Ranking zegarów astronomicznych TOP 5

Dodano: piątek, 21.07.2023


Coraz większą popularnością cieszą się zegary astronomiczne. Wyposażone są one w mechanizm oraz tarczę. Wykorzystuje się je do załączania oraz wyłączania oświetlenia, a także innych odbiorników elektrycznych, przy czym cały proces odbywa się zgodnie z dobowymi czy astronomicznymi punktami zachodu i wschodu słońca. Szczególnie dobrze sprawdzą się do sterowania czasowego urządzeniami w układach zarówno automatyki domowej, jak i automatyki przemysłowej. Poznajcie ranking top 5 zegarów astronomicznych.

Ręka z telefonem z systemem smart home na tle domu

Sprawdź zegary astronomiczne w hurtowni Onninen

Programator cyfrowy astronomiczny Legrand

Czym jest zegar astronomiczny, a czym programowalny? Poznajcie różnicę

Zegary astronomiczne można wykorzystać do efektywnego zarządzania smart home. Mogą służyć więc do wyłączania czy też włączania oświetlenia czy też innych odbiorników elektrycznych. Zegar astronomiczny należy zaprogramować, a więc wcześniej należy podać programowy punkt włączania oraz wyłączania styku. Cały proces odbywa się również poprzez wskazanie lokalizacji strefy czasowej czy specjalnych kodów współrzędnych. W ten sposób można uzyskać najdokładniejsze pomiary.

Natomiast w przypadku zegarów programowalnych sposób działania jest nieco inny, a mianowicie opiera się on o pomiar słońca, który jest wskazany przez użytkownika. Zegary programowalne występują w różnych cyklach, np.  tygodniowym czy rocznym. Wybierając urządzenie należy zwrócić uwagę na ilość kanałów. Można zdecydować się zarówno na zegar jednokanałowy, jak i dwukanałowy. Duże znaczenie mają też cykle oraz funkcje np. w postaci automatycznej pracy. Można też wybrać półautomatyczne z możliwością ręcznego sterownia stykami czy też ręczne. Jednak na który model należy się zdecydować i który z nich jest najlepszy? Poznaj top 5 modeli zegarów astronomicznych.

Top 1: Programator cyfrowy astronomiczny 1-kanałowy 2-modułowy Legrand

Zegar astronomiczny F&F NFC PCZ-525.3-PLUSWarto zwrócić uwagę na programator cyfrowy astronomiczny Legrand 1-kanałowy 2-modułowy. Wyróżnia go kompaktowa budowa. Rzeczywiście nie zajmuje dużo miejsca i sprawdzi się nawet na małej przestrzeni. To świetny wybór dla osób szukających nie tylko łatwego sposobu sterowania oświetleniem, ale i precyzyjnego. Wykorzystując takie urządzenie można w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo w domu czy w biurze, ale też ograniczyć zużycie energii. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że taki programator, choć nie posiada funkcji programowania co 60 minut, to pozwala na programowanie dobowe. Jest kompatybilny ze standardową instalacją elektryczną, gdyż działa przy napięciu zasilającym AC.      

Top 2: Zegar astronomiczny NFC PCZ-525.3-PLUS F&F

Dobrym wyborem może być zegar astronomiczny F&F NFC PCZ-525.3-PLUS. Jest to model jednokanałowy, który działa w cyklu astronomicznym. Oznacza to, że jego moment włączania się czy wyłączania jest ściśle powiązany z położeniem słońca względem horyzontu. Na uwagę zasługuje fakt, że do tego urządzenia można podłączyć zewnętrzny czujnik jasności. Można ustawić go na wiele różnych sposobów, a więc ręcznie zdalnie, ale też poprzez aplikację mobilną. Dla większej funkcjonalności i wygody użytkowania posiada podświetlany wyświetlacz LED. Sprawdzi się nawet w dużym domu.       

Top 3: Zegar sterujący astronomiczny ASTROCLOCK-2 Eti

Na uwagę zasługuje zegar sterujący astronomiczny Eti ASTROCLOCK-2. To urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Można go programować nie tylko dobowo, ale też tygodniowo. Posiada opcję programowania świątecznego, co oznacza, że można dostosować jego pracę do okresów wakacyjnych czy weekendów. Jego montaż jest prosty i do tego celu wykorzystuje się szynę DIN.  

Top 4: Z-SDM/1K-WO Zegar sterowany cyfrowo kwarcowy tygodniowy Eaton

Zegar sterujący astronomiczny ASTROCLOCK-2 ETIMożna zdecydować się na Zegar sterowany cyfrowo kwarcowy tygodniowy Eaton Z-SDM/1K-WO. Sprawdzi się do montażu szeregowego. Jest prosty w programowaniu. Posiada program dzienny, tygodniowy, ale też program zmiany z czasu letniego na zimowy. To dobry wybór zarówno do biura, mieszkania, jak i domu jednorodzinnego. W tym urządzeniu wykorzystuje się styl przełączny, zaś sterowanie odbywa się kwarcowo. Dla jeszcze większej trwałości posiada stopień szczelności IP20. Chroni użytkowników przed porażeniem przy próbie dotknięcia. To urządzenie do użytku wewnątrz pomieszczeń.

Top 5: Programator czasowy 1-kanałowy, astronomiczny 230V AC ZCM-31 Zamel

Wśród wiodących producentów zegarów sterujących można wybrać programator czasowy Zamel 1-kanałowy, astronomiczny 230V AC ZCM-31. Jest to urządzenie, które można wykorzystać nie tylko do sterowania oświetleniem, ale i innymi sprzętami elektrycznymi. Całość odbywa się w sposób automatyczny. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu urządzeniem, można znacząco zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Dla lepszego zarządzania posiada duży ekran LCD, a także funkcjonalne i czytelne przyciski. To co wyróżnia ten programator to fakt, że posiada stopień ochrony IP 44, co oznacza, że można stosować go na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Sprawdź zegary astronomiczne w hurtowni Onninen