500mm. Jest to kolejny model, który cechuje niska bezwładność cieplna. Bardzo szybko osiąga pełną moc znamionową.Grzejnik kanałowy QUATTRO Efektywnie pracuje nawet w niskich temperaturach. Można go wykorzystać zarówno do ogrzewania samodzielnego, jak i wspomagającego. Tutaj należy wiedzieć, że przed wstawieniem wanny kanału w ocieplony otwór montażowy trzeba wyjąć wymiennik ciepła i zabezpieczyć go przed uszkodzeniem. 

Dopiero wtedy można wannę kanału wstawić w otwór. Następnie zaś należy sprawdzić, czy została zachowana właściwa odległość względem ściany. Wannę kanału trzeba wypoziomować, ale i wyrównać. Bardzo dobrze sprawdzą się imbusowe śruby regulacyjne. Znajdują się one w narożnikach i na środku.

Top 4: Grzejnik kanałowy DUO 100x300x350x600mm

Grzejnik kanałowy DUOWśród grzejników kanałowych marki Regulus można wybrać także grzejnik kanałowy DUO 100x300x350x600mm. Jest to kolejne efektywne urządzenie o wysokich parametrach. Dobrze sprawdzi się nawet jako główne źródło ogrzewania w pomieszczeniach o dużej kubaturze.Na uwagę zasługuje fakt, że ma niską bezwładność cieplną i szybko osiąga pełną moc znamionową. Jednocześnie dobrze pracuje w temperaturze do 110 stopni Celsjusza.

Top 5: Grzejnik kanałowy QUATTROVENT 100/250/300/230V L=1250

Grzejnik kanałowy QUATTROVENT Kolejnym modelem Regulus zasługującym na uwagę jest grzejnik kanałowy QUATTROVENT 100/250/300/230V L=1250. Dzięki wentylatorowi jest jeszcze bardziej wydajny. Znakomicie współpracuje z kotłami stałopaliwowymi, gazowymi i elektrycznymi, jak również z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi. Cechuje go długa żywotność i skuteczność znacznie powyżej oczekiwań. Pozwala na niezwykle łatwe sterowanie. Dzięki niskiej wadze jest też prosty w transporcie. Zwróćcie uwagę, że podczas montażu trzeba wykonać przyłącze elektryczne zgodne ze schematem. Niezbędne jest wypełnienie wszystkich pustych przestrzeni pod wanną. Do tego celu możecie zastosować wylewkę samopoziomującą bądź piankę poliuretanową. Brak wypełnienia może spowodować, że grzejnik kanałowy Regulus wyposażony w wentylator będzie głośno pracować. Trzeba przede wszystkim zabezpieczyć obramowanie wanny przed odkształceniem. Do tego celu sprawdzą się rozpórki montażowe. Pole obramowania można zakryć za pomocą płyty o minimalnej grubości 20 mm. Teraz możecie już podłączyć wymiennik ciepła. 

Sprawdź grzejniki kanałowe Regulus w hurtowni Onninen!