Ranking najlepszych kotłów elektrycznych 2024

Dodano: wtorek, 13.02.2024


Kocioł elektryczny to czysty, wygodny i ekologiczny sposób na ogrzanie domu. Jak jednak wybrać odpowiedni model? W tym zadaniu pomoże nasze zestawienie 5 najlepszych kotłów dostępnych teraz na rynku.

kocioł elektryczny

Elektryczny kocioł dwufunkcyjny KOSPEL EKD.M3-12/16/20/24 kW

Elektryczny kocioł dwufunkcyjny KospelKOSPEL to polska firma od ponad 30 dekad specjalizująca się w produkcji elektrycznych urządzeń grzewczych. Obecnie posiada kilka zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na Pomorzu, w których łącznie zatrudnia ponad 700 osób. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu, KOSPEL samodzielnie obsługuje produkcję na wszystkich etapach – od wytwarzania metalowych elementów aż po malowanie proszkowe. W połączeniu z dużym doświadczeniem oraz rygorystycznym doborem materiałów i podzespołów zapewnia to wysoką jakość dostarczanych produktów.

Kocioł elektryczny KOSPEL EKD.M3-12/16/20/24 nie jest tu wyjątkiem. Dzięki zastosowaniu zbiornika wewnętrznego o pojemności 50 litrów, oferuje moc grzewczą od 12 do 24 kW. Ma również funkcję przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kocioł wyposażony jest w sterownik elektroniczny, który umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury oraz czasu pracy urządzenia.

Sprawdź kotły elektryczne w hurtowni Onninen

Kocioł elektryczny ELTERM Chorąży 6/4 kW - podgrzewacz 21 kW

ELTERM to marka, która od lat jest zaliczana go grona najlepszych polskich producentów kotłów wodnych. W jej ofercie znajdziemy szeroki wybór kotłów elektrycznych, których różnorodna specyfikacja pozwala bez problemu dobrać model dostosowany do specyfiki danej instalacji. Poza tym ELTERM oferuje wysokiej jakości osprzęt i armaturę hydrauliczną. Wszystkie produkty polskiej firmy cenione są ze względu na niezawodność i funkcjonalność.

Dotyczy to oczywiście również kotła elektrycznego Chorąży 6/4 kW z podgrzewaczem o mocy 21 kW. Urządzenie może być stosowane jako główne źródło ciepła, a podgrzewacz umożliwia również przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Spełnia wymagania funkcjonalność PV ready. Jest wyposażony m.in. w nastawialny licznik zużycia energii, który zwiększa zwiększa poziom autokonsumpcji, umożliwiając wykorzystanie nadprodukcji energii. Doskonale sprawdza się w połączeniu z instalacjami fotowoltaicznymi, znacznie przyspieszając zwrot inwestycji.

Kocioł elektryczny KOSPEL EKCO.LN3-12/16/20/24 kW

Dzięki mocy od 4 do 12 kW, kocioł elektryczny EkcoLN3 doskonale nadaje się do ogrzewania budynków mieszkalnych lub mniejszych obiektów usługowych lub handlowych. Wysoka sprawność energetyczna – wynosząca nawet do 99% – umożliwia optymalne wykorzystanie energii i redukcję kosztów ogrzewania.

Kocioł posiada system modulacji mocy, który automatycznie dostosowuje moc grzewczą do aktualnych potrzeb, dzięki czemu efektywność jego pracy jest jeszcze większa. Zastosowaniu najnowocześniejszych technologii pozwoliło producentowi osiągnąć najwyższą klasę energetyczną A+.

Atutem urządzenia jest również łatwość w obsłudze. Model EkcoLN3 jest wyposażony w intuicyjny panelowi sterowania umożliwiający kontrolowanie temperatury oraz wybór trybu pracy. Kocioł może być również zdalnie sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfonie.

Kocioł elektryczny KOSPEL EKCO.MN3-04/06/08 kW

Jego moc wynosi od 4 do 12 kW. Kocioł elektryczny KOSPEL EKCO.MN3 cechuje się wysoką sprawnością – może ona wynieść nawet 99%. Oferuje również automatyczny system modulacji mocy oraz zaawansowany system bezpieczeństwa zapewniający ochronę przed przegrzaniem, zamarzaniem oraz blokadą urządzenia w przypadku awarii. Bezproblemową obsługę zapewnia intuicyjny panel sterowania oraz możliwość kontroli i zmiany ustawień z poziomu mobilnej.

Piec elektrodowy MANTA Power Eco 15kW

Manta to rodzinna firma z polskim kapitałem, która od ponad dwóch dekad z powodzeniem działa na rynku elektronicznym i elektrycznym. Wszystkie produkty marki wyróżniają się na tle konkurencji zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań. Do ich produkcji wykorzystywane są tylko starannie dobrane, przetestowane podzespoły, co gwarantuje ich długą i bezproblemową eksploatację.

Nie inaczej jest w przypadku pieca elektrodowego MANTA Power Eco 15kW. Urządzenie cechuje się wysoką wydajnością, sięgającą 100%. Wyróżnia się innowacyjnym sposobem działania – wydzielanie ciepła następuje, gdy prąd z elektrod przepływa przez ośrodek ciepły. Doskonale sprawdza się jako piec do przygotowania ciepłej wody użytkowej lub jako awaryjne źródło ciepła w nowoczesnych instalacjach

Sprawdź kotły elektryczne w hurtowni Onninen

Piec elektryczny
Kospel piec elektryczny
Kocioł elektryczny
Kocioł elektryczny Kospel