Solidne i łatwe łączenie klimatyzacji: Łączniki firmy Conex Banninger

Dodano: poniedziałek, 20.11.2023


Żeby stworzyć niezawodną, sprawnie działającą instalację klimatyzacyjną, potrzeba do tego celu doskonale zaprojektowanych, odpornych na działanie różnych czynników, giętkich i łatwych w montażu rur oraz łączników miedzianych. Udowodnimy to w poniższym artykule, opisując najlepsze w swojej klasie łączniki miedziane B MaxiPro marki Conex Banninger.

Miedziane rury do klimatyzacji z kolanem w instalacji

Sprawdź łączniki miedziane Conex Banninger w hurtowni Onninen

Wygodna instalacja rur miedzianych do klimatyzacji

Miedź to materiał ceniony od tysięcy lat, jako najwcześciej poznany i szeroko wykorzystywany przez człowieka. Bez niego nie byłoby rozwoju cywilizacji, którą znamy. Z powodzeniem stosowany w czasach przedhistorycznych, z powodzeniem stosowany dzisiaj. Nic nie stracił ze swojej popularności, ponieważ cechuje się doskonałymi właściwościami: wysokim przewodnictwem cieplnym i elektrycznym, możliwością 100% recyklingu, trwałością oraz odpornością na korozję. Plastyczny, więc łatwy w obróbce.

Łącznik redukcyjny mufowy Conex Banninger MaxiPro 1/2"x3/8" W niektórych obszarach to materiał, bez którego nie można się obejść. Tak jest zdecydowanie w branży klimatyzacji i chłodnictwa. Wobec zmian klimatycznych rośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju instalacje, ponieważ obok wydajności istotne są również kwestie ekologiczne. Nie ma więc wątpliwości, że wydajne instalacje wentylacyjne, klimatyzacyjne i chłodnicze są niezbędne, co sprawia, że pojawiają się w coraz większej liczbie domów, mieszkań, ale i w budynkach komercyjnych czy użyteczności publicznej.

To, co jednak stanowi o sile miedzi, to sposób łatwego i solidnego łączenia rur za sprawą innowacyjnego sposobu - zaprasowywaniu. Porównując to do tradycyjnego lutowania na twardo, zaprasowywanie to metoda zdecydowania szybsza w realizacji, bardziej estetyczna i bezproblemowa w wykonaniu. Tak właśnie działa system >B< MaxiPro marki Conex Banninger.

Rodzaje łączników miedzianych Conex Banninger

Seria >B< MaxiPro to system łączników zaprasowanych do stosowania z różnymi - twardymi, półtwardymi i miękkimi (o średnicach do ⅞”) - rurami miedzianymi zgodnymi z normami PN-EN 12735-1,PN-EN 12735-2 lub ASTM-B280. Są wyjątkowe pod każdym względem, zapewniając trwałe, szczelne i bezpieczne połączenia, idealne do zastosowania w instalacjach klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.

Łącznik redukcyjny nyplowy Conex Banninger MaxiPro 3/8" x 1/4" Łączniki miedziane do klimatyzacji są dostępne w rozmiarach calowych 1/4", 3/8", 1/2", 5/8", 3/4", 7/8", 1", 1 1/8" i 1 3/8". Metryczne 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 15 mm, 16 mm, 18 mm, 22 mm i 28 mm. Tak dużo różnych rodzajów łączników miedzianych zapewnia ich łatwe dopasowanie do prac montażowych w wielu obszarach, dlatego też są nieodzowne w instalacjach chłodniczych, klimatyzacyjnych, ale i do pomp ciepła (po stronie chłodniczej).

Seria >B< MaxiPro jest wytwarzana z miedzi chłodniczej (UNS C12200 min. 99,9% czystości), co zapewnia doskonałą jakość rur, łączników i innych elementów. Pamiętajmy, bo to ważne, że wszelkie prace instalacyjne przy wykorzystaniu systemu >B< MaxiPro  muszą być wykonane przez przeszkolonego i wykwalifikowanego instalatora, który posiada stosowne świadectwo ukończenia szkolenia w zakresie >B< MaxiPro. Jeśli tak jest, łączniki są objęte 10-letnią gwarancją.

Łączniki miedziane do klimatyzacji Conex Banninger

Jak widzimy, łączniki Conex Banninger gwarantują to, co najważniejsze, a więc bezpieczne, trwałe i szczelne połączenia, przystosowane do zastosowania w instalacjach klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.

Mufa Conex Banninger 1/4" MaxiProBiorąc to pod uwagę, polecamy kilka niezawodnych łączników >B< MaxiPro, jak łącznik redukcyjny mufowy 5/8" x 3/8" B MaxiPro o długości 0,018 m, szerokości 0,018 m, wysokości 0,043 m i wadze 0,02 kg. Dostępne w opakowaniach po 2 lub 150 sztuk. Kolejnym modelem jest łącznik redukcyjny nyplowy 3/8" x 1/4" >B< MaxiPro, który ma następujące wymiary (długość 0,139 m, szerokość 0,097 m, wysokość 0,021 m i waga 0,026 kg). Do udanego montażu potrzeba też innych złączek zaprasowywanych do klimatyzacji i chłodnictwa, jak mufa 1/4" >B< MaxiPro.

Sprawdź łączniki miedziane Conex Banninger w hurtowni Onninen

Pompa do klimatyzacji