Skuteczna ochrona przed hałasem: Izolacje akustyczne armacell

Dodano: piątek, 1.12.2023


Zanieczyszczenie hałasem staje się coraz bardziej palącym problemem, dlatego ważne jest, aby zastanowić się nad skutecznymi rozwiązaniami. Na szczęście istnieją takie rozwiązania, a jednym z nich są izolacje akustyczne Armacell. To innowacyjne produkty, które nie tylko zapewniają wygodę, ale także wyjątkową skuteczność w walce z uciążliwym hałasem. Co więcej, zaskoczeniem może być fakt, że skuteczna bariera od niechcianych dźwięków może mieć zaledwie jeden milimetr grubości. Jak to możliwe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule

Schemat 3D budynku z izolacją akustyczną Armacell 2

Sprawdź produkty Armacell w hurtowni Onninen

Efektywna ochrona przed hałasem

Hałas związany z instalacjami rur to częsty problem, który może zakłócać zarówno życie codzienne w domu, jak i efektywność pracy w biurze. Uderzająca w ścianki rur woda generuje drgania i generuje irytujący hałas. Dodatkowo, rury przechodzą przez wiele kondygnacji i pomieszczeń, tworząc korytarze rozprzestrzeniania dźwięku, który może być słyszalny nawet w odległych częściach budynku. Dlatego ochrona przed hałasem związany z instalacjami rur staje się coraz ważniejsza.

Otulina Armacell Armaflex HT-13×015 kauczuk /2m/Armacell, lider w dziedzinie izolacji akustycznych, opracował specjalne rozwiązania, które pozwalają na skuteczną izolację instalacji kanalizacyjnych, ściekowych i deszczowych. Jednym z produktów, który zdobył uznanie w dziedzinie ochrony przed hałasem, jest ArmaComfort AB. Ta elastyczna izolacja składa się z dwóch warstw: bariery akustycznej epdm/eva o grubości 2 mm oraz elastycznej pianki kauczukowej Armaflex o grubości 9 mm. Wersja ArmaComfort AB Alu Plus dodatkowo posiada powłokę aluminiową, która zapewnia klasę reakcji na ogień NRO (B-s1,d0). Dzięki swojej elastyczności i łatwości montażu, izolacja ta jest doskonałym rozwiązaniem, które można dostosować do różnych kształtów i konfiguracji instalacji.

Badania przeprowadzone przez niezależną instytucję certyfikującą, Center Scientifique et Technique du Bâtiment (CSTB), potwierdziły wysoką skuteczność izolacji ArmaComfort AB i ArmaComfort AB Alu Plus w redukcji hałasu generowanego przez instalacje rurowe. Na przykład, jedna warstwa izolacji o grubości 13 mm spowodowała imponujący spadek poziomu hałasu o 16 dB dla pionowej rury o średnicy 100 mm i przepływie 2 l/s. Warto zaznaczyć, że ludzkie ucho odbiera spadek o 10 dB jako zmniejszenie głośności o połowę.

Do ochrony słuchu wystarczy 1 mm grubości

W miastach hałas z zewnątrz, pochodzący z ulic, sąsiadów czy głośnych klimatyzatorów, może stać się źródłem niekończącej się frustracji. Czasami wystarczy zaledwie kilka milimetrów, aby nasza ochrona słuchu była kompletna. Możemy sięgnąć po różną grubość mat - dostępne są rozwiązania już od 1 do 5 mm.

Płyta akustyczna Armacell ArmaComfort AB ALU PLUS 11mm B-s1, d0ArmaComfort Barrier to wyjątkowe maty stworzone z mieszanki EVA/EPM, które stanowią doskonałą barierę akustyczną. Ich zastosowanie jest niezwykle wszechstronne, ponieważ mogą być umieszczone zarówno wewnątrz powstających ścian, jak i na ich powierzchni. Dla tych, którzy nie chcą przeprowadzać skomplikowanych remontów, dostępna jest wersja maty ArmaComfort Barrier P z warstwą samoprzylepną. Co więcej, ich zewnętrzna biała powierzchnia może stanowić estetyczne wykończenie wnętrza lub bazę pod malowanie, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla już istniejących pomieszczeń.

Niezwykła różnorodność dostępnych grubości mat ArmaComfort Barrier, już od zaledwie 1 mm, sprawia, że można je dostosować do praktycznie każdej przestrzeni. Warto podkreślić, że te niewielkie różnice w grubości mogą mieć ogromny wpływ na poziom hałasu, który dociera do wnętrza. Dlatego niezależnie od tego, czy zmagamy się z hałasem ulicznym, uciążliwym sąsiadem czy głośnym klimatyzatorem, ArmaComfort Barrier oferuje prostą, skuteczną i dyskretną ochronę naszego słuchu.

Ochrona przed hałasem z zewnątrz

W przestrzeniach komercyjnych źródła hałasu mogą pochodzić również od wewnętrznych urządzeń czy rozmów pracowników. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po akustyczną piankę poliuretanową ArmaComfort PUR & PET, która wyróżnia się wysoką zdolnością do pochłaniania dźwięku. Gdy fala dźwiękowa napotyka na ten materiał, zostaje wchłonięta i stłumiona, co oznacza, że każde kolejne odbicie jest znacznie cisze. Jednak to nie wszystko - pianki PET od Armacell są produkowane z wykorzystaniem do 90% materiału pochodzącego z recyklingu, co przyczynia się do zmniejszenia ilości plastiku trafiającego na wysypiska.

Otulina Armacell Armaflex HT-19×060 kauczuk /2m/W walce z hałasem nie zawsze wystarczy jedna metoda ochrony. W szczególności w przypadku wysokich poziomów hałasu konieczne może być zastosowanie kilku technik jednocześnie. Na szczęście Armacell oferuje szeroką gamę produktów, które kompleksowo wspierają redukcję hałasu. Możemy wybierać między izolacjami pochłaniającymi dźwięk, a tymi stanowiącymi barierę dla niepożądanych dźwięków. Warto również zaznaczyć, że nasi techniczni doradcy są zawsze gotowi do pomocy, opracowując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Dzięki skutecznym rozwiązaniom oferowanym przez Armacell możemy cieszyć się spokojem i ciszą, niezależnie od tego, czy hałas dociera z zewnątrz czy wynika z działania wewnętrznych urządzeń. Nasza ochrona przed hałasem staje się bardziej przyjazna zarówno dla nas, jak i dla środowiska.

Sprawdź produkty Armacell w hurtowni Onninen