Ranking wymienników ciepła

Dodano: czwartek, 23.03.2023


Odpowiednie ogrzanie domu, to bardzo ważny temat, o którym należy pomyśleć już na etapie budowy i wybierania projektu domu. Czym jest wymiennik ciepła i jaką rolę pełni w instalacji grzewczej?

hydraulik w kotłowni

Jak działa wymiennik ciepła?

Wymiennik ciepła to specjalne urządzenie, które pozwala na wymianę ciepła pomiędzy cieczami o różnej temperaturze. Istotą jest tu zjawisko konwekcji, czyli przekazania energii. W instalacjach grzewczych płyn o wysokiej temperaturze przekazuje swoją energię do ścianki bądź rurki, w której znajduje się ciecz o niższej temperaturze.

Wymiennik ciepła w dowolnym układzie jest specjalnym urządzeniem mechanicznym, które bierze udział w wymianie cieplnej. W praktyce wyróżnić można wymienniki ciepła gruntowe i płytkowe, a to, jaki wariant zostanie wykorzystany, zależy od projektu instalacji grzewczej.

Sprawdź zasobniki, wymienniki i bufory w hurtowni Onninen

Gdzie wykorzystuje się wymienniki ciepła?

Rozwiązanie, jakim jest wymiennik ciepła jest stosowane w budynkach z systemem rekuperacji, w którym masy powietrza przepływają pomiędzy płytkowymi wymiennikami ciepła, ułożonymi względem siebie równolegle. W ten sposób tworzą się specjalne kanały wentylacyjne, pozwalające na przepływ powietrza.

Jaki wymiennik ciepła warto wybrać?

Najważniejszą kwestią jest wybór właściwych wymienników ciepła, które pozwolą na skuteczne działanie całego systemu. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na parametry i specyfikę danego projektu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonych i polecanych modeli. Jakie propozycje warto rozważyć?

Wymiennik biwalentny Onnline Mega Solar z dwiema wężownicami

TWymiennik biwalentny Onnline Mega Solar z dwiema wężownicamio jeden z cenionych produktów, który przygotowany został z myślą o wykorzystaniu zjawiska konwekcji w instalacjach grzewczych, w których znajdują się dwa źródła ciepła. Pozwala przygotowywać i przechowywać ciepłą wodę użytkową. Produkt posiadający wszystkie niezbędne atesty, objęty gwarancją producenta, jednak należy pamiętać o konieczności regularnej wymiany anody magnezowej. Dużą zaletą jest obudowa, którą można łatwo i wygodnie zdemontować do transportu. Model ten jest wyposażony we wskaźnik temperatury.

Wymiennik ciepła biwalentny Onnline Mega Solar to zbiornik o pojemności 300 l, wykonany ze stali, z klasą energetyczną na poziomie C.

Wymiennik biwalentny Galmet 200l SGW(S)B TOWER BIWAL z dwiema wężownicami spiralnymi

SGW(S)B Tower Biwal to model wymiennika ciepła wolnostojącego, który charakteryzuje się doskonałą jakością i solidnym wykonaniem. Emaliowany zbiornik, Wymiennik biwalentny Galmet 200l SGW(S)B TOWER BIWALdla którego wykonana została izolacja z twardej pianki poliuretanowej. Dużą zaletą produktu jest świetne zabezpieczenie antykorozyjne, do wykonania którego wykorzystano emalię ceramiczną nakładaną na mokro. Wymiennik biwalentny umożliwia jednoczesne podłączenie aż 3 źródeł ciepła. W zależności od potrzeb grzewczych budynku wymiennik dostępny jest również w innych rozmiarach: 300l, 400l, 500l, a także 720l i 1000l.

Wymiennik cwu z wężownicą spiralną, stojący SGW(S) Tower Grand 200L

Kolejnym polecanym modelem jest stojący wymiennik cwu z wężownicą spiralną, SGW(S) Tower Grand 200L. Jego charakterystyczną cechą jest powiększona wężownicą spiralna, dostosowana do współpracy z pompami ciepła. Wymiennik pozwala podgrzewać oraz magazynować wodę ciepłą użytkową. Izolacja zbiornika wykonana jest ze specjalnej, twardej pianki poliuretanowej, na której zamocowana jest dodatkowa, miękka warstwa wykonana z otuliny skay.

Wymiennik SGW(S) Tower Grand wyposażony jest w dwie anody magnezowe, co jeszcze lepiej chroni urządzenie przed korozją. Ten wariant wymiennika dostępny jest również w wersjach: 160l z wężownicą 1,4m, 250l z wężownicą 2,4m, 300l z wężownicą 2,7 m.

Wymiennik do pomp ciepła Galmet SGW(S) Maxi 250L z wężownicą spiralną 2,9m2

Wymiennik do pomp ciepła Galmet SGW(S) Maxi 250L z wężownicą spiralną 2,9m2Dużą popularnością cieszy się także wymiennik do pomp ciepła SGW(S) Maxi 250L z wężownicą spiralną 2,9m2. Skonstruowany w taki sposób, aby doskonale wykorzystywać możliwości, jakie niesie ze sobą ogrzewanie oparte na pompie ciepła. Izolacja zbiornika wykonana przy pomocy pisanki poliuretanowej. Jej wysoka gęstość pozwala maksymalnie ograniczyć straty ciepła. Całość osłonięta miękką folią PVC. Produkt doskonale zabezpieczony przed korozją, dzięki anodom magnezowym, odpowiadającym za zasklepianie mikropęknięć. Całość zakonserwowana emalią ceramiczną.

Sprawdź zasobniki, wymienniki i bufory w hurtowni Onninen

Wymiennik płytowy do pompy ciepła
Wymiennik ciepła rurowy