Rozświetl swoją łazienkę z białą baterią prysznicową!

Dodano: czwartek, 9.05.2024


Choć najbardziej powszechne są chromowane baterie prysznicowe w kolorze srebrnym, wiele osób decyduje się na inne, bardziej oryginalne rozwiązanie i wybiera białe baterie łazienkowe. Takie modele prezentują się oryginalnie i sprawiają, że wnętrze łazienki wydaje się jeszcze bardziej sterylne i jaśniejsze. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Biała bateria prysznicowa w łazience na ścianie dająca wodę

Sprawdź białe baterie prysznicowe w hurtowni Onninen

Do jakiego wnętrza będzie najlepiej pasować biała bateria prysznicowa? 

Białe baterie prysznicowe to świetny wybór do każdej łazienki, w której stosuje się kafle inne niż białe. Nie oznacza to jednak, że nie można stosować ich w łazience, gdzie dominuje biel, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że w takim przypadku nie będą wyraźnie widoczne. Jeśli biała bateria prysznicowa ma być wyeksponowana, to najlepiej będzie się prezentować na ściance prysznicowej w kontrastującym kolorze, czyli najlepiej czarnej, ale też każdej innej, która odbija biel. Biała bateria łazienkowa świetnie się prezentuje zarówno w strefie umywalkowej, jak i prysznicowej.

Biała bateria prysznicowa Ferro Adore BDR7Rozświetla wnętrze, a nawet w połączeniu z innymi białymi elementami, jak umywalki czy wanny, powiększa je optycznie. Takie baterie łazienkowe świetnie prezentują się w połączeniu z elementami drewnopodobnymi czy betonowymi, a także odpowiednio zabezpieczonym przed butwieniem drewnem czy odpornym na wilgoć drewnem egzotycznym. Baterie prysznicowe mogą występować w wersji białej z detalami w kolorze chromu, co dotyczy podstawy czy też perlatora z sitkiem. Taka armatura do łazienki świetnie prezentuje się we wnętrzu w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy też industrialnym.

Gdy tworzy się aranżację z wanną i parawanem nawannowym w mlecznym odcieniu, to biała bateria z zestawem natryskowym świetnie się sprawdzi. Warto wybierać baterie wyposażone w filtry z termostatem i perlatorem, które z jednej strony będą napowietrzać wodę i ograniczać jej zużycie, a z drugiej będą zapobiegać poparzeniu się użytkowników, dzięki ogranicznikowi temperatury. Filtruj wodę, by uniknąć pojawiania się wapiennych nalotów na słuchawce prysznicowej.              

Jak czyścić białą baterię prysznicową? 

Biała bateria prysznicowa Kludi Pure&Easy Jednouchwytowa 378419165Biała bateria prysznicowa powinna być czyszczona w taki sam sposób jak każda inna armatura. Baterie łazienkowe można czyścić stosując mleczka czy też specjalne płyny, które nie niszczą powłoki baterii. Nie można stosować środków zawierających takie substancje jak rozpuszczalniki czy kwasy, które mogą niszczyć nie tylko chromowane baterie, ale i białe baterie łazienkowe.

Biel powoduje, że na baterii bardziej widoczne są zanieczyszczenia, ale z drugiej strony szybciej można je zauważyć. Gdy regularnie sprząta się łazienkę, taka bateria łazienkowa może naprawdę świetnie się prezentować, a co ważne nie widać na niej zacieków czy odcisków palców tak jak na chromowanej.

Białe baterie prysznicowe w hurtowni Onninen 

Na ścianie w obrębie strefy prysznicowej można zamontować białą baterię, która świetnie będzie współgrać z czarnymi czy też szarymi kafelkami łazienkowymi. W ofercie hurtowni Onninen można znaleźć wysokiej jakości produkty.

Wśród nich wyróżnia się biała bateria prysznicowa Ferro Adore BDR7. Posiada funkcję termostatyczną, która sprawia, że można korzystać z prysznica o optymalnej temperaturze bez obaw o jej nagłą zmianę. W łazience w stylu skandynawskim czy minimalistycznym sprawdzi się doskonale. Jest to model do montażu ściennego, który można dopasować do klasycznej ścianki prysznicowej.

Biała bateria wannowo-prysznicowa Kludi Pure&Easy jednouchwytowa 376819165Na uwagę zasługuje także biała bateria prysznicowa Kludi Pure&Easy Jednouchwytowa 378419165. Wyposażona jest w ergonomiczną rączkę, dzięki czemu można łatwo regulować zarówno strumień wody, jak i temperaturę. Biała powłoka sprawia, że jest oryginalna, ale i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest to typowy model przeznaczony do natrysku.

Dla osób, które chcą korzystać z prysznica w wannie sprawdzi się biała bateria wannowo-prysznicowa Kludi Pure&Easy jednouchwytowa 376819165. Ten model także zachwyca estetyką. Posiada ogranicznik temperatury i jest to model jednokurkowy. Długość wylewki w tym przypadku wynosi 165 mm.

Sprawdź białe baterie prysznicowe w hurtowni Onninen