Rewolucyjny system złączek do klimatyzacji: Złączki Conex >B< MaxiPro

Dodano: poniedziałek, 24.06.2024


Instalacje klimatyzacyjne i chłodnicze odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu komfortu i wydajności w różnych środowiskach - od budynków mieszkalnych po duże obiekty przemysłowe. W dobie rosnących wymagań dotyczących efektywności energetycznej oraz bezpieczeństwa, wybór odpowiednich komponentów staje się niezwykle istotny. Jednym z najważniejszych elementów każdej instalacji są łączniki, które muszą spełniać wysokie standardy branżowe (certyfikacje), ale przede wszystkim wymogi dotyczące jakości i niezawodności.

Instalator tnie rurę miedzianą do klimatyzacji ze złączkami przecinarką automatyczną

Sprawdź złączki Conex >B< MaxiPro w hurtowni Onninen

Dlaczego warto stosować złączki Conex >B< MaxiPro w instalacjach?

Conex Bänninger, uznany międzynarodowy producent i dostawca złączek oraz akcesoriów do instalacji wodnych, chłodniczych czy klimatyzacyjnych, wprowadził na rynek swoje innowacyjne miedziane łączniki zaprasowywane >B< MaxiPro. Te nowoczesne rozwiązania przeznaczone do systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych oferują szereg zalet, które znacząco upraszczają proces instalacji, podnoszą bezpieczeństwo pracy instalatora oraz redukują koszty inwestycji.

Łatwość instalacji

Miedziane złączki Conex Bänninger do klimatyzacji na szarym tle

Złączki >B< MaxiPro zostały zaprojektowane z myślą o szybkim i prostym montażu, co znacząco redukuje czas instalacji w porównaniu do tradycyjnych metod, takich jak lutowanie na twardo. Dzięki temu można zaoszczędzić cenny czas i zwiększyć efektywność pracy, jednocześnie uzyskać bezpieczne i trwałe połączenie.

Brak przedmuchu azotem

Jedną z największych systemu zaciskowego >B< MaxiPro jest brak konieczności przedmuchiwania instalacji azotem podczas montażu. Jest to znaczące uproszczenie procesu instalacji w porównaniu do metod wymagających lutowania.

Bezpieczeństwo instalacji

Używanie łączników Conex >B< MaxiPro eliminuje ryzyko związane z użyciem otwartego ognia. Jest to szczególnie ważne w środowiskach, gdzie istnieje ryzyko pożaru lub gdzie prowadzenie prac lutowniczych jest niemożliwe. Dzięki temu prace instalacyjne mogą być wykonywane bezpieczniej i w szerszym zakresie warunków.

Miedziane złączki Conex Bänninger zaprasowane do gazu na białym tle

Wytrzymałość i niezawodność złączek Conex

Łączniki >B< MaxiPro charakteryzują się wysoką odpornością na wysokie ciśnienie i temperaturę, co sprawia, że są idealne do zastosowań w systemach klimatyzacyjnych i chłodniczych. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 48 bar przy temperaturze 121°C, co gwarantuje ich niezawodność w najbardziej wymagających warunkach.

Redukcja kosztów

Szybsza instalacja, skrócenie czasu pracy oraz eliminacja potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi i akcesoriów do lutowania przekładają się na obniżenie całkowitych kosztów instalacji. Prace instalacyjne może wykonać jeden pracownik, nie zakłócając przestrzeni i działalności innym w godzinach ich pracy. To sprawia, że łączniki >B< MaxiPro są nie tylko efektywne, ale również ekonomiczne.

Parametry techniczne

Łącznik prosty długi Conex 3/8" MaxiPro MPA5270L0030001Łączniki >B< MaxiPro są dostępne w rozmiarach calowych (od ¼” do 1 5/8”) oraz metrycznych (od 6 mm do 28 mm), a to pozwala na ich wszechstronne zastosowanie w różnych systemach. 

Gwarancja i szkolenia

Produkty z linii >B< MaxiPro objęte są 10-letnią gwarancją, pod warunkiem, że zostaną zamontowane przez przeszkolonego i certyfikowanego instalatora systemu >B< MaxiPro. Conex Bänninger oferuje bezpłatnie zarówno szkolenia stacjonarne, jak i online, aby zapewnić najwyższy standard montażu i eksploatacji.

Miedziane łączniki zaprasowywane >B< MaxiPro od Conex Bänninger to innowacyjne rozwiązanie, które łączy łatwość instalacji, bezpieczeństwo, wytrzymałość i ekonomiczność. Dzięki tym cechom, system zaciskowy >B< MaxiPro będzie doskonałym wyborem dla profesjonalistów w branży klimatyzacyjnej i chłodniczej, zapewniając niezawodność i efektywność w każdej instalacji.

Sprawdź złączki Conex >B< MaxiPro w hurtowni Onninen