Sterowniki SALUS Smart Home wspierają Twój budżet domowy

Dodano: piątek, 12.02.2021


Im dłużej nie podejmiesz działania, tym więcej pieniędzy tracisz /C. Wilkerson/

Dom jest miejscem, w którym się czujmy najlepiej. Cieszy w nim dopasowany do naszych gustów wystrój, wygodne meble, piękne dekoracje oraz przez lata zgromadzone pamiątki. Proza życia dopada jednak każdego. Nie ma dla gospodarza większej radości niż niskie rachunki za energię elektryczną. Prędzej czy później wszyscy zadajemy sobie pytanie: w jaki sposób zmniejszyć koszty eksploatacji tzw. mediów?

Urządzenia Salus Controls

Ogranicz zużycie prądu – kilka prostych kroków

Codzienne marnowanie energii – a co za tym idzie pieniędzy – to plaga. Rzadko myślimy o tym, że nieroztropność kosztuje: nie wyłączamy świateł, nie wyjmujemy z gniazdek ładowarek, śpimy przy zapalonych lampkach nocnych. Sumując te oraz wiele innych zaniedbań, niechcący powodujemy wzrost kosztów eksploatacji naszych domów.

Co możemy zrobić, aby to zmienić?

Rozpocząć warto od wymiany „energożernych” urządzeń na te z klasą energetyczną A, A+, A++, a najlepiej A+++. Lecz co ze złymi nawykami? Zebraliśmy dla Ciebie kilka porad, które już dziś warto wprowadzić w życie:

 1. Rozsądnie korzystaj ze sprzętów, których pobór energii jest największy:
 • w PRALCE nie pierz małych ilości, w ZMYWARCE nie zmywaj kilku kubków i talerzy: urządzenia i tak pobiorą tyle energii, ile pobrałyby przy pełnym załadowaniu
 • nie ustawiaj LODÓWKI w pobliżu kaloryfera, nie zasłaniaj krat wentylacyjnych oraz nie wkładaj do chłodziarki ciepłych potraw: przy złej wentylacji agregat pracuje pełną parą, zaś gorące dania ogrzewają lodówkę, która – żeby wrócić do właściwej temperatury chłodzenia – zużywa więcej prądu
 • gotuj jedynie tyle wody w CZAJNIKU, ile potrzebujesz: chcąc zrobić jedną filiżankę herbaty, nie wstawiaj litra wody – zmarnujesz energię elektryczną na zagotowanie 750 ml, które ostygną w czajniku i ponownie trzeba będzie je zagrzać
 • w TELEWIZORACH, RADIACH i KOMPUTERACH wyłączaj stan gotowości: wprawdzie każde z tych urządzeń w stanie czuwania pobiera tylko kilka watów, jednak w skali roku te kilka watów przełoży się na realne oszczędności.
 1. W często użytkowanych pokojach wymień tradycyjne żarówki na energooszczędne świetlówki LED: nie tylko pobiorą mniej energii, ale będą dłużej świecić jasnym, przyjemnym dla oka światłem.
 2. Elektronikę wpinaj w listwy zasilające z wyłącznikiem: dzięki temu jednym ruchem wyłączysz odbiorniki, z których przez dłuższy czas nie korzystasz.
 3. Wprowadź do swojego domu rozwiązania SALUS Smart Home: jeżeli po kolacji nie pamiętasz o wyłączeniu światła w kuchni lub co wieczór zasypiasz przed telewizorem, idealnym rozwiązaniem będą nasze inteligentne wtyczki. Pracując według ustalonego przez Ciebie harmonogramu, Smart Plugi o ustalonej porze odetną zasilanie od urządzeń i zmniejszą pobór energii. Wystarczy stworzyć regułę wyłączającą wszystko o północy.

Sprawdź produkty SALUS w hurtowni Onninen

Pamiętaj: każde zoptymalizowane urządzenie zwiększy kwotę oszczędności!

Nasza złota myśl: oszczędzaj, nie rezygnując z komfortu

Nie chodzi o to, żebyś oszczędzał kosztem swojej wygody – czy niskie rachunki sprawią Ci przyjemność, jeśli będziesz zamarzał w ciemnym domu? Odcięty od informacji, rozsianych po świecie znajomych i ulubionej wirtualnej rozrywki? Mało prawdopodobne.

Nie na tym polega mądre oszczędzanie. Sekret leży w wydajności urządzeń oraz świadomym z nich korzystaniu. Branża Smart Home powstała, aby udowodnić Ci, że żyjąc oszczędnie, nie tylko nie tracisz komfortu, lecz go zyskujesz.

Produkty SALUS Controls w sklepie Onninen


Urządzenia Salus Controls

Zaoszczędź na ogrzewaniu

Dla wielu to oczywiste, lecz mówiąc o obciążeniach domowego budżetu, trzeba przypomnieć, że największą część energii zużywanej podczas eksploatacji domu pochłania ogrzewanie.

Jeżeli zależy Ci na dużej skali codziennego oszczędzania i energii, i pieniędzy, nie możesz pominąć propozycji SALUS Controls przewidzianych dla instalacji grzewczych. Dlaczego? Ponieważ w nowoczesnej i stale się rozwijającej branży Smart Home, segment odpowiedzialny za sterowanie temperaturą jest dla naszej firmy najważniejszy. W tym obszarze mamy wiedzę i długoletnie doświadczenie, a co z tym się wiąże – wprowadziliśmy na rynek wiele wysokiej jakości produktów i sprawdzonych w działaniu rozwiązań technologicznych.

Dlaczego warto zastosować inteligentne sterowanie ogrzewaniem?

Po pierwsze, dopasowując temperaturę pomieszczeń do Twoich bieżących potrzeb (np. przez dwie godziny 26 stopni w łazience, wieczorem 23 stopnie w salonie, nocą 20 stopni w sypialni), unikniesz przegrzania mniej uczęszczanych pokoi oraz zbędnych opłat za ciepło, którego nie potrzebujesz.

Regulatory pokojowe SALUS Controls działają elastycznie. Ich zadaniem jest utrzymanie w pokojach ustalonej przez Ciebie temperatury. Nie oznacza to jednak, że będąc poza domem, nie masz wpływu na pracę swoich urządzeń grzewczych. Z biura, z restauracji, z hotelu w Las Palmas – możesz reagować. Nasze regulatory pracują według ustalonych harmonogramów, lecz uwzględniają także Twoje doraźne decyzje.

Efekt? Sterowanie temperaturą = sterowanie opłatami

Po drugie, bezpłatna aplikacja SALUS Smart Home rejestruje i pokazuje zużycie energii urządzeń pracujących w domu, dając Ci podgląd (i pogląd!) na źródła pochłanialności Twoich pieniędzy. Historia poboru energii pozwoli przeprowadzać kalkulację kosztów.

Nie strzelasz już w ciemnio – grzejnik w korytarzu, lampa w sypialni, komputer? Dlaczego rachunki są wyższe niż zakładałeś? Mając konkretne dane, wiesz, czego pilnować oraz jaki harmonogram temperatur stworzyć dla poszczególnych pokoi. Gdzie zainstalować inteligentne wtyczki? W ten sposób Twoje oszczędności mogą sięgać i kilkuset złotych rocznie, a to już inwestycja.

Badania dowodzą, że – świadomi tego, iż Smart Home naprawdę odciąża domowy budżet – jesteśmy skłonni w niego inwestować.

Smart home od Salus Controls

Wnioski końcowe

Współczesna technologia przestała być splotem parametrów technicznych. Stała się wsparciem, wyznacznikiem komfortu i bezpieczeństwa. Inteligentny dom to nie tylko kombinacje komend. W praktyce to zaprogramowane według Twoich potrzeb miejsce, które m.in.:

 • utrzymuje w pokojach indywidualną, ustaloną przez domowników temperaturę
 • zasuwa rolety przy wysokim nasłonecznieniu
 • umożliwia zdalne i czasowe sterowanie urządzeniami elektrycznymi (np. oświetleniem)
 • rejestruje zużycie energii elektrycznej
 • wykrywa i informuje o niepowołanych zdarzeniach (czujniki: dymu, zalania, otwarcia)

SALUS Smart Home pełni więc funkcję osobistego sekretarza, księgowego i inspektora ochrony: troszczy się o dobro Twojej rodziny, pilnuje układu dnia, liczy wydatki.

SALUS Controls zapewni Ci idealne sterowanie domem.

Sprawdź produkty SALUS w hurtowni Onninen

Termostat Salus
Inteligentna wtyczka