Ranking produktów - drabina alumiowa TOP 5

Dodano: piątek, 31.03.2023


Wybierając drabinę aluminiową, musimy zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie, do których zaliczamy rodzaj drabiny i nazwa producenta, który ją oferuje. I właśnie na tych parametrach skupimy się w poniższym artykule!

budowlaniec-z-drabina-aluminiowa

Sprawdź drabiny w hurtowni Onninen

Drabina wolnostojąca Monto - idealna dla każdego

Zacznijmy od drabin wolnostojących, bo to grupa drabin niezwykle popularnych zwłaszcza do użytku domowego. Nieprzypadkowo, bo są jednocześnie lekkie i kompaktowe, a więc bardzo praktyczne. Użyteczne do każdego zadania, do którego potrzeba wejść trochę wyżej, na przykład do wieszania firanek, malowania sufitów itp. Wykonana z solidnych elementów, jak drabina wolnostojąca Monto dwustronna 2x8 Dopplo marki Krause sprawdzi się również do wielu innych zadań, jak przycinanie drzewek w ogrodzie. Ta drabina aluminiowa jest bardzo lekka, można na nią wchodzić z dwóch stron do wysokości roboczej do 3,30 m. Stabilna, bo zastosowano tu sześciokrotnie nitowane połączenia stopni z podłużnicami. Antypoślizgowa, precyzyjnie wyprofilowana. Jej stopki nie uszkadzają podłogi.

Drabina przestawna Stabilo - praktyczne zastosowanie na co dzień

Drabina przestawna jest bardzo praktyczna i chętnie wykorzystywana do wielu różnych zadań. Chociaż najczęściej kojarzona jest jako drabina jednoelementowa stabilnie dostawiona do ściany budynku, to warto pamiętać, że dostępnych jest więcej modeli. Mogą być więc nie tylko wspomniane jednoelementowe, ale też dwuczęściowe rozsuwane, trzyelementowe drabiny wielofunkcyjne itp. Nie dziwi więc, że są tak popularne, gdyż w zależności od potrzeb, można z nich korzystać, zapewniając sobie efektywną i komfortową pracę. Łatwe w obsłudze, sięgające nawet na ponad 12 metrów. Polecamy drabinę przystawną Stabilo wyposażoną w 12 szczebli, pomagającą w wielu wymagających zadaniach na wysokości.

Drabina regałowa Stabilo ze stopniami zaczepianymi - co to za rodzaj drabiny?

Drabiny regałowe są, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone do tego, by bezproblemowo i co równie ważne w pełni bezpiecznie dojść do wszystkich poziomów regału. Nie ma więc przypadku w tym, że używa się ich powszechnie w magazynach wysokiego składowania, ale też w biurach, bibliotekach, pomieszczeniach handlowych itp. Konstrukcja tej drabiny jest przystosowana do obsługi wysokich regałów - kotwiona do szyby prowadzącej, dzięki czemu może być bezpiecznie przesuwana wzdłuż regału. Nie ma ryzyka ześlizgnięcia się lub innej przykrej niespodzianki. Nie zajmuje dużo miejsca, jak jest nieużywana. Wystarczy zawiesić ją na ścianie równolegle do regału.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje drabina aluminiowa regałowa ze stopniami zaczepianymi 15 stopni (2 pary haków) - Stabilo. Obecne tu dwa haki na sczytach służą do zawieszania drabiny na prowadnicy podczas użytkowania. Niezwykle wytrzymałe, wpustowe połączenie podłużnic z profilowanymi, głębokimi stopniami zapewniają bezpieczne wejście i wygodną pracę.

Corda - drabina wielofunkcyjna o doskonałych parametrach

Drabiny wielofunkcyjne określić można jako drabiny do zadań specjalnych, bo dzięki temu, że składają się z 3 osobnych elementów, można je wykorzystywać w różnych konfiguracjach. W zależności od potrzeb może to być więc prosta drabina przystawna, dwuelementowa drabina rozsuwana lub wolnostojąca drabina z wysuwanym elementem. Mogą sięgać nawet 13 metrów, przy czym wyposażone są w stabilne prowadnice, więc nie ma ryzyka, że samoczynnie się złożą.

Poszukując drabiny tego rodzaju, warto zarekomendować drabinę wielofunkcyjną CORDA 3x9 stopni. Ta trzyelementowa aluminiowa drabina wielofunkcyjna do użytku jako przystawna o wysokości roboczej 6,20 m, jest rozsuwana z dodatkowym wolnostojącym wysuwanym elementem o wysokości roboczej 4,55 m. Wyposażona a szczeble profilowane ze wszystkich stron, stalowe prowadnice ułatwiające rozsuwanie drabiny i stabilizator zapewniający jej stabilność. W zależności od potrzeb można używać tylko pojedynczych części drabiny.

Drabina przegubowa MONTO MultiMatic - dlaczego to świetna opcja?

Drabiny przegubowe określane też jako łamane ze względu na swoją specyficzną konstrukcję, są chętnie wykorzystywane do wielu zadań, gdyż można je ustawić jak drabinę składaną w pozycji wolnostojącej i przystawnej, ale też jako podest roboczy. To możliwe, bo poszczególne jej elementy połączone są ze sobą za pomocą specjalnych przegubów. To drabiny bardzo funkcjonalne, gdyż za sprawą przegubów można sprawnie ustawić drabinę wedle uznania. Wyprofilowane szczeble sprawiają zaś, że jest ona bezpieczna w użytkowaniu. Dedykowane głównie dla profesjonalistów, zwłaszcza modele firmy Krause, a doskonałym przykładem uniwersalna drabina przegubowa 4x3 z platformą MONTO MultiMatic. Niezwykle praktyczna, bo może służyć jako drabina przystawna, dwustronna, wolnostojąca oraz pomost roboczy. Dzięki systemowi opatentowanych przegubów SpeedMatic łatwo ją rozstawić w dowolnym położeniu.

Nie ma wątpliwości, że wybór różnych rodzajów drabin jest przeogromny. Aby dopasować ją do własnych potrzeb, musimy wiedzieć, do jakich zadań będzie używana. Co równie ważne, najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakie zapewniają profesjonalni producenci.

Sprawdź drabiny w hurtowni Onninen

Drabina aluminiowa
Drabina teleskopowa
Drabina drewniana
Drabina Krause
Drabina aluminiowa 3x11
Drabina 3 stopniowa
Drabina składana
Drabina dachowa
Drabina 3x9
Drabina 5 stopniowa