Sterowanie pracą skrzynki rozruchowej do pompy głębinowej

Dodano: wtorek, 9.04.2024


Wśród akcesoriów elektrycznych do pomp głębinowych strategiczną pozycję zajmuje skrzynka rozruchowa, zwana także skrzynką sterowniczą lub puszką rozruchową. Wyposażona w kondensator rozruchowy i wyłącznik termiczny (nadprądowy), zapewnia rozruch silnika i jego skuteczne zabezpieczenie termiczne. Chcesz wiedzieć, jak działa skrzynka rozruchowa do pompy głębinowej i jak nią prawidłowo sterować? A może nurtuje Cię wybór odpowiedniej pompy głębinowej? W obu przypadkach pomoże Ci nasz poradnik.

Pompa głębinowa sterowana skrzynką rozruchową odwadnia plac budowy

Sprawdź skrzynki rozruchowe do pompy głębinowej w hurtowni Onninen

Jak prawidłowo sterować skrzynką rozruchową do pompy głębinowej?

Skrzynka rozruchowa to nieodłączny element silnika pompy głębinowej bez wbudowanego kondensatora rozruchowego. Do jej zadań należą uruchamianie i zatrzymywanie pracy pompy oraz ochrona urządzenia przed przegrzaniem. Natomiast nie stanowi ona zabezpieczenia silnika przed tzw. suchobiegiem, czyli pracą na sucho. Mając kondensator rozruchowy na zewnątrz silnika, można sprawnie zidentyfikować i usunąć ewentualną awarię. 

Pompa głębinowa Wilo-Sub TWU 4-0414-C DM 2951121Parametry kondensatora i wyłącznika przeciążeniowego w skrzynce rozruchowej muszą być dokładnie dopasowane do mocy silnika pompy. Dlatego najbezpieczniej jest zdecydować się na dedykowane rozwiązanie od producenta silnika głębinowego. Nowoczesne skrzynki rozruchowe projektowane są w taki sposób, aby zapewniać łatwe sterowanie pracą silników głębinowych – także osobom bez fachowej wiedzy. Intuicyjny panel w niektórych modelach dodatkowo upraszcza obsługę. 

Zarówno na etapie łączenia skrzynki rozruchowej z silnikiem pompy, jak również w toku dalszej eksploatacji, należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji zawartej w dołączonej do urządzenia dokumentacji. W razie jakichkolwiek problemów, należy skontaktować się z działem technicznym producenta lub z autoryzowanym serwisem. Jeśli dopiero planujesz zakup i nie wiesz, jaka skrzynka rozruchowa do pompy głębinowej będzie najlepsza, możesz zawsze zadzwonić lub napisać do doradców handlowych Onninen. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt. 

Jak odpowiednio dobrać pompę głębinową?

Pompa głębinowa do studni musi być rozmiarowo dopasowana do zbiornika, tak aby pozostawał niewielki luz, co pozwoli uniknąć zniekształceń rury studziennej. Ponadto pompę głębinową dobiera się do głębokości studni, odległości zbiornika od budynku oraz minimalnej wysokości lustra wody. Dane te pozwalają ustalić niezbędną wysokość tłoczenia pompy oraz właściwą głębokość zanurzenia urządzenia w studni. W przypadku bardzo głębokich zbiorników konieczny może się okazać zakup specjalistycznej pompy głębinowej.

Pompa zatapialna drenażowa WILO Initial DRAIN 10-7 do wody brudnej, z wyłącznikiem pływakowym i kablem 10mb 4168021Ważne jest również określenie wydajności studni w celu uniknięcia suchobiegom w przyszłości, a co za tym idzie – ryzyka uszkodzenia silnika. Wybierając pompę głębinową, należy zwrócić uwagę także na czystość wody w studni. Np. obecność piasku może wymagać instalacji urządzenia o podwyższonej odporności na uszkodzenia, wyposażonego w wirniki i filtry. Podczas zakupu pompy głębinowej warto od razu zaopatrzyć się w akcesoria zwiększające funkcjonalność i komfort użytkowania instalacji, np. w zbiornik hydroforowy czy automatyczny sterownik z falownikiem. 

Nie wiesz, jaką pompę głębinową wybrać? Możesz poradzić się doradców handlowych Onninen! Zapewniamy profesjonalną pomoc w doborze pompy i akcesoriów do indywidualnych potrzeb i wymagań inwestora. 

Skrzynki rozruchowe do pompy głębinowej w hurtowni Onninen

Skrzynka rozruchowa do pomp głębinowych jednofazowych Grundfos 50Hz 2,2 kW 98582401W hurtowni hydrauliczno-elektrycznej Onninen znajdziesz skrzynki rozruchowe do pomp głębinowych o różnych mocach. W asortymencie posiadamy rozwiązania najbardziej cenionych producentów na rynku, m.in. firmy Grundfos, która jest światowym liderem w technologii pompowej. Nasze skrzynki rozruchowe spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Są trwałe, przyjazne w montażu i bezproblemowe w obsłudze. Dostarczamy również pompy głębinowe do studni, pompy zatapialne do ścieków, wody czystej i brudnej oraz wszelkie inne produkty do budowy nowoczesnych, wydajnych i niezawodnych sieci wodno-kanalizacyjnych.  

Nadal zastanawiasz się, jaka skrzynka rozruchowa do pompy głębinowej sprawdzi się w Twojej studni? Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy Ci w wyborze optymalnego rozwiązania.

Sprawdź skrzynki rozruchowe do pompy głębinowej w hurtowni Onninen