Ranking zmiękczaczy wody 2024

Dodano: wtorek, 6.02.2024


Zmiękczacz do wody jest niezawodnym urządzeniem, które cieszy się dużą popularnością na rynku. Sprzęt tego typu sprawia, że twarda woda jest pozbawiana związków prowadzących do pojawiania się osadów kamiennych. Urządzenie bardzo łatwo się montuje i użytkuje, dlatego chętnie gości w naszych domach. W efekcie przez cały czas mamy dostęp do miękkiej wody w danym pomieszczeniu. Sprawdźmy, jakie zmiękczacze do wody są najczęściej użytkowane przez klientów. W naszym rankingu każdy znajdzie dla siebie to, czego potrzebuje.

Kobieta bierze prysznic w turkusowej łazience

Sprawdź zmiękczacze wody w hurtowni Onninen

TOP 10 zmiękczaczy wody

Warto wiedzieć, że domowy zmiękczacz do wody jest funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem. Nie tylko poprawia właściwości użytkowanej wody, lecz także obniża koszty zużywania detergentów i wpływa na dobrą kondycję skóry. Wśród najpopularniejszych propozycji wymienić warto:

Zmiękczacz wody kompaktowy z elektronicznym sterowaniem objętościowym Onnline

Zmiękczacz wody kompaktowy OnnlineKompaktowe urządzenie tego typu jest z powodzeniem stosowane w instalacjach wodnych w gospodarstwach domowych, obiektach użyteczności publicznej i kotłowniach. Produkt jest wyposażony w wielodrogowy zawór sterujący, zbiornik solanki i kolumnę z żywicą jonowymienną. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można go zamontować praktycznie wszędzie. W pełni automatyczne urządzenie zapewnia przepływ wody na poziomie 1680 l/h. Szerokość sprzętu wynosi 27 cm, a wysokość 60,2 cm. Atest PZH jest gwarancją najwyższej jakości.

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk L - 20 L

Zmiekczacz wody BWT Perla SilkZmiękczacz wody BWT Perla spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Urządzenie odznacza się niewielkimi rozmiarami i automatyczną regeneracją. Można liczyć nie tylko na imponującą wydajność, lecz także niskie zużycie wody i soli podczas regeneracji. Najważniejsze cechy to łatwość obsługi, wielofunkcyjny wyświetlacz i zawór bezpieczeństwa solanki dla dodatkowej ochrony. Waga urządzenia to 28 kg, a objętość 0,104 m3.

Zmiękczacz do wody Claro 20 L

Zmiękczacz wody Claro 20 lCzym cechuje się ten produkt? Przede wszystkim można liczyć na niepowtarzalną obudowę i wysoką jakość urządzenia. Najważniejsze parametry to: długość - 0,31 m, szerokość - 0,5 m, wysokość - 1,1 m, waga - 34,5 kg, objętość: - 0,171 m3.

Stacja uzdatniania wody do kotłowni BWT

To jednokolumnowe urządzenie sterowane objętościowo. Doskonale sprawdzi się w domach i usługowych obiektach. Został fabrycznie zaprogramowany, tak aby uruchomienie było łatwe i sprawne. Nie bez znaczenia jest wielodrogowy zawór sterujący kontrolą mikroprocesorową. Poza tym sprzęt obejmuje także zawór podmieszania do regulacji twardości, kolanowe przelewowe, kolumnę jonowymienną, tabletkowy tester ogólnej twardości i wąż popłucznej wody. Jeśli chodzi o wagę i objętość urządzenia, te parametry kształtują się następująco: 29,38 kg oraz 0,104 m3.

Zmiękczacz wody jednokolumnowy Rondomat

Sprzęt jednokolumnowy posiada sterownik elektroniczny, pozwalający kontrolować wodę zimną. Daje możliwość korzystania z wody zmiękczonej całkowicie lub częściowo za pomocą dodatkowego zaworu. Co ciekawe, docenić warto możliwość rozbudowy nawet do czterech wymienników. Sprzęt posiada głębokość 910 mm, a średnica przyłącza wynosi 2". Niezwykle ważny jest także atest PZH.

Zmiękczacz do wody dwukolumnowy Eurosoft

Zmiękczacz wody dwukolumnowy BWTUrządzenie jest sterowane objętościowe i pracuje w systemie wahadłowym. Zapewnia użytkownikom nieprzerwaną dostawę wody, zgodnie z oczekiwaniami. Poza tym do wyboru mamy wodę zmiękczoną całkowicie lub częściowo. Plusem jest kompaktowa obudowa, która sprawdzi się nawet w małym wnętrzu. Producent postawił na materiały najwyższej jakości.

Zmiękczacz wody dwukolumnowy Rondomat Duo 2

To kolejna ciekawa propozycja, której nie może zabraknąć w tym rankingu. Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie w otoczeniu przemysłowym. Atutami są: krótki czas regeneracji, możliwość podłączenia do automatyki obiektu oraz optymalne zużycie soli i wody płuczącej. Nie zapominajmy o kompaktowej obuwie, pozwalającej zaoszczędzić miejsce. Głębokość wynosi 440 mm, a średnica przyłącza 1". Produkt waży 70 kg i odznacza się objętością na poziomie 1,277 m3.

Zmiękczacz wody grzewczej SYR

Zmiękczacz wody grzewczej SYRZmiękczacz wody grzewczej 3200 jest zespołem przyłączeniowym SYR 3200 ze zbiornikiem, w którym znajduje się żywica jonowymienna. Istnieje możliwość uzdatnienia określonej ilości wody, co zależy od butli, jakości wody w zasilaniu i nastawy sprzętu. Po przepływie danej ilości, konieczna jest wymiana żywicy uzdatniającej. Parametry urządzenia są następujące: długość 0,594 m, szerokość 0,311 m, wysokość 0,228 m, waga 7,326 kg, objętość. 0,042 m3.

Zmiękczacz BWT Perla Silk XL - 25L

BWT Perla Silk jest urządzeniem designerskim, które zachwyca prostotą i elegancją. Sprzęt waży 33 kg, a jego objętość to 0,104 m3. Długość, szerokość i wysokość wynoszą kolejno: 0,47 m, 0,276 m, 0,803 m. Zintegrowany wyświetlacz jest odporny na kurz, zapewniając wygodę podczas stosowania. Model jest testowany i zgodny Europejską Normą Jakości EN 14743.

Zestaw zmiękczacz wody BWT AQUADIAL + filtr, multiblock, węże, syfon do popłuczyn

Jednokolumnowy zmiękczacz sterowany objętościowo sprawdza się w domach i usługowych obiektach. W zestawie znajdziemy: wielodrogowy zawór sterujący kontrolą mikroprocesorową, z proporcjonalną regeneracją złoża, zawór podmieszania do regulacji twardości, kolumnę jonowymienną, kolano przelewowe, wąż wody popłucznej i tabletkowy tester twardości ogólnej. Potwierdzeniem jakości jest tutaj atest PZH. Waga urządzenia wynosi 29,38 kg, a objętość to 0,104 m3.

Sprawdź zmiękczacze wody w hurtowni Onninen