Ranking najlepszych szlifierek kątowych. 9 niezawodnych modeli

Dodano: wtorek, 21.03.2023


Cięcie różnych materiałów, szlifowanie, usuwanie rdzy lub starej powłoki czy wygładzanie spawów – to tylko niektóre z zastosowań szlifierek kątowych. Przedstawiamy 9 niezawodnych modeli, które przydadzą się przy różnych pracach.

Szlifierka kątowa w trakcie pracy

Ze względu na uniwersalność, po te elektronarzędzia sięgają zarówno amatorscy majsterkowicze, jak i profesjonalni monterzy, spawacze, ślusarze, mechanicy i przedstawiciele innych profesji. To, czy dana szlifierka sprawdzi się w przypadku konkretnych prac, zależy nie tylko od technologicznych i konstrukcyjnych rozwiązań, ale też – a może przede wszystkim – jakości. Jak jednak wybrać najlepszą szlifierkę? W podjęciu właściwej decyzji pomoże nasz ranking.

Sprawdź szlifierki kątowe w hurtowni Onninen

Szlifierka kątowa PANASONIC PAEY46A2LJ2G32

Szlifierka kątowa PANASONIC PAEY46A2LJ2G32Szlifierka kątowa PANASONIC PAEY46A2LJ2G32 dzięki silnikowi bezszczotkowemu i regulacji prędkości obrotowej, umożliwia precyzyjną pracę i pełną kontrolę nad narzędziem. Tak jak pozostałe urządzenia z linii Panasonic Power Tools, model posiada system ochrony przed przeciążeniem i zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem, co w połączeniu z wodo- i pyłoszczelną obudową zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Szlifierka kątowa ROTHENBERGER RO AG8000

Szlifierka kątowa RawlplugSzlifierka kątowa ROTHENBERGER RO-AG8000 to narzędzie zaprojektowane przede wszystkim z myślą o profesjonalnych użytkownikach. Ergonomiczna konstrukcja, niska waga, silnik o mocy 800 watów i zasilanie z akumulatora Li-Ion 18 V gwarantują komfort pracy i dobrą kontrolę nad narzędziem podczas różnych prac montażowych i serwisowych.

Szlifierka kątowa RAWLPLUG R-PAG18-PV-XL2

Model R-PAG18-PV-XL2 to kolejna propozycja marki RAWLPLUG w naszym rankingu. Podobnie jak poprzednik, model wyposażony jest w bezszczotkowy silnik i szczelną obudowę, dzięki którym może pracować długo i niezawodnie. Atutem urządzenia jest także kompaktowa i ergonomiczna konstrukcja, ułatwiająca dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca.

Sprawdź szlifierki kątowe w hurtowni Onninen

Szlifierka kątowa DE WALT DCG405P2-QW

Szlifierka kątowa De WaltSzlifierka kątowa DE WALT DCG405P2-QW jest godna uwagi nie tylko ze względu na wydajny, umożliwiający szybką pracę bezszczotkowy silnik. Zaletą tego modelu jest również wysoki stopień bezpieczeństwa obsługi. Producent wyposażył go między innymi w wydajny hamulec uruchamiający się po puszczeniu przełącznika oraz dwupozycyjną rękojeść z gumowymi uchwytami dla lepszej przyczepności. W pyłoszczelnej obudowie znajduje się również elektroniczne sprzęgło minimalizujące odskok w razie przychwycenia lub zablokowania tarczy.

Szlifierka kątowa Scheppach BCAG125-20Pro-S

Szlifierka kątowa ScheppachSzlifierka kątowa Scheppach BCAG125-20Pro-S jest przystosowana do używania standardowych tarcz szlifierskich o średnicy 125 mm. Producent wyposażył ją w trzy-stopniowy, regulowany uchwyt, gwarantujący bezproblemową obsługę narzędzia zarówno przez osoby prawo-, jak i leworęczne. Dzięki silnikowi bezszczotkowemu, urządzenie pracuje z dużą wydajnością i jest bezawaryjne.

Szlifierka kątowa MODECO EXPERT MN-91-143

Model MN-91-143 od firmy MODECO EXPERT jest naszpikowany rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo eksploatacji. Należą do nich włącznik przesuwny, elektroniczne zabezpieczenie zatrzymujące silnik w przypadku zablokowania wrzeciona oraz gumowaną, profilowaną rękojeść zwiększającą pewność chwytu. Poręczny uchwyt oraz mała waga umożliwiają nawet długą pracę bez nadmiernego zmęczenia, co ma znaczenie podczas wielogodzinnych montaży lub demontaży – w tym na liniach produkcyjnych.

Szlifierka kątowa BLACK&DECKER BEG220-QS

Szlifierka kątowa Black DeckerSzlifierka kątowa BEG220-QS marki BLACK&DECKER to budżetowa propozycja przeznaczona przede wszystkim dla nieprofesjonalnych użytkowników. Mimo przystępnej ceny, urządzenie jest wyposażone w silnik o mocy 900 watów i technologie podnoszące komfort i bezpieczeństwo pracy – np. zabezpieczenie przeciw zanikowi napięcia NO-VOLT oraz blokadę wrzeciona.

Sprawdź szlifierki kątowe w hurtowni Onninen

Szlifierka kątowa