Ranking najlepszych kotłów na pellet 2024

Dodano: czwartek, 15.02.2024


Pellet to paliwo, które nie tylko umożliwia redukcję ilości emitowanych spalin, ale też jest bardzo kaloryczne. Dzięki temu zasilane nim instalacje CO są przyjazne dla środowiska naturalnego i portfela użytkownika. Te zalety zachęcają wielu inwestorów to wyboru właśnie tej technologii. Z myślą o klientach szukających wygodnego, bezpiecznego i wydajnego kotła na pellet przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych tego typu modeli, które dostępne są na rynku w 2024.

Kocioł na pellet

Sprawdź kotły na pellet w hurtowni Onninen

Kocioł pelletowy PELLUX SLIM 18kW

Kocioł pelletowy PELLUX SLIM wykorzystuje łatwo dostępne na rynku i przyjazne dla środowiska biopaliwo. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, model może pracować z wysoką sprawnością energetyczną, a to przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i niższe koszty eksploatacji. Wbudowany zasobnik na pelet o pojemności 145 litrów pozwala na długą pracę bez potrzeby uzupełniania paliwa. Eksploatacja jest wygodna i bezproblemowa dzięki takim funkcjom jak automatyczne czyszczenie czy palnik z wbudowaną pompą c.w.u. obsługująca jeden obieg c.o. oraz jeden obieg c.w.u. 

Kocioł grzewczy na pellet FERROLI BIOPELLET PRO 18

Kocioł na pellet FerroliKocioł peletowy FERROLI BIOPELLET PRO 18 to innowacyjne rozwiązanie dla osób poszukujących wydajnego, wygodnego i przyjaznego środowisku sposobu na ogrzewanie domu. Model jest wyposażony w płaszcz wodny zapewniający równomierne rozprowadzenie ciepła po całym domu. Wysoka sprawność energetyczna pozwala zmniejszyć ilość paliwa, korzystnie wpływając na ilość spalin oraz koszty eksploatacji. FERROLI BIOPELLET PRO 18 posiada duży pojemnik na pellet, a proces spalania jest w pełni zautomatyzowany.

Kocioł na pellet FERROLI BIOPELLET PRO 12

Kocioł peletowy FERROLI BIOPELLET PRO 12 może pracować z mocą od 3,6 do 12,0 kW. Nad spalaniem czuwa zaawansowany system elektroniczny umożliwiający wygodne sterowanie z poziomu wyświetlacza LCD. Model spełnia restrykcyjne wymagania emisji zanieczyszczeń ECO DESIGN, a dzięki płaszczowi wodnemu zapewnia wydajne oddawanie ciepła do otoczenia. Jest wyposażony w duży, 105-kilogramowy zbiornik pozwalający zminimalizować częstotliwość uzupełniania.

Kocioł c.o. na pellet GALMET Genesis Plus KPP 10

Kocioł na pellet GalmetKocioł c.o. na pellet GALMET Genesis Plus KPP 10 to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy nie mogą pozwolić sobie wygospodarowanie osobnego pomieszczenia kotłownię – może być instalowany w pomieszczeniach mieszkalnych. Jest wyposażony w płaszcz wodny i system sterowania z wygodnym wyświetlaczem. Tak jak poprzedni model, spełnia wymagania zawarte w normie ECO DESIGN. Jest więc doskonałym wyborem dla klientów, którzy dużą wagę przykładają do kwestii emisji szkodliwych substancji. 

Kocioł pelletowy PELLUX 100 30kW

Kocioł pelletowy PELLUX 100 30kW może działać z mocą 30 kW i obsługiwać dwa obiegi c.o. oraz jeden obieg c.w.u. Dzięki temu, że producent wyposażył go w funkcję automatycznego czyszczenia rusztu palnika oraz wymiennika kotła, jego eksploatacja jest bardzo wygodna i nie wymaga wykonywania uciążliwych czynności. Sterowanie odbywa się z poziomu kolorowego, intuicyjnego wyświetlacza.

Zachęcamy do zakupów w hurtowni Onninen. Swoim klientom zapewniamy nie tylko szeroki wybór urządzeń grzewczych i osprzętu, ale też profesjonalne doradztwo w doborze modeli, który będzie najlepiej dopasowany do Państwa potrzeb. Wszystkie zamówienia realizujemy sprawnie i tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

Sprawdź kotły na pellet w hurtowni Onninen

Kocioł na pellet
Piec na pellet