Solidne mocowanie w twardym podłożu: Gwoździe do betonu

Dodano: piątek, 8.09.2023


Gwoździe do betonu służą zwykle do montowania profili stalowych w systemach zabudowy suchej. Są także niezastąpione do mocowania elementów drewnianych na powierzchniach betonowych. W jaki sposób rozpoznać gwoździe do betonu? Sprawdź, jakie wymogi powinny spełniać gwoździe do betonu?

Gwoździe do betonu

Sprawdź gwoździe do betonu w hurtowni Onninen

Po czym rozpoznać gwoździe do betonu? 

Gwoździe do betonu cechują się specyficzną budową trzonu, mającą ułatwić wnikanie gwoździa w strukturę materiału oraz zapobiegać powstawaniu oporu w trakcie prac montażowych. Na rynku dostępne są gwoździe do betonu zwykłe, radełkowane, walcowane czy gwoździe z podkładą

Drugim, niemniej istotnym czynnikiem jest materiał, z jakiego wykonane są gwoździe. Należy uwzględnić fakt, że materiały konstrukcyjne w znacznym stopniu narażone są na czynniki atmosferyczne, fizyczne i mechaniczne podnoszące stopień zużycia wykorzystanych elementów, co w przypadku gwoździ do betonu ma ogromne znaczenia w kontekście trwałości całej konstrukcji.

Z tych powodów do produkcji gwoździ wykorzystuje się stopy:

  • stal węglową;
  • stal nierdzewną;
  • powłoki ochronne (ocynk).

Dzięki tym zabiegom, gwoździe do betonu odznaczają się dużą wytrzymałością, predysponujące je do wnikania w beton, cegły, stal oraz twarde drewno.

Gwoździe do betonu – zastosowanie 

Gwoździe do betonu Rawlplug SC40II 25 mm

Mimo nazewnictwa, gwoździe do betonu wykorzystywane są także do innych rodzajów materiałów, gdzie wymagane są: trwałość połączenia, duża głębokość wnikania, oraz względy bezpieczeństwa. Gwoździe do betonu znaleźć można w konstrukcjach szalunkowych (deskowanie), w mocowaniach poszycia ścian zewnętrznych budynków, a także uchwytów do prowadzenia instalacji technicznych.

Przed wbiciem gwoździa nie ma konieczności wiercenia otworów w powierzchni roboczej, czego doskonałym przykładem jest zastosowanie osadzaków do betonu. Gwoździe należy nabywać wyłącznie w renomowanej hurtowni, mogącej poszczycić się współpracą z najlepszymi producentami. Dzięki temu klienci zyskują pewność, że produkty są zgodne z normami krajowymi i europejskimi.

Jak dobrać właściwą długość gwoździ do betonu? 

Długość gwoździa dobranego do określonych zadań ściśle się wiąże z głębokością jego zakotwienia, który to parametr stanowi ostatecznie o jakości mocowania. Co do zasady, gwóźdź, który daje się wprowadzić w strukturę materiału głębiej, jest zdolny przenieść większe obciążenia. Należy jednak pamiętać, że w przypadku głębokiego osadzenia gwoździa, mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne.

Przykładowo liczba poprawnie wykonanych osadzeń może zmaleć na skutek uszkodzenia gwoździa. Na skutek tego należało by przyłożyć większą energię do osadzania, aby uzyskać oczekiwany efekt. Problem ten nie występuje w przypadku gwoździarek, ponieważ większość z nich wyposażona jest w automatyczną regulację siły przyłożenia.

Gwoździe do betonu w hurtowni Onninen 

Dobór gwoździa zależy od oczekiwanej wartości utrzymującej. Na jej wielkość wpływ ma średnica gwoździa oraz głębokość osadzania. Zatem to powinny być główne kryteria, predysponujące dane gwoździe do planowanych zastosowań.

Gwoździe do betonu Rawlplug SC40II 25 mm

gwoździach do betonu Walraven WTB1 STN 12×150/55Gwoździe do betonu Rawlplug SC40II 25 mm wyposażone są w gładkie trzony, co ma zapewnić niski opór w trakcie montażu. Dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą lub zniszczeniem gwoździ np. na skutek działania wilgoci jest połączenie produktów tworzywem sztucznym.
Kształt gwoździa zwiększa łatwość mocowania. Dodatkowo gwoździe można wykorzystać w większości urządzeń przodujących marek.

Gwoździe do betonu i stali SC40II 17 mm

Podobnie, jak wcześniej wymienione, Gwoździe do betonu i stali SC40II 17 mm są kompatybilne z urządzeniami wszystkich przodujących producentów. Najwyższej jakości stal oraz wymiary umożliwiają przeznaczenie gwoździ do zastosowań profesjonalnych i amatorskich.

Gwoździe do betonu Walraven WTB1 STN 12×150/55

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o gwoździach do betonu Walraven WTB1 STN 12×150/55, które umożliwiają montaż przelotowy. Zabezpieczeniem antykorozyjnym jest powłoka ochronna. Dodatkowo kotwa wyposażona jest w znaczniki głębokości kotwienia, co wpływa na łatwość i wydajność prac montażowych.

Sprawdź gwoździe do betonu w hurtowni Onninen

Gwoździe do betonu
Młotek