Steruj ogrzewaniem podłogowym z marką SALUS Controls

Dodano: czwartek, 26.11.2020


Ogrzewanie podłogowe to obecnie jedno z najchętniej i najczęściej stosowanych rozwiązań zapewniających w budynku optymalny komfort cieplny. Powierzchnią grzewczą może być w tym przypadku zarówno podłoga, jak i ściany, co zapewnia właściwy rozkład temperatury w pomieszczeniach. Dlatego o ogrzewaniu płaszczyznowym mówi się, że jest ekonomiczne oraz komfortowe.

Steruj ogrzewaniem podłogowym z marką Salus

Najistotniejszą cechą ogrzewania płaszczyznowego – w tym „podłogówki” – jest duża bezwładność cieplna. Domy, w których zamontowano ten typ ogrzewanie, cechuje długi czas rozgrzewania się oraz wychładzania pomieszczeń. Dlatego kluczowy jest dobór odpowiedniej automatyki sterującej przepływem cieczy do poszczególnych pętli ogrzewania podłogowego, która pozwoli zautomatyzować i zoptymalizować pracę instalacji.

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe dostarcza luksusu, jakim jest równomierne rozprowadzone w domu ciepło, likwidując – występujące często przy ogrzewaniu grzejnikowym – obszary przegrzania i niedogrzania. W „podłogówce”, odmiennie niż w ogrzewaniu konwekcyjnym (kaloryfery), ciepło jest rozprowadzane na zasadzie promieniowania.

Budowa tego systemu sprawia, że jest on niewidoczny, ponieważ konstrukcję w całości ukrywa się w podłodze. To jednak kolejny powód, dla którego tak ważne jest sterowanie „podłogówką” za pomocą regulatorów pokojowych – nowoczesnych urządzeń podnoszących jej wydajność i energooszczędność. Poprawne wyregulowanie temperatury podłoża ma znaczenie dla środowiska, domowego budżetu oraz dobrego samopoczucia użytkowników.

Sprawdź produkty marki Salus Controls w hurtowni Onninen

Regulatory temperatury marki Salus


Seria SALUS EXPERT

Jest to szeroka gama produktów marki SALUS Controls dedykowanych właśnie ogrzewaniu podłogowemu. Seria ta obejmuje urządzenia, dzięki którym ogrzewanie podłogowe stanie się wydajne i dopasowane do rytmu dnia domowników.

Podstawowe zalety:

 • Tworzenie stref ciepła: w celu osiągnięcia optymalnego komfortu cieplnego – osobna regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu.
 • Bardzo prosty montaż i podłączenie.
 • Zastosowanie systemów PWM i VP.
 • Korzystna cena zakupu w zestawieniu z innowacyjnością rozwiązań.
 • Wysoka jakość użytych materiałów.
 • Pełna funkcjonalność i możliwość dobrania indywidualnego systemu na bazie wielu wersji produktów.
 • Optymalizacja zużycia energii.

Produkty serii EXPERT są dostępne w wersji bezprzewodowej – wszystkie modele montowane natynkowo. Bardzo prosty montaż (bez konieczności użycia przewodów komunikacyjnych) oraz praca na stałej, wysokiej częstotliwości 2.4GHz gwarantują stabilne działanie systemu.

PWM

Każdy z regulatorów firmy SALUS Controls dedykowany do ogrzewania płaszczyznowego posiada system modulacji szerokości impulsów elektronicznych PWM, który niweluje dużą bezwładność ogrzewania płaszczyznowego. Dzięki PWM siłowniki są odpowiednio wcześniej zamykane/otwierane, tak, aby niepotrzebnie nie przegrzewać pomieszczeń lub ich za bardzo nie wychładzać.

VP

Jest to funkcja, która chroni siłowniki. Raz w tygodniu otwiera i zamyka je, nawet jeżeli ogrzewanie w danym okresie nie pracuje (np. poza sezonem grzewczym).

Sprawdź systemy ogrzewania podłogowego w hurtowni Onninen

Seria SALUS Smart Home

SALUS Smart Home to prosty w obsłudze system sterowania ogrzewaniem – także podłogowym, który można zainstalować w nowych budynkach, jak również zaadoptować do użytkowanych obiektów. W skład systemu wchodzą urządzenia, które umożliwiają kontrolę i regulację temperatury również przez Internet (za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej). Produkty  serii SALUS Smart Home pozwalają na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego, bądź chłodzącego. Nowoczesność systemu SALUS Smart Home oraz otwartość na inne technologie jutra (np. Amazon Alexa) podnoszą funkcjonalność domów, w których został on zamontowany.

Steruj ogrzewaniem podłogowym z marką Salus

Co zyskujesz sterując ogrzewaniem podłogowym z marką SALUS Controls?

 • Równomierny rozkład temperatury we wnętrzu i łatwość sterowania urządzeniami.
 • Estetyczny wygląd – niewidoczna instalacja.
 • Komfort ciepłej podłogi – regulator Quantum dodatkowo zawiera funkcję ciepłej podłogi (Warm Floor), niezależnie od aktywnego harmonogramu pracy.
 • Zmniejszony koszt ogrzewania domu.

Sprawdź systemy ogrzewania podłogowego w hurtowni Onninen

WT 2021, a sterowanie ogrzewaniem

Z uwagi na stały rozwój technologii i budownictwa, co kilka lat Ministerstwo Infrastruktury wprowadza aktualizację wytycznych dopuszczających budynki do użytku pod kątem jak najniższych strat energii (standardy związane z izolacyjnością cieplną oraz oszczędnością energii). W roku 2021 wchodzi w życie kolejna aktualizacja (WT 2021), która zaostrza dotychczasowe wartości współczynników: przenikania ciepła (UP) i zapotrzebowania na energię początkową nieodnawialną (EP).

Jak to wpłynie na wybór urządzenia grzewczego?

Steruj ogrzewaniem podłogowym z marką Salus

Do obniżenia wskaźnika EP najbardziej się przyczyniają odnawialne źródła energii, a co się z tym wiąże, popularność zyskają pompy ciepła, które umożliwiają duży udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym budynku. Wymogi techniczne zawarte w WT 2021 skupiają się na źródłach ciepła odnawialnych i ekologicznych, a więc znaczenia nabierają niskotemperaturowe instalacje („podłogówka”) i AUTOMATYKA STERUJĄCA. Warto wiedzieć, że pompy ciepła najlepszą sprawność osiągają właśnie w systemach niskotemperaturowych.

Sprawdź systemy ogrzewania podłogowego w hurtowni Onninen

Centralne ogrzewanie
Termostat Salus