Ranking zaciskarek do rur PEX

Dodano: czwartek, 23.03.2023


Rury PEX są chętnie stosowane przez instalatorów. Głównym źródłem ich popularności jest wszechstronność – sprawdzają się m.in. jako element przyłączy lub ogrzewania podłogowego.

Czarna zaciskarka do rur typu pex w instalacji hydraulicznej

Konstrukcja rur PEX, składająca się dwóch warstw polipropylenu oraz jednej aluminium, wymaga jednak użycia odpowiednich zaciskarek. Z myślą o użytkownikach, którzy ze względu na brak doświadczenia z tymi narzędziami nie wiedzą, jak wybrać odpowiednią zaciskarkę do rur PEX, przygotowaliśmy ranking najlepszych modeli.

Sprawdź zaciskarki w hurtowni Onninen

 Zaciskarka akumulatorowa Uponor S-Press MINI²

Uponor S-Press zaciskarka akumulatorowa MINI²Marka Unopor to jeden z liderów branży wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej. Fińska marka dostarcza nie tylko elementy instalacji, ale też narzędzia niezbędne do ich montażu. Jednym z nich jest zaciskarka akumulatorowa MINI². Model doskonale sprawdzi się w przypadku rurek o małych średnicach, a kompaktowe rozmiary zapewniają wygodną pracę i transportowanie urządzenia.

Zaciskarka akumulatorowa Uponor S-Press UP110

Model UP110 to kolejne urządzenie marki Uponor w naszym zestawieniu. Ta zaciskarka do PEX obsługuje rury o średnicy od 64 do 108 milimetrów, a akumulator o pojemności 3.0 Ah umożliwia długą i komfortową pracę. Zaciskarkę dostarczamy w komplecie z ładowarką oraz walizką zapewniającą ochronę podczas transportu i przechowywania.

Narzędzia do zaciskania Akku-PressACC Power-Edition Basic Pack marki Rems

Zaciskarka RemsZaciskarka Rems Akku-PressACC Power-Edition Basic Pack dzięki dużej różnorodności szczęk dołączonych do kompletu, znajdzie szerokie zastosowanie w pracach z wykorzystaniem rur o różnych średnicach. Urządzenie jest zasilane z akumulatora, dzięki czemu może być używany również w miejscach bez dostępu do sieci energetycznej.

Zaciskarka REMS Akku-Press Li-Ion Basic-Ppack

Zestaw narzędzi REMS Akku-Press Li-Ion Basic-Ppack to produkt adresowany do najbardziej wymagających użytkowników. Cechuje się stosunkowo niedużą masą, dzięki czemu doskonale nadaje się do prac wymagających dużej precyzji.

Zaciskarka Mini+cęgi 16-32 mm

Zaciskarka mini PurmoAkumulatorowa zaciskarka do PEX Mini+ od marki PURMO to poręczny sprzęt o zminimalizowanej konstrukcji. Za pomocą dołączonych szczęk można zaciskać rury o średnicy od 16 do 32 milimetrów, co czyni go niezawodnym narzędziem przy różnych pracach montażowych prowadzonych nawet w trudnych warunkach.

Zaciskarka Rothenberger Romax 4000

Zaciskarka do PEX Romax 4000, mimo niewielkich rozmiarów, jest urządzeniem o sporych możliwościach. Użycie najlepszych materiałów i podzespołów zapewnia jego niezawodność – próg serwisowy wynosi aż 40 tys. zacisków. Dużym atutem tego modelu jest także ergonomiczna konstrukcja, stworzona z myślą o dotarciu nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Wygodną pracę umożliwia także pojemny akumulator (Li-Ion 18 V 4.0 Ah), dzięki któremu użytkownik może wykonać aż 240 zacisków.

Zaciskarka elektrohydrauliczna Rothenberger ROMAX 3000 AC

Zaciskarka Rothenberger RomaxZaciskarka elektrohydrauliczna ROMAX 3000 AC, dzięki hydraulicznemu napędowi zapewnia szybką pracę (jeden cykl trwa tylko 5 sekund) i dużą siłę – rurki o średnicy do 110 mm mogą być ściskane z siłą od 32 do 34 kN. Obrotowa głowica zapewnia bezproblemowe dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc, a diody LED ułatwiają pracę przy słabszym oświetleniu. Urządzenie jest kompatybilne również ze szczękami innych producentów.

Zaciskarka elektryczna Rems Power Press SE Basic Pack – 12-54

Zaciskarka do PEX Rems Power Press SE Basic Pack – 12-54 to kompletny zestaw narzędzi do prac przy instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Nadaje się do rur przeznaczonych do zimnej i ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania, klimatyzacji lub instalacji przemysłowych. Obsługuje rury o średnicy do 108 centymetrów, a precyzyjny i wydajny mechanizm gwarantuje szybkie zaciskanie.

W naszej ofercie dostępne są również inne modele zaciskarek do rur. W razie problemów z doborem rozwiązania dopasowanego do Państwa potrzeb, zachęcamy do kontaktu. Dzięki specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu w branży, nasi pracownicy z chęcią udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania i wskażą zaciskarkę, która spełni konkretne wymagania.

Sprawdź zaciskarki w hurtowni Onninen

Zaciskarka do rur pex
Zaciskarki pex
Rura pex
Środek poślizgowy do rur