Ranking najlepszych kotłów gazowych 2024

Dodano: wtorek, 6.02.2024


Wybór kotła gazowego nie jest prosty – zwłaszcza bez fachowej wiedzy i znajomości rynku. To zadanie nieco ułatwi nasz ranking najlepszych kotłów gazowych dostępnych w 2024.

kociol-gazowy-i-okno

Jest czyste, bezpieczne dla środowiska, wygodne i nie wymaga wygospodarowania osobnego pomieszczenia na kotłownię… To tylko niektóre zalety ogrzewania gazowego. Nie powinno więc dziwić, że – nawet mimo ostatnich zawirowań na rynkach surowcowych – wciąż wielu inwestorów decyduje się na jego montaż. Jeśli i państwo rozważają tę inwestycję, zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem pięciu najlepszych kotłów gazowych. Przy tworzeniu rankingu pod uwagę wzięliśmy nie tylko wydajność, ale też niezawodność i łatwość obsługi.

Sprawdź kotły gazowe w hurtowni Onninen

Kocioł gazowy kondensacyjny WOLF MGK-2-300

Kocioł gazowy Wolf MGK-2-300 został zaprojektowany z myślą o najwyższej wydajności i minimalizacji zużycia energii. Zastosowanie najnowszych technologii czyni ten kocioł oszczędnym i komfortowym rozwiązaniem.

Najważniejsza cecha kotła WOLF MGK-2-300 to wysoka sprawność energetyczna (wynoszącą nawet do 109%). Dzięki zastosowaniu technologii kondensacyjnej jest bardzo oszczędny i przyjazny dla środowiska. Na jego zakup warto zdecydować się też ze względu na łatwość obsługi (nowoczesny system sterowania), bezpieczeństwo i cichą pracę oraz niskie emisje zanieczyszczeń. Ma też modułową konstrukcję, co znacznie ułatwia dostosowanie go do indywidualnych potrzeb użytkownika i specyfiki danej instalacji.

Kocioł gazowy kondensacyjny IMMERGAS Hercules SOLAR 26 2 ERP

Kocioł gazowy kondensacyjny Immergas Hercules SOLAR 26.2 ERPKocioł gazowy kondensacyjny Hercules SOLAR 26.2 ERP od IMMERGAS to wysokiej jakości urządzenie, wyposażone w wbudowany zasobnik wody. Dzięki zastosowaniu kondensacji gazu z odprowadzanych spalin, model może pracować z wydajnością energetyczną na poziomie 108,7%, dzięki czemu możliwa jest znaczna redukcja kosztów ogrzewania.

Kocioł posiada wbudowany 50-litrowy zasobnik na wodę użytkową. Dzięki niemu użytkownik może zawsze cieszyć się ciepłą wodą nie czekając na jej podgrzanie. Zaletą kotła SOLAR 26.2 ERP jest też prosta obsługą, za którą odpowiadają takie udogodnienia jak wyświetlacz LCD oraz. programator tygodniowy umożliwiający indywidualne programowanie temperatury na każdy dzień tygodnia. Model wyposażono również w zaawansowane systemy zabezpieczeń – np. przed zamarzaniem, nadmiernym ciśnieniem lub brakiem ciągu kominowego.

Kocioł gazowy De Dietrich Evodens w zestawie z podgrzewaczem c.w.u i zmiękczaczem wody

Kocioł gazowy De Dietrich w zestawie z podgrzewaczem c.w.u i zmiękczaczem wodyKocioł gazowy De Dietrich w zestawie z podgrzewaczem c.w.u i zmiękczaczem wody to produkt stworzony z myślą o inwestorach szukających niezawodnego i wydajnego rozwiązania grzewczego do swojego domu lub mieszkania. W jego skład wchodzi kocioł gazowy Evodens AMC 25, zintegrowany zasobnik ciepłej wody AQA20 oraz regulatory temperatury i ciśnienia SRK150.

Kocioł Evodens AMC 25 to nie tylko doskonała wydajność, ale również niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Dzięki zastosowaniu technologii kondensacyjnej, urządzenie zapewnia pełne wykorzystanie paliwa i sprawność energetyczna na poziomie aż 109%. Producent zadbał również o wiele funkcji zabezpieczających, takich jak zabezpieczenie przed zamarzaniem, nadmiernym ciśnieniem oraz przed niedostatecznym ciągiem kominowym.

Zasobnik ciepłej wody AQA20 zapewni ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej w dowolnym momencie. Pojemność 20 litrów i wykonanie z wysokiej jakości stali nierdzewnej gwarantują bezproblemową, wieloletnią eksploatację. Regulatory SRK150 umożliwiają zaś łatwe sterowanie temperaturą i ciśnieniem w systemie grzewczym oraz monitorowanie jego pracy.

Kocioł gazowy Vaillant w zestawie z zasobnikiem i radiowym regulatorem 

Zestaw urządzeń grzewczych marki Vaillant składa się z kotła gazowego VC 20CS 1.5, wymiennika ciepła VIH R 150/6B, regulatora pokojowego VRC 720f, termostatu bezprzewodowego SensoCOMFORT i przewodu spalinowo-powietrznego SPS-SZ.

Kocioł gazowy ma moc 20 kW i może być zasilany gazem ziemnym lub płynnym. Jego zalety to przede wszystkim wysoka sprawność energetyczna oraz obecność systemu samoczyszczenia wymiennika ciepła. W obudowie znajdziemy też wentylator modulujący dostosowujący pracę kotła do bieżącego zapotrzebowania.

Wymiennik ciepła VIH R 150/6B na bieżąco podgrzewa wodę użytkową. Dzięki pojemności 150 litrów i 6 wężownicom zapewnia szybkie i skuteczne przygotowanie ciepłej wody. Regulator pokojowy VRC 720f czyni sterowanie pracą kotła oraz temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach bardzo łatwi. Termostat bezprzewodowy SensoCOMFORT pozwala na indywidualne ustawienie temperatury w każdym pomieszczeniu.

Kocioł kondensacyjny DE DIETRICH AGC 25/ V 160 SL / Diematic iSystem

Kocioł gazowy DE DIETRICH AGC 25 V/160 SL to nowoczesne urządzenie, które nie tylko zapewni Państwu nie tylko zapewni komfort cieplny w całym domu, ale też pozwoli znacznie zredukować wydatki związane z ogrzewaniem.

Dzięki zastosowaniu technologii kondensacyjnej, model pozwala odzyskać ciepło ze spalin i wykorzystać je do ogrzewania wody i powietrza w domu.

Zaimplementowany w nim Diematic iSystem, to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu zarządzanie pracą kotła będzie łatwe i intuicyjne. Pozwala zachować pełną kontrolę nad pracą urządzenia. Kocioł gazowy DE DIETRICH AGC 25 V/160 SL cechuje się wysoką sprawnością energetyczną, wynoszącą nawet do 109%.

W razie problemów z doborem odpowiedniego kotła gazowego, zachęcamy do kontaktu. Dzięki fachowej wiedzy na pewno pomożemy w wyborze urządzenia, które będzie idealnie dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Sprawdź kotły gazowe w hurtowni Onninen

Ogrzewanie gazowe
Kocioł gazowy Viessmann
Kocioł gazowy Termet