Ranking najlepszych sterowników do pieca 2024

Dodano: środa, 17.01.2024


Regulator temperatury może znacznie usprawnić obsługę systemu CO i podnieść komfort użytkowania pomieszczeń. Ten prosty w obsłudze sprzęt umożliwia dostosowanie parametrów pracy urządzeń grzewczych do własnych potrzeb.

Regulator temperatury do pieca CO sterowany z smartfona

To z kolei korzystnie wpływa również na optymalizację zużycia energii, obniżając koszty eksploatacji kotła i emisyjność. Wszystkie te korzyści będą jednak dostępne dla użytkownika tylko w przypadku wyboru wysokiej jakości urządzenia. W tym zadaniu pomoże nasz ranking, w którym znajdziecie 5 najlepszych modeli regulatorów i sterowników do pieca dostępnych w tej chwili na rynku.

Sprawdź regulatory i sterowniki w hurtowni Onninen

Regulator temperatury DANFOSS ECL Comfort 310

Regulator temperatury Danfoss ECL Comfort 310Regulator temperatury Danfoss ECL Comfort 310 jest przeznaczony do sterowania systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Zaawansowana funkcjonalność tego sterownika pozwala na precyzyjne dostosowanie temperatury w różnych pomieszczeniach oraz na różnych poziomach budynku. Regulator jest wyposażony m.in. w funkcję optymalizacji pracy, pozwalającą na zoptymalizowanie pracy systemu grzewczego i związanych z nią kosztów eksploatacyjnych.

Obsługa modelu Danfoss ECL Comfort 310 jest bezproblemowa dzięki przejrzystemu interfejsowi. Urządzenie oferuje szeregfunkcji ułatwiających konfigurację i dostosowywanie ustawień do własnych potrzeb. Jego użytkownik może np. programować czasowe zmiany temperatury, na bieżąco monitorować zużycie energii lub otrzymywać powiadomienia o ewentualnych awariach systemu.

Sterownik pogodowy ESBE z przewodem czujnika zewnętrznego

Sterownik pogodowy ESBESterownik pogodowy ESBE 90C-1A-90 to sprzęt wyróżniający się przede wszystkim wygodą obsługi. Dzięki przejrzystemu interfejsowi umożliwia szybkie i precyzyjne dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb.

Sterownik został wyposażony w czujnik zewnętrzny – zapewnia więc automatyczne dostosowywanie parametrów pracy urządzeń grzewczych do aktualnych warunków pogodowych. To sprawia, że system ogrzewania działa znacznie bardziej efektywnie i generuje niższe koszty eksploatacji. Wykonanie ze starannie dobranych jakości materiałów gwarantuje długą żywotność i bezawaryjną pracę przez wiele lat. Model oferuje wiele zabezpieczeń – np. przed przepięciami, i przegrzaniem.

Radiowy regulator temperatury VAILLANT multiMATIC 700/4f

Radiowy regulator temperatury modułowy multiMATIC 700/4f radiowy Regulator temperatury Vaillant multiMATIC 700 to zaawansowane urządzenie przeznaczone do zdalnego sterowania systemem ogrzewania lub wentylacji w domu. Umożliwia odpowiednie ustawienie temperatury w pomieszczeniach w zależności od pory dnia i indywidualnych preferencji użytkowników. Ma wbudowane czujniki temperatury wewnętrznej i wilgotności względnej powietrza, dzięki którym parametry pracy systemu mogą automatycznie dopasować się do aktualnych warunków.

Bezpośrednie, radiowe połączenie z kotłem grzewczym daje również kontrolę nad zużyciem energii i kosztami ogrzewania. Oferuje trzy tryby pracy – ogrzewanie, chłodzenie ( w połączeniu z flexoTHERM lub aroTHERM) i wentylacja ( w połączeniu z recoVAIR/4). Może ponadto pracować systemach biwalentnych jako regulator hybrydowy.

Moduł pogodowy WOLF BM-2

Moduł pogodowy Wolf BM-2 z czujnikiem temperatury zewnętrznej, biały Innowacyjny regulator temperatury z czujnikiem pogodowym Wolf BM-2. Jest przeznaczony do precyzyjnego sterowania systemem centralnego ogrzewania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, cały system może spełnić rygorystyczne wymagania określone w niemieckim rozporządzeniu o oszczędzaniu energii EnEV. Czujnik temperatury zewnętrznej pomaga w dostosowaniu pracy kotła grzewczego do warunków pogodowych i uniknięcie zbędnego zużycia energii. Urządzenie oferuje także funkcję programowania, dzięki której możliwe jest bezobsługowe ustawienie temperatury z wyprzedzeniem, w zależności od pory dnia i indywidualnych preferencji. 

Moduł kaskadowy WOLF KM

Moduł kaskadowy Wolf KMSterownik Wolf KM umożliwia sterowanie kaskadą składającą się nawet z ośmiu kotłów grzewczych. Przekłada się to na większą wydajność i elastyczność zarządzania systemem grzewczym, a więc także na niższe koszty eksploatacji. Urządzenie jest też wyposażone w system monitorowania i diagnostyki, który umożliwia szybką lokalizację i rozwiązanie problemów związanych z pracą kotłów. Obsługuje również systemy, w których kotły połączone są z użyciem sprzęgła hydraulicznego.

Sprawdź regulatory i sterowniki w hurtowni Onninen

Regulator temperatury
Regulator temperatury z czujnikiem
Regulator temperatury wifi
Regulator temperatury Salus
Regulator temperatury Simon 54
Termostat Honeywell