Ranking najlepszych zbiorników na deszczówkę

Dodano: wtorek, 28.03.2023


Zbiornik na deszczówkę pozwala na zebranie wody opadowej i wykorzystanie jej do podlewania ogrodu. Taki sposób działania pozwala sporo zaoszczędzić na rachunkach z miejskich wodociągów. Co więcej, zakup i instalacja tego typu zbiorników może zostać dofinansowania z programów rządowych i samorządowych. Wystarczy, że wybierzesz właściwy zbiornik na wodę. Który? Poniżej znajdziesz listę najciekawszych modeli zbiorników na deszczówkę - może jeden z nich sprawdzi się także u Ciebie!

Zbiornik na deszczówkę

Sprawdź zbiorniki na deszczówkę w hurtowni Onninen

Zbiornik na deszczówkę podziemny/naziemny Skolimowski

Zbiornik podziemny/naziemny SkolimowskiDeszczówka z dachu może spływać do zbiorników na deszczówkę podziemnych, zakopanych w ziemi, lub naziemnych, umiejscowionych najczęściej pod ścianą. Te pierwsze z reguły bywają większe. Schowanie pojemnika pod ziemię pozytywnie wpływa na estetykę, ale wymaga większych nakładów finansowych i nie zawsze jest możliwe. Z kolei zbiornik na deszczówkę naziemny, o ile znajdzie się dla niego miejsce gdzieś na uboczu, nie musi rzucać się w oczy.

Teraz nie musisz decydować o tym, gdzie umieścisz swój zbiornik na deszczówkę Skolimowski. Wykonana z PEHD beczka może bowiem stać początkowo tuż za domem, a w dalszej przyszłości będziesz mógł zakopać ją po ziemię. Szczelnie zamykany sprawdzi się również jako przydomowa oczyszczalnia ścieków czy osadnik gnilny. Uniwersalność zastosowań z pewnością jest istotną zaletą tego typu rozwiązania.

Podziemny zbiornik na deszczówkę Aqt Water

Zbiornik na deszczówkę Aqt Water PEHD 3000L BASIC LINE FLATWykonany z PEHD pojemnik przeznaczony jest głównie na grunty niestabilne, z wysokim poziomem wód podskórnych. Jest to lekki model, który z łatwością przetransportujesz w wybrane miejsce. Dlatego też cieszy się on dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Cechą szczególną jest niski przekrój, liczący jedynie 90 cm. Cylindryczna konstrukcja zbiornika na deszczówkę Aqt Water zapewnia lepszą stabilizację, natomiast system antygryzoniowy chroni Twój dom przed zalęgnięciem się szkodników.

Zbiornik PEHD na deszczówkę od Roth

Zbiornik na deszczówkę Roth PEHD naziemny 2000L z syfonem przelewowymZgrabny, zielony zbiornik, wzmacniany stalowymi opaskami, dostępny w dwóch podstawowych wersjach: z syfonem przelewowym oraz bez niego. Czym jest syfon? Rozwiązanie to znane jest głównie z łazienek, jako element odprowadzania wody z umywalki lub toalety. Rurka, poprowadzona w kształt litery "U" zatrzymuje część wody. Ta z kolei blokuje gazy powstające w kanalizacji, by te nie wydostawały się z powrotem ku górze, do łazienki. W przypadku zbiorników na deszczówkę od Roth tego typu rozwiązanie ma zatrzymywać zapach i gazy tworzące się w środku pojemnika, by w słoneczny dzień nie było ich czuć na całym podwórku. Pojemniki naziemne Roth można ustawić szeregowo - wtedy tylko pierwszy z nich wymaga zastosowania tego typu syfonu. Pozostałe są bezpośrednio ze sobą połączone, tworząc odpowiednik dużego zbiornika na deszczówkę.

Zestaw na deszczówkę "Ogród Komfort" marki Graf

Zestaw na deszczówkę OGRÓD KOMFORTChoć zbiornik na deszczówkę jest kluczowym elementem całego systemu, do jego prawidłowej obsługi potrzebny jest dodatkowy osprzęt. Dlatego też wiele modeli sprzedawanych jest od razu w zestawach - z takiego założenia wychodzi choćby firma Graf. Co wchodzi w skład jednego zakupu?

  • Głównym elementem nadal jest zbiornik na deszczówkę z całą nadbudową.
  • Filtr wewnętrzny, będący jednocześnie uspakajaczem wlewu, czyli zestaw elementów zapewniających spokojny przepływ do wnętrza zbiornika.
  • Syfon, zapobiegający wydostawaniu się gazów z wnętrza.
  • Pokrywa teleskopowa, najczęściej w kolorze zielonym.
  • Automatyczna pompa zatapialna, wyposażona w wąż ssawny oraz pływak. Dodatkowo umieszcza się tu dodatkowy filtr przed wlotem do pompy oraz zawór zwrotny.
  • Wąż łączący pompę oraz punkt poboru. Sam punkt wyposażony jest w dwa szybkozłącza posiadające zaworki odcinające.

Jest to przykładowe zestawienie oprzyrządowania do zbiorników na deszczówkę firmy Graf. W zależności od typu oraz wielkości pojemnika, część elementów może się znacząco różnić.

Porównanie modeli zbiorników na wodę deszczową

Powyżej przedstawiliśmy cztery zbiorniki na deszczówkę o pojemności około 3000 litrów. Wybraliśmy po jednym, najciekawszym modelu od każdego z producentów, którego można u nas znaleźć. Jak wygląda bezpośrednie porównanie wspomnianych zbiorników? Różnice najlepiej widoczne będą w postaci tabeli. Poniższe ceny są cenami netto dla klientów niezarejestrowanych w Onninen. Każdy zalogowany użytkownik posiada indywidualne rabaty na wybrane produkty. 

Skolimowski Aqt Water Roth Graf
Pojemność [l] 3500 3000 2000 2700
Długość [m] 2,40 2,45 2,05 2,08
Szerokość [m] 1,52 2,10 0,72 1,57
Wysokość [m] 1,68 0,89 1,64 1,40
Waga [kg] 120 130 120 120
Cena [zł netto] 3280, 08 zł 5325, 45 zł 2960, 26 zł 6742, 54 zł
Zalety Zbiornik może być stosowany jako naziemny lub podziemny. Zbiornik o małej wysokości, przeznaczony do niestabilnej gleby. Możliwość łaczenia szeregowego i rozbudowy systemu w przyszłości. Model dostępny wraz z pełnym osprzętem.

Wszystkie zbiorniki wykonane były z polietylenu dużej gęstości, zapewniającego dużą odporność i wytrzymałość. Stąd też waga wszystkich zbiorników jest bardzo podobna. Także wymiary pojemników nie odbiegają od siebie, z wyjątkiem Aqt Water (obniżona wysokość) oraz Roth (wąski zbiornik do łączenia w baterie). Który ze zbiorników sprawdzi się u Ciebie? To zależy od tego, jakie posiadasz potrzeby w zakresie zbierania wody deszczowej.

Sprawdź zbiorniki na deszczówkę w hurtowni Onninen

Zbieracz wody deszczowej
Kranik do zbiornika na deszczówkę
Zbiornik na deszczówkę 500l
Zbiornik na deszczówkę 5000l
Zbiornik na deszczówkę 3000l
Zbiornik na deszczówkę 1000l