Steruj efektywniej ogrzewaniem z bramką internetową

Dodano: środa, 28.02.2024


Mimo że bramki internetowe kojarzone są głównie z rozrywką, z jakiej korzystać można dzięki połączeniu smartfona, komputera czy telewizora z Internetem, to urządzenia te pomagają także efektywnie i wygodnie zarządzać domowymi sprzętami. Odpowiednio skonfigurowane sprawdzą się idealnie także do zarządzania ogrzewaniem.

Bramka Internetowa do termostatu dla ogrzewania podłogowego na suficie w domu

Sprawdź bramki internetowe w hurtowni Onninen

Jakie są rodzaje sterowników do ogrzewania podłogowego?

Efektywne i optymalne zarządzanie komfortem cieplnym w domu zależy od sprawnego działania wszystkich elementów instalacji. W podłogówce układ rur ukryty jest pod podłogą i to właśnie tam znajdują się również specjalne czujniki, odpowiadające za wykonanie pomiarów temperatury. Uzyskane dane są następnie przekazywane do urządzeń sterujących, a te (w zależności o zadanych ustawień) sterują temperaturą w pomieszczeniu.

Bramka internetowa Honeywell Home dla termostatu RoundW zależności od wybranego kryterium można wskazać różne warianty sterowników do podłogówki. W zależności od sposobu połączenia wyróżnia się modele przewodowe i bezprzewodowe. W drugim wariancie dane przekazywane są pomiędzy poszczególnymi elementami systemu w oparciu o fale radiowe. Ważne jednak, aby poszczególne elementy były ze sobą kompatybilne. Regulator przekazuje informacje do odbiornika, który znajduje się bezpośrednio przy urządzeniu grzewczym.

Czym jest bramka internetowa do ogrzewania podłogowego?

Bramka internetowa do ogrzewania podłogowego to swego rodzaju port, most, łączący urządzenia sterujące podłogówką np. z poziomu aplikacji na smartfonie. Dzięki modułowi internetowemu możliwe jest sterowanie i zarządzanie ogrzewaniem bez względu na to, gdzie akurat znajduje się dana osoba.

Uniwersalna bramka internetowa Salus do urządzeń serii iT600RFInteligentne ogrzewanie wykorzystujące nowoczesne technologie to prosty sposób, aby efektywnie i precyzyjnie zarządzać swoim domem. Wykorzystanie bramki internetowej z całą pewnością docenią osoby aktywne, które nawet w okresie jesienno-zimowym lubią spędzać czas poza domem. Możliwość zaprogramowania układu pozwala ustalić pory włączenia i wyłączenia ogrzewania, zgodnie z ustalonym harmonogramem.

W skład inteligentnego systemu ogrzewania wchodzą następujące elementy, takie jak: główny sterownik, czujnik temperatury powietrza, a także odpowiednio dopasowane regulatory, znajdujące się w poszczególnych pomieszczeniach. Dodatkowo, w rozdzielaczu instalowane są specjalne siłowniki termoelektryczne.

Jak bramka internetowa pomaga sterować ogrzewaniem podłogowym?

Dzięki bramkom internetowym zarządzać i sterować ogrzewaniem podłogowym można z dowolnego miejsca na świecie. Nowoczesne systemy pozwalają na sterowanie ogrzewaniem w trybie lokalnym i globalnym. Dodatkowo bramka internetowa pozwala zmieniać ustawienia, korygować parametry dla poszczególnych stref.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym wykorzystuje nowoczesne technologie, dzięki czemu systemy są nie tylko efektywne, ale i bezpieczne. Instalacja obsługuje nowoczesne standardy komunikacji, w tym moduł Wi-Fi oraz Bluetooth. Standardy te zapewniają również wyjątkowo stabilne połączenie. Dzięki bramkom internetowym oraz odpowiednio zaprogramowanemu systemowi inteligentnego ogrzewania możliwe jest istotne ograniczenie zużycia energii, a to oznacza oszczędności.

Bramki internetowe w hurtowni Onninen

W ofercie hurtowni hydraulicznej Onninen dostępne są różne warianty bramek internetowych, pozwalających na efektywne zarządzanie ogrzewaniem w domu. Systemy smart home, cieszą się coraz większą popularnością, głównie ze względu na wygodę stosowania.

Moduł sterujący evohome z wbudowaną bramką internetową Honeywell GomeW ofercie Onninen znajdują się specjalne, dedykowane rozwiązania sterowania ogrzewaniem, jak np. bramka do sterowania termostatem Round. Przygotowane przez producenta  Honeywell Home posiada odpowiednie certyfikaty i atesty, potwierdzające, że urządzenie zostało przygotowane zgodnie z obowiązującymi normami.

Zamontowanie modułu sterującego evohome z wbudowaną bramką internetową niesie ze sobą wiele korzyści dla użytkowników. W zależności od temperatury panującej w konkretnych pomieszczeniach moduł z wygodnym wyświetlaczem umożliwia kontrolę nawet do 12 stref grzewczych, zapewniając optymalny komfort mieszkańcom oraz realne oszczędzanie. Zainstalowanie na ścianie wygląda naprawdę estetycznie.

W asortymencie hurtowni znajdują się rozwiązania kompaktowe, takie jak uniwersalna bramka internetowa do urządzeń serii iT600Rf. Model ten pozwala na kontrolę zdalną nie tylko ogrzewania, ale też innymi, znajdującymi się w domu urządzeniami elektrycznymi, w tym m.in. roletami, oświetleniem itp.

Sprawdź bramki internetowe w hurtowni Onninen