SUNO - ponadczasowy design w nowej ofercie gniazd i łączników firmy Legrand

Dodano: czwartek, 18.08.2022


W nowej serii łączników i gniazd SUNO marki Legrand zastosowano wyjątkowe połączenie tradycyjnych i innowacyjnych rozwiązań. Modele cechuje prostota i minimalizm, a ponadczasowa forma współgra z estetyką każdego wnętrza. Produkty serii SUNO Legrand dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Oferta obejmuje gniazda telefoniczne, gniazda przesyłu danych oraz gniazda z USB, a także termostaty pokojowe. Firma Legrand zadbała o to, aby łączniki i gniazda spełniały jak najwięcej przydatnych funkcji.

Gniazda i łączniki Legrand SUNO

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie produkty obejmuje nowa seria Legrand SUNO
 • Jakie funkcje mogą pełnić łączniki i gniazda z tej linii
 • Jakie są dostępne warianty kolorystyczne i możliwości ich konfiguracji

Niepowtarzalny design SUNO

Łącznik Legrand SUNO biały z ramką aluminiowąDzięki możliwości personalizacji, łączniki i gniazda SUNO można dopasować do każdej aranżacji. W ofercie znajdują się trzy podstawowe kolory wykończeń: biały, czarny oraz aluminium. Dostępnych jest także pięć odcieni ramek. Seria SUNO obejmuje ramki w wersji matowej i błyszczącej tak, aby produkty mogły wtopić się w wystrój każdego wnętrza. Legrand zadbał także o możliwość wyboru tekstury dla produktów – klient ma do wyboru szczotkowane aluminium lub wzorzystą czerń. Matowe wykończenia oferowane są w kolorach czarnym, aluminium i ciemnoszarym, z kolei połysk dostępny jest w kolorach białym, piaskowym i cementowym.

Oprócz dużego wyboru kolorów i tekstur firma Legrand dołożyła starań, aby produkty z serii SUNO spełniały wymogi nowoczesnego wzornictwa. Produkty charakteryzują się kwadratowym kształtem połączonym z dyskretnym załamaniem powierzchni. Wszystkie łączniki SUNO wyprodukowano z materiału barwionego w masie, a nie nawierzchniowo. Taki proces produkcji poprawia odporność na zarysowania i trwałość wszystkich produktów serii SUNO.

Sprawdź produkty Legrand SUNO w ofercie Onninen

Kompleksowe rozwiązania serii SUNO

W ofercie SUNO znajdują się produkty, które uzyskały aprobatę architektów i instalatorów oraz klientów docelowych. Wynika to z bardzo szerokiej gamy możliwości, jakie oferuje ta seria. Paleta produktów obejmuje:

 • Łączniki tradycyjne, czyli modele o kwadratowym kształcie przycisków i ramek. To połączenie najmodniejszych trendów i ponadczasowego wzornictwa. Wyposażono je w opcję podświetlania w ciemności dzięki diodzie LED, która sygnalizuje włączenie oświetlenia w dzień i w nocy. Dioda ma dodatkowy tryb, w którym załącza się, aby potwierdzić świeceniem włączenie zewnętrznego oświetlenia domu lub świateł w ogrodzie.
 • Łączniki automatyczne, a więc idealna opcja, aby włączać oświetlenie w nocy poprzez wykrywanie ruchu, gdy ktoś zbliża się do łącznika. Zasięg i czas włączenia można dopasować do indywidualnych potrzeb.
 • Ściemniacze – rozwiązanie, które umożliwia płynną regulację natężenia oświetlenia. W ofercie SUNO dostępne są dwa rodzaje ściemniaczy: obrotowe i przyciskowe.
 • Gniazda wtyczkowe, które wyróżnia dostępność gniazd w wersji IP44 przeznaczonych do kuchni i łazienek w 3 pełnych kolorach. Gniazda są dostępne także w wersji płaskiej, dzięki czemu łatwiej utrzymać je w czystości, ponieważ tworzą równą powierzchnię ze ścianą. Dodatkowo są wyposażone we wbudowane gniazdo USB C.
 • Gniazda USB, które zapewniają wysoką wydajność ładowania urządzeń mobilnych. Oferowane są w standardach A i C.
 • Łączniki sterowania roletami, dające możliwość sterowania roletami za pomocą intuicyjnie umieszczonego klawisza podnoszącego i opuszczającego. Takie rozwiązanie ułatwia obsługę rolet.
 • Termostaty pokojowe, oferujące możliwość połączenia z systemami grzewczo-wentylacyjnymi. Termostat dedykowany do ogrzewania podłogowego wyposażono w czujnik temperatury podłogi.
 • Gniazda telefoniczne i przesyłu danych, w tym gniazda RJ11 oraz RJ45 kategorii 6A, 6, 5E i gniazda światłowodowe.
 • Gniazda telewizyjne ze złączami typu TV, TV-RD, R-TV-SAT, R-TV-SAT-SAT, w wersjach dedykowanych do instalacji przelotowych typu „gwiazda”. Służą one do podłączenia odbiorników telewizyjnych, satelitarnych i radiowych.
 • Gniazda multimedialne, a więc gniazda typu HDMI i głośnikowe.

Gwarancja bezpieczeństwa instalacji i montażu

Gniazdo wtyczkowe Legrand SUNO z USB C białeZastosowanie w łącznikach ściennych SUNO mechanizmów o zmniejszonych wymiarach i automatycznych złączy sprawiło, że produkty z tej serii są szybkie w montażu i kompatybilne z wieloma rodzajami puszek. Zapewnienie ochrony i szybkiego montażu urządzenia gwarantuje sztywny, metalowy uchwyt montażowy, punkty pomiarowe do wykonania weryfikacji połączeń przez instalatora, a także specjalny schemat połączeń, który naniesiono na tylną część mechanizmu. Zabezpieczenie IP20 separuje obszar instalacji od części frontowej, a specjalna osłona pazurków zabezpiecza przed uszkodzeniem izolacji przewodów w czasie instalacji.

Gniazda SUNO są również łatwe w montażu. Wystarczy umieścić mechanizm w puszce, używając do tego wkrętów lub pazurków. Następnie należy nałożyć ramkę na mechanizm i na samym końcu dokręcić plakietkę do mechanizmu, dociskając ramkę do ściany. Dzięki temu jest ona idealnie dociśnięta do ściany.

Nowoczesna funkcja Smart Home

Funkcja Smart Home dostępna jest w łącznikach ściennych SUNO with Netatmo. To innowacyjne i intuicyjne rozwiązanie, dające możliwość zdalnego sterowania urządzeniami domowymi. Efekt to wygoda i oszczędność energii oraz pieniędzy. Smart Home nie musi być zainstalowany w całym domu – można zacząć od jednej funkcji, na przykład rolet lub oświetlenia. Późniejsze rozbudowanie systemu jest bardzo proste dzięki zastępowaniu tradycyjnych funkcji odpowiednikami typu connected. Dodatkowa zaleta jest taka, że każde nowo dodane urządzenie łatwo integruje się z systemem. Debiut rynkowy produktów serii SUNO with Netatmo przewidziano na październik 2022 roku.

Sprawdź produkty Legrand SUNO w ofercie Onninen

Gniazdka elektryczne Legrand